E-MU 0404 USB 2.0 SES KARTI YARDIM!

M

musicer

SELAM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
E-MU 0404 USB 2.0 SES KARTI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUMDA SORULARIM OLACAK KULLANAN VEYA BİLEN ARKADAŞLARA.

1- 2 LİNE İN GİRİŞİ VAR BU KARTIN BU 2 GİRİŞ AYRI AYRI STEREO MU? MONO MU? MONO İSE LEFT-RİGHT OLARAKMI?

2- CONDENSER MİKROFONUN PREAMPLARI STEREO MU? MONO MU?DİREK CONDENSER MİKROFON BAÐLASAM STEREOMU ALIR,MONOMU?

Bİ ZAHMET YARDIM

1-Line girişleri mono olarak kullanılır,eğer stero kanal açarsan,ses sadece tek hoparlörden gelecektir.
2-Vokal kayıtları da mono alınır,eğer iki mikrofon kullanırsan,stero yapabilirsin.

Tek line girişinden veya tek mikrofondan çıkan sesi stero kaydetmek bir işe yaramaz çünkü hem sağdan hem de soldan,birbirinin aynı sesler oluşacaktır.

Mono kayıt yaptıktan sonra,stero yapmak için,(mesela)ana sesi sağa yatır,delay,phaser gibi efektleri sola yönlendir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
?

saol.ama cevabı tam anlayamadım. bu ses kartının 2 line girişi var.line girişlerinin 1 tanesi mono mu? stero mu? mono ise 2 si ayrı ayrı left-right olarakmı?

mikrofon preampları stero mu monomu?

2 line girişini ikisi de mono.
Mono monodur,left right olmaz.Ses mono ise ortadan gelir.Right ise sağdan,left ise soldan.
Mik. girişlerin diyelim ki 10 adet,10 adet mono mic girişin var demektir.

Diyeceksin stero nerde?Streoyu bu mono sesleri birleştirerek sen yapacaksın.
8)

Geri