Marsis

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda Sinandemir tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Marsis

  Marsis, Korhan Özyıldız (vokal) ve Ceyhun Demir tarafından 2005 yılında istanbul’da kuruldu. Adını Kaçgar Dağları’nın 7. büyük zirvesi olan Marsis’ten aldı. Konserlerinde Türkçe, Lazca, Hemşince ve Gürcüce şarkılar söyleyen Marsis’in 7 üyesi vardır.

  Korhan ÖZYILDIZ (vokal): 1986 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinde doğdu. Lise yıllarında izlediği ilk konserden sonra bir gitar alarak geri kalan hayatında müzik yapmaya karar verdi. Zamanla müzik üzerine yoğunlaşmaya başlayınca artık kaçınılmaz yolculuk fikri kafasına girmişti ve İstanbul yolu göründü. 2004′ün ortalarında İstanbul’a geldi. Gelişinden yaklaşık 6 ay sonra memleketten de tanıdığı Ceyhun’la birlikte Marsis’i kurdu. Çalışmalarını Marsis’le sürdürmekte.

  Ceyhun DEMİR (kemençe): 1979 yılında Giresun’da doğdu. Aslen Rize Fındıklı (Vi3e)li dır . Çocukluğu Giresun’da geçti. Müzik yaşamına 11 yaşında bağlama ile başladı. 23 yaşından sonra da babasının ısrarları üzerine Karadeniz kemençesine yöneldi. İ.T.Ü Müzik Teknolojileri Çalgı Yapım bölümü 4. sınıf öğrencisidir. Bununla birlikte boş zamanlarında atölyesinde enstruman yapımıyla uğraşmaktadır. Özellikle Karadeniz kemençesinin gelişimine yönelik çalışmaları vardır.

  Mustafa Gökay FERAH (tulum): 1986’da Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Hemşin’de büyüdü. Tuluma babasının desteği ve kendi isteğiyle başlayarak, bireysel çabasıyla çalmayı öğrendi. Ezmoce, Karayel, Entu, Feluka, Gökhan Birben, Bayar Şahin gibi müzisyen ve müzik gruplarıyla çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümü öğrencisidir.

  Çağatay KADI (elektrik gitar): 1976′da Sakarya’nın Karasu ilçesinde doğdu. Müziğe ‘93 yılında Edirne’de başladı. 99′ yılında İstanbul’a geldikten sonra caz gitaristi Rene Macaroğlu ‘ndan armoni dersleri aldı. Reklam müzikleri, kısa ve uzun metrajlı film müzikleri yaptı. Çamur’un 6 Ocak 2006 yılında yayınladığı ilk albümü “Bu Aşkın Izdırabını”ndaki şarkıların düzenlemelerini, albümün edit-kayıt-mix’ini üstlendi ve Halim Öyle’nin “mastering”ini yaptı.

  Evren ARKMAN (bas gitar): 1975 yılında izmit’te doğdu. Müziğe 1990 yılında lisede kurduğu rock grubuyla başladı. Yaklaşık 12 sene boyunca çeşitli gruplarla Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 2000′in üzerinde performans çaldı. Işık ve Gölge grubunun “zaman öper yaramızdan” albümünün tüm düzenlemelerini, kayıtlarını yaptı. Bass, elektrik gitarlar ve klavyeleri çaldı. Müzik yaşantısına Marsis’te bas gitar, Işık ve Gölge’de elektrik gitar çalarak devam etmektedir.

  Velican SAÐUN (perküsyon): 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde bağlama öğrencisidir. Çamur, Engin Gürkey Perküsyon Topluluğu, Engin Gürkey Ensamble ve Damt’ın çalışmalarında yer almıştır.

  Reşat SARAL (davul): 1984 yılında doğdu. On yıldır davul çalıyor ve bu sürede bir çok müzisyenle çalıştı.

  [​IMG]

  1. Siya
  Söz: Nurdoğan Demir Abaşişi, Özcan Sapan, Korhan Özyıldız Müzik: Korhan Yıldız
  2. Kapıya Sandaliye
  Söz & Müzik: Anonim - Hemşin Türküsü
  3. Deda
  Söz & Müzik: Anonim - Gürcistan Halk Şarkısı
  4. Oropa
  Söz & Müzik: Yaşar Tuna
  5. Marsis Dağı
  Söz: Anonim, Ceyhun Demir Müzik: Anonim
  6. Dereler
  Söz: Yaşar Çervatoğlu, Ceyhun Demir, Korhan Özyıldız Müzik: Marsis
  7. Bu Dünya Bir Pencere
  Söz & Müzik: Anonim
  8. Barkişlerundan Belli
  Söz: Murat Avhan, Mustafa Gökay Ferah Müzik: Anonim Hemşin Türküsü
  9. Gyuliçkimi
  Söz: Musa Hindistan Müzik: Korhan Özyıldız
  10. Kolbastı
  Söz: Erkan Ocaklı Müzik: Anonim
  11. Sevdali
  Söz & Müzik: Korhan Özyıldız
  12. Hopa Hemşin (Enstrumantal)
  Müzik: Anonim
   
 2. db

  db

  Forum da bir kere aradım bu grubu başlık bulamadım açamadım da iyi oldu... Çok beğendim konseri de çok iyi biraz reklam lazım arkadaşlar...
   
 3. kazım koyuncu'nun açtığı karadeniz rock müziği yolunda en başarılı grup,şuan Marsis'tir.Albümü dinlemeden önce bir canlı performansına gitmelisiniz.Sizi temin ederim,inanılmaz zengin bir altyapı ile çok eğlendirici bir performans sergiliyorlar.hareket isteyenlere,değişik tatlara açık olanlara duyrulur.Taksim ve Kadıköy civarlarında çaldıkları oluyor
   
 4. marsis gercekten canlı performansları müthiş tatmin edici. zengin bir müzik alt yapısına sahip bir grup.Ve bence daha cok desteklenmeli ve ön planda olmalılar
   
 5. 1.Destan
  2.Ma Bulur
  3.Sevdugum
  4.Düz
  5.Atmaca
  6.Ander Sevdaluk
  7.Lazona
  8.Bu Sene Yaylalara
  9.Sürgün
  10.Ses Ver
  11.Macven Guri
  12.Dik Oynar Laz Uşağı
  13.Hovarda
  14.Ar-Jur-Sum

  Marsis yeni albümü Destan tüm müzik marketlerde
   

  Ekli dosyalar:

Bu Sayfayı Paylaş