yardım! cort g serisi mi? fender meksika mı?

selamler herkese...ben pop ve funk çalıyorum..yani fender tonuna yakın seviyrom..hafif parlak...
2.el fender meksika alırsam..işimi görür mü?beni çok götürür mü? yoksa....boşver onu USA mı al diceksinz:)??
yardım....fikir düşünce....açıkcası piyasa çalıyorm.cengiz coşkuner tonu bile lazım:) manyetikler..2single 1 hum mı yoksa 3 single mı olmalı? 3single ötme yapıyormuş..
söz sizde arkadaşlar......

2. el H-S-S dizilimli Meksika yapımı bir Fender Stratocaster alın derim. Satan olması lazım şu anda forumda. Bulamazsanız bensunaf nikli Nafi abiye danışabilirsiniz, stratocaster satımı konusunda üzerine yoktur forumda. Kolay gelsin, hayırlı işler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yani 3 single a gerek yok..ztn şey düşünyrm..dediğiniz gibi..2 s 1 h olursa..hem saglam clean hem de drive olucak elimde.dimi?

Eğer illa bu ikisinden biri olsun diyorsanız Meksika Fender derim, marka fark etmez diyorsanız LAG 'ın çok hoş modelleri var, ya da Squier kolay bulunuyor zaten, bol bol deneyip aralarından en iyisini de alabilirsiniz, tabii ki bullet modellerini falan kastetmiyorum, deluxe modelleri geçekten süpriz yapabiliyor :D Hele ki Vintage modified gibi birşeyler bulabilirseniz o çok daha güzel olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tamam karar verdim..2single 1 hum meksika fender bakıcam:) çok teşekkür ederim...
bu arada squier deluxe lar nasıl ? bakmaya gerek var mı yoksa?

Maddi gücünüz var ise Mim Fender satın alın, Squier işine hiç girmeyin. Kore yapımı eski bir Squier alıp, modifiye etmek gibi bir seçenek te var fakat çok içli dışlı değilseniz hiç uğraşmayın alın bir Meksika fender.

ses frekanslarini makineyle olcemeyecegine gore mexico stratin 3-5 modelini ve ust model ozellikle g280 ve sonrasi cort'lari denemen gerekiyor.sahsen anniversary 60th ozel uretimi mexico strat olmayacaksa kesinlikle cortlar daha iyi.deneyip lezzetine gore sen karar ver tabiki.

cort tavsiye etmem kesinlikle
hardware vs de çok çabuk elde kalacak cinsten.

mex yapım bi fender almanızı tavsiye ederim. ancak neden

h- s-s dizilişe takıldığınızı anlayamadım

s-s-s bence daha her yola gelecektir.

humbucker a neden ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz ? eğer onu oğrenebilirsem daha net yardımcı olabilirim.

yani x in y şarkısındaki ton gibi bişe soylerseniz o ton için illa humbucker almanız gerekmediğini veya gerektiğini konusup tartışabiliriz.

pop funk çalmak için humbucker a ne gerek var :)

elde kalacaktan kastım düşük kalite döküm vs kullanılıyor koprulerde vs

yıllar once bi cort um vardı ondan dolayı bu kanıya vardım.

bu arada strat tavsiye etmem telecaster tavsiye ederim . ama arkadas strat istemiş, o yüzden cort ile strat arasında kıyaslama yaptım.
cort un güzel modelleri yok değil ancak objektif olacak olursak fender mex benim tercihim olacaktır.
deneyerek alacaktır arkadas da gitarı.
çok inanılmaz mim fenderler gordum.

mex sapı alıp usa fenderine takanda gordum. denk gelmesi ile alakalı bi durum. denemek gerek. acele etmemek gerek aynı zamanda. ;)

esikleri wilkinson'dur lisansli :) bende muzik magazasinda atmis olmayim en az 1500 adet gitari tamir bakim etmisimdir ve muzisyenlikte yapiyorum.ama bana sorarsan g280 285 290 ile dedigim gibi anniversary 60th mex strat olmadikca kiyaslanmaz bile.sende cortun hangi modeli vardi neyini begenmedim urunlerin kaliteleri hakkinda ne kadar bilgi sahibisin bu da tartisilir tabi.ben iki seriyi de iyi bildigimi dusunuyorum.bir de teknik ozelliklerini karsilastirirsan ki zaten aralarinda malzeme olarakta bir hayli fark var.isme aldanmayalim lutfen.hangi gitarla hangi gitari kiyas ediyoruz cok onemli.tenis maci degil bu fender iyidir cort iyidir diye.

geldim....:)
humbucker dememin sebebi..3 single olursa dip gürültü oluyor..genelde böyle diyorlar..ve 2 single 1 hum olursa içim rahat edicek ton da..yani elimde clean ve olucak drive da...

CORT-1.JPG CORT-2.JPG CORT-3.JPG selam,

Bu yazıyı bütçesi çok olmayan ve güzel bir gitar almak isteyen arkadaşlar için yazdım.

şu ana kadar 10 tane orta ve üst seviye gitarım oldu. mevcutta 6 tane kullanıyorum. cort markası herzaman burun kıvrılarak bakılan bir markadır.sadece camiamızda değil sokakta kime sorsanız sanki o burun kıvırmayı , o dudak bükmeyi görebilirsiniz:) ama bu yanlış tutum bu markanın gizli bir yönünü hep ıskalamaya sebep oluyor.

eğer cort g serisi alınacaksa kore yapımı g-vt , hiram bullock , g-290 , g-280 , g-270 alınmalıdır. bu gitarlar özenli üretilmiş özel serilerdir. cort deyip geçilebilir ama 2. el piyasasında ulaşılabilir fiyattadırlar ve çoğu sahibi , zaten iyi parçalara sahip bu gitarlara daha da özen gösterip modifikasyon yapmıştır.

çok çok iyi bir özellik üstünde durmadan geçemeyeceğim. gotoh köprü ve kilitli burguları var. bu sayede akord kaçırmadan istediğiniz kadar kullanabilirsiniz tremolo kolunu. tabi 50 seferden sonra kulağı tırmalamayan yarım ses oynaması olmuyor değil.

insanı yolda bırakmayan gitarlardır. sahip olduğuzda önce küçümseyip sonra sevinebilirsiniz.Ve bu duyguyu başkasına da anlatmak istersiniz.

36485 eklentisini görüntüle 36486 eklentisini görüntüle 36487 eklentisini görüntüle selam,

Bu yazıyı bütçesi çok olmayan ve güzel bir gitar almak isteyen arkadaşlar için yazdım.

şu ana kadar 10 tane orta ve üst seviye gitarım oldu. mevcutta 6 tane kullanıyorum. cort markası herzaman burun kıvrılarak bakılan bir markadır.sadece camiamızda değil sokakta kime sorsanız sanki o burun kıvırmayı , o dudak bükmeyi görebilirsiniz:) ama bu yanlış tutum bu markanın gizli bir yönünü hep ıskalamaya sebep oluyor.

eğer cort g serisi alınacaksa kore yapımı g-vt , hiram bullock , g-290 , g-280 , g-270 alınmalıdır. bu gitarlar özenli üretilmiş özel serilerdir. cort deyip geçilebilir ama 2. el piyasasında ulaşılabilir fiyattadırlar ve çoğu sahibi , zaten iyi parçalara sahip bu gitarlara daha da özen gösterip modifikasyon yapmıştır.

çok çok iyi bir özellik üstünde durmadan geçemeyeceğim. gotoh köprü ve kilitli burguları var. bu sayede akord kaçırmadan istediğiniz kadar kullanabilirsiniz tremolo kolunu. tabi 50 seferden sonra kulağı tırmalamayan yarım ses oynaması olmuyor değil.

insanı yolda bırakmayan gitarlardır. sahip olduğuzda önce küçümseyip sonra sevinebilirsiniz.Ve bu duyguyu başkasına da anlatmak istersiniz.

Zombi başlığı dört yıl sonra diriltip, bizi reklamla karışık ilim ve irfan ile aydınlattığınız, bize Cort'u sevdirdiğiniz için teşekkürler. Başlığı açan kişi on aydır siteye uğramamış olsa da umarım faydalanmış hatta gözleri de dolmuştur :D

:)ben de düşündüm aslında yazsam mı yazmasam mı diye?
bende benzer konularda bilgi ve fikir ararken gördüm başlığı. okuyup bilgi eklemeden duramadım. faydası olur umarım ileride okuyacak kişilere...

reklam gibi olmasını pek hedeflemedim ama şu anda bir g-vt sahibiyim ve hiç hesapta yokken elime geçti. elimden düşürmüyorum.Bu zevki anlatmam gerekiyordu. Başka türlü rahat edemezdim. zaten artık bulunan ürünler değil. almak isteseniz de oldukça araştırmak lazım...

Geri