Zoom G7.1ut Hk.

Arkadaşlar merhaba,

Geçenlerde 2.el zoom g7.1ut aldım. Ancak kullanımı konusunda bir hayli zorlanıyorum. Daha önce Zoom G2 kullanıyordum.Hazır tonları seçip üzerinde oynama yapabiliyordum ve çok kullanımı rahattı. Ancak G7 'de BANK'leri tek tek seçtiğimde çoğu BANK hep boş olarak geliyor.

Aranızda bu aleti kullanan varsa bana kısaca nerede hata yaptığımı anlatabilir mi?

Şimdiden çok teşekkürler.

aleti kapat, store tuşuna basılı tut ve aç. ekranda "al" all initialize tazar tekrara store tusuna bas fabrika ayarlarına donersin boylece, şimdi üzerine istediğin tonu yazarsın buton yazmak için ensağlıklı yöntem, önce sıfırla sonra şekillendir.

zoom iyidir, özellikle kabin simülasyonu muhteşem bu aletin mic. açısını bile ayarlıyorsun. Ben uzun yıllar boyunca zoom sattım, ve sahip olduğum en kesin deneyim şudur" prosesör kullanmayı henüz öğrenemedik" nezamanki aletin % 70-80 ini kullanabilirsin o zaman zaten aletini değiştirmezsin inan bana :). bende 503 var 10 yıldır kullanıyorum, daha doğrusu kullanabiliyorum bana yetiyor, işini gördüğü sürece no prob.

not: senin prosesör baya iyi bir model, hem lambalı hemde 3. segment Zfx 3 mikro işlemci var ben hala zfx 1 le idare ediyorum, gerisini sen düşün.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hacı o zaman processor'ler yanlış kişilerde :D bakalım çözecez inşallah bu aleti sağlam bi kafayı sıyırdıktan sonra :)

Teşekkür ederim tekrar vakit ayırıp,yardımcı olduğun için :)

GothicTR demiş ki:
hacı o zaman processor'ler yanlış kişilerde :D bakalım çözecez inşallah bu aleti sağlam bi kafayı sıyırdıktan sonra :)

Sorunun çözüldüyse süper o zaman ;) Birde söylemeden geçemeyeceğim "vigiliante" luthierdir... Namı değer Fatih usta, saygıda kusur etmemek gerekir ;)

smtzdmr demiş ki:
GothicTR demiş ki:

Sorunun çözüldüyse süper o zaman ;) Birde söylemeden geçemeyeceğim "vigiliante" luthierdir... Namı değer Fatih usta, saygıda kusur etmemek gerekir ;)

Orada bir sıkıntı yok ki zaten , sözüm bizzat kendimeydi ;) Ben "daha kullanmasını doğru dürüst bilmiyorum elimdeki cihaz neymiş yahu " anlamındaydı? ;)

Şahsen G9.2tt kullanıyorum ve çok araştırara aldım. Tüplü olması fark yaratıyor ve özellikle 3 boyutlu pedalıyla virtüözler içiçn biçilmiş kaftan bir cihaz. Aynı şekilde G1 i de bir arkadaşıma aldık. Ses kalitesi zaten aynı. Konser için çok kullanışlı. Son çıkan seri Zoom un başarısı bence. Bir de önceki versiyon SuperPlayer 8080 var bende ki sağ mono çıkışını tamir ettrebilseydim G9 bile almıcaktım.

Boss GT-8 ile G7.1ut arasında bayağı gidip gelmiştim. Açıkçası 2. el olarak bu bana çok iyi bir fiyata geldi.Yorumlara bakınca iyi ki Zoom almışım diyorum. Çok aman aman gitar çaldığım söylenemez ama sanırım bunu başarabilmek için iyi bir processor gerekiyormuş :) Çok teşekkürler yorumlarınız için.

GothicTR demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
GothicTR demiş ki:

Orada bir sıkıntı yok ki zaten , sözüm bizzat kendimeydi ;) Ben "daha kullanmasını doğru dürüst bilmiyorum elimdeki cihaz neymiş yahu " anlamındaydı? ;)

La rahat ol be yau, adam göz kırpmış ;) wink atmış şüşş çaktırmaa misali :) rahat ol zaten bi sıkıntı olursa özelden yazarım be yau.

smtzdmr, sende çok yüklenme ;)minsanlar sen,i daha tanımıyo, üslubunu bilmiyolar kanka ;)

Hahaha ok o zaman sorun yok :)

Hazır rahatlamışken 2 soru daha sorayım o zaman :D ( 1 değil 2 yalnız :D )

1. Zoom G7.1ut ile birlikte evde kullanmak için lambasız bir amfi (marshall mg 10 cd ) düşünüyorum. Her ikisinde de lamba olması gerekir mi? yoksa birinde olması yeterli midir?

2. Zoom 'u notebook a bağladığında 0,5 sn. kadar geç ses alıyorum. Bunun bir ayarı var mıdır. (Ses kartı onboard...)

Saygılarımla arz ediyorum efenim :)

Hehhe, gördüm ve arttırıyorum, arzuhaliniz doğrultusunda Kal'a üsd ünde kullanılan ilmüyyet hesablayucusu ( kısaca dizüstü bilgisayar heheh)

abi laptop gec verir latency diyoruz biz buna, sana tavsiyem 2+1 ses sistemninde kabin simülatorlu kullanman, yada kulaklıkla çalman. Şimdi, biri lambalı olsa kafi çünkü 100 watt altı bi lambalı- 70-80 watt açınca lamba kendini hissettiriyor, sana tavsiyem boşuna lambaya para gitmesin.

GothicTR demiş ki:
2. Zoom 'u notebook a bağladığında 0,5 sn. kadar geç ses alıyorum. Bunun bir ayarı var mıdır. (Ses kartı onboard...)

Ben buna cevap vereyim. Kayit yaparken gec ses aldigini varsayiyorum. Latency bir cok MultiFX'de vardir zaten, onun icin PC'den sesi kapat, yani 0.5 sn sonra duydugun speaker'lari PC'den cikartip Zoom'a tak, veya Zoom'dan kulaklikla dinle ne caldigini. Birak PC 0.5 sn sonra kaydetsin, sen sesi Zoom'dan alinca bir latency hissetmeyeceksin. :)

Kal'a üsd ünde kullanılan ilmüyyet hesablayucusu.... hacı bu çok iyiydi ya :D

O zaman bu marshall iyi gider diye düşünerekten bi dalış yapayım bu amfiye ben... çok tşk. ederim engin bilgilerinizle beni donattığınız içün :)

Darth_Erlik ; abi dediğin bir deneyeyim, iyi bir taktik gibi geldi :)

Ya da diyorum M-AUDIO falan mı alsam napsam? Real Time çalarken deli olmamak için...

Gördüğünüz gibi çok sorunlu yaşlı bir kurtum,rahat duramıyorum :D

GothicTR demiş ki:
Kal'a üsd ünde kullanılan ilmüyyet hesablayucusu.... hacı bu çok iyiydi ya :D

O zaman bu marshall iyi gider diye düşünerekten bi dalış yapayım bu amfiye ben... çok tşk. ederim engin bilgilerinizle beni donattığınız içün :)

Darth_Erlik ; abi dediğin bir deneyeyim, iyi bir taktik gibi geldi :)

Ya da diyorum M-AUDIO falan mı alsam napsam? Real Time çalarken deli olmamak için...

Gördüğünüz gibi çok sorunlu yaşlı bir kurtum,rahat duramıyorum :D
Al güzel bir ses kartı dertten kurtul gitsin ya vallahi hiç uğraşmaya deymez ;)

birlikte çalarken nasıl gecikme yapar anlamadım, hadi kayıtta desen tamam da sen ses kartı ayarlarını bir kontrol et, mikrofondan gir mikrofon input la değil output la zaten işin çalarken.Monitörleme varsa kapat gecikme olmaz, en berbat bilgisayarlarda bile olmadığını gördüm eğer winamptan şarkı açıp üstüne çalmaksa olayın ve gecikme oluyorsa ses kartı almana gerek yok.Ama laptop ta kayıt yapıyorsan %90 ses kartı alman gerekir gecikme olmaması için.sistemin iyiyse iyi ayarlarla latency i gözardı edilebilecek düzeye getirebilirsin.Ben laptop ta kaydediyorum ve genelde latency olmuyor onboard ses kartıyla bile.Bir de piyasada usb den çalışan onboard mantıklı ses kartları var 25tl falan onlardan denemeyi çok istiyorum usb2.0 hızıyla gecikme de tarih olabilir diye ama alıp bakmadan da çalışma mantığını bilmiyorum.

edizkralll demiş ki:
birlikte çalarken nasıl gecikme yapar anlamadım, hadi kayıtta desen tamam da sen ses kartı ayarlarını bir kontrol et, mikrofondan gir mikrofon input la değil output la zaten işin çalarken.Monitörleme varsa kapat gecikme olmaz, en berbat bilgisayarlarda bile olmadığını gördüm eğer winamptan şarkı açıp üstüne çalmaksa olayın ve gecikme oluyorsa ses kartı almana gerek yok.Ama laptop ta kayıt yapıyorsan %90 ses kartı alman gerekir gecikme olmaması için.sistemin iyiyse iyi ayarlarla latency i gözardı edilebilecek düzeye getirebilirsin.Ben laptop ta kaydediyorum ve genelde latency olmuyor onboard ses kartıyla bile.Bir de piyasada usb den çalışan onboard mantıklı ses kartları var 25tl falan onlardan denemeyi çok istiyorum usb2.0 hızıyla gecikme de tarih olabilir diye ama alıp bakmadan da çalışma mantığını bilmiyorum.

Eski notebook'um daha da kötüydü ve zoom G2 ile hiçbir gecikme olmuyordu.Şimdi ise hem notebook hem de zoom daha üst model ancak gecikme oluyor.Ben de çözemedim olayı. Dediğin gibi amaç çoğu zaman,WINAMP'tan müziği açıp,eş zamanlı olarak üstüne çalmak.Ancak yapamadım.Mikrofon output ile giriş yapıyorum dediğin gibi ancak monitörlemeyi kapatınca ses tamamen gidiyor... delirme modundayım :S aaaarrrgghhh

Salak bir soruysa kusura bakmayin gencler, ben hic Zoom multiFx kullanmadim ama bu G7'de usb cikis yok mu? Ben rp350'yi usb'den bagliyorum PC'ye, rp350'yi acinca, PC icindeki ses kartini disable edip rp350'yi ses karti gibi kullanmaya basliyor. Winamp'i falan acinca da muzik rp350'ye bagli speaker'lardan geliyor PC speaker'lari yerine. o olay olmuyor mu G7'de?

Geri