Full Thickness?

arkadaşlar bu esp gitarların eclipse serilerinde aynı modelin hem normal olanı hemde FT olanı bulunmakta. Mesela; ''ESP Eclipse-I CTM'' ve ''ESP Eclipse CTM FT'' gibi. Bu full thickness nedir? normaliyle farkı nedir? Teşekkürederim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben sap da farklılıklar var diye düşünmüştüm. bunların ölçüerinin bulunduğu bi şema varmı acaba? karşılaştırma yapmak için.

Full tickness govdenin kalinliginin Gibson LP'lerin govdesiyle ayni kalinlikta oldugunu belirtiyor. Dikkat ettiysen Eclipse'lerin ve EC'lerin govdeleri LP'lerden incedir (EC401VF haric, o da full tickness).

Gibson ESP'yi dava acmakla tehdit edince ESP 2 ses / ton ve gercek kalinlik kullanmayi birakti. Sonra musterilerden LP kalinliginda talepler geldiginden FT'yi uretmeye basladilar ama 4 dugme ABD icin hala hala yasak.
Tam emin degilim ama, FT de sanirim ABD pazarina sunulamiyor.

yok, hepsinin gövdesi dolu da, normal eclipse 50mm falandı sanırım, FT ise 60mm, normal bir gibson kalınlığında yani.

şahsen eclipse'den ne kadar nefret ediyorsam FT'yi de bir o kadar seviyorum :) ama o emgler gitmeli..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ha tamam :) peki bu FT ile diğeri arasında ton acısından ne farklar oluyor almaya karar verirsem eğer ikisinide deneme sansım olmayabilir. tecrübeleriniz önemli benim için

Geri