flac uzantılı parçalardan en iyi sesi almak için ne yapmalı

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda mccartney tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. merhabalar herkese.. buraya yazmak uygun mu bilemedim ama sonucta muzık teknolojisiyle ilgili oldugundan başka bir yer de bulamadım açıkçası..yardım eden herkese tesekkurler şimdiden..

elimde beatles grubunun butun katalogunun (flac)zantılı usb si var. bilindiği gibi 24 bit ve derin ses zenginliği taşır bu uzantıdaki bir parça.yabancı sitelerden okudugum kadarıyla bir tek ben hariç herkes sesteki bu muhtesemliği ve zenginliğin evin içindeki yarattığı tınıdan bahsediyor..ben daha yakalayamadım..sıradan bir mp3 le sanki aynı tınıyı veriyor.muzısyenlik yapıyorum ve senelerdir çalarım dinlerim.ayrım yapamamam mumkun değil.

ama ben usb'yi hp laptopıma takıp ondan da sıradan (ne coax ne optic cıkısı bile olmayan ) sony dav dz 110 home theatre systmeime analog bir kablo ile bağladığımda aldığım ses tabi ki beni tatmin etmedi.kablonunh dijital olması optik çıkış,spdif girşi,şu veya bu anlayamadığım ve yardım istediğim konu lap top tan bu kalite kaybolmadan hangi tur kablo ile nereye nasıl baglantı yaparak bu guzel formatın tadını cıkarabilirim.ya da systemi değiştirmem mi gerekiyor?

yardım eden herkese binlerce tesekkurler..sevgiler..

Bu Sayfayı Paylaş