BOSS ME-70 i Nasıl Bilirsiniz ??

Boss Me-70 Tonları Sağlammıdır..

• Toplam oy veren
    376
Haftaya Me-70 alcam.. ancak almadan son kez + ve - lerini birde kullananlardan duymak istedim lütfen nasıl olduğunu anlatabilirmisiniz ?? ayrıca merak ettiğim birşey var yeterince sert tonlar ve sağlam cleanler alınabiliomu ??? :?:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam 2. el olmasın die düşünüorum çünkü bayaa uzun kullancak birşey alcam ve garantisi vs. olmasını istiorum vede line 6 konusundada sorduklarımdan 1i sağlamdır dedi dieride Boss un driveleri daha ii dir dedi .. anlııcaaan kafam patatese döndü 8O bilmiorum sen ne düşünüosun ??

bktm g9 2tt ye ancan fiyatı biraz aştı bnm şu anki bütçemin sınırı Me-70 alcak kadar .. Vox ada baktım oda me-70 tarzı analog bi dizayna sahip biraz tonlarını vs. araştırcam bu arada önermeye veya kullanan varsa me-70 den azcık bahsetmeye devam ederlerse daha güzel olur :D

Vox unda bi tn elemanın çektiği bi videosunu izledim sağlam tonları var ama me-70 ten tam olarak ne alabileceğimi bilmediğim için emin bişey söyleyemiorum..

MonsterMade demiş ki:
hocam 2. el olmasın die düşünüorum çünkü bayaa uzun kullancak birşey alcam ve garantisi vs. olmasını istiorum vede line 6 konusundada sorduklarımdan 1i sağlamdır dedi dieride Boss un driveleri daha ii dir dedi .. anlııcaaan kafam patatese döndü 8O bilmiorum sen ne düşünüosun ??

Hocam size tecrubeme dayali tavsiyemi soyleyim uzun sure processor kullanmis birisi olarak.Bir kere processorden distorsion ve amp modelling ozellikleri alirken kafanizdaki beklentiler hayli yuksek olacagindan hayal kirikligina ugrayacaksiniz.Ne alirsaniz alin bu boyledir.Istisna varmidir vardir ama o parayi verene kadar kral analog setupunuzu da dizersiniz ve bu alacaginiz da rack processor olur axe fx ultra gibi.

Gelgelelim 2. el olmasi garanti olmasi saglam olmasi konularina.Processorler genelde saglam kasalara sahip olan aletlerdir.Darbe vs zaten genelde cantalarda tasindigi icin olsa dahi cok bir beyin hasarina yol acacagini dusunmuyorum.World's strongest man yarismalarina falan yollamayi dusunmuyorsaniz tabi.

Ornek olarak gelmis gecmis en yaygin processorlerden birisi hatta belkide en yaygini olan gt8 den bahsetmek isterim.Fiyat olarak doneminin line 6 sindan daha ucuz bir fiyata sahip sembolik sayilabilinecek kadar.Ayni sey su an gt10 icin de gecerli.Me serisi ise cok daha ucuza gidiyordu.Zaten ben kiyaslamam cunku 2 alet arasinda sinif farki mevcut bence.Gt serisinde de gt10 ve gt8 arasinda yok denecek kadar az fark var diyebilirim.1-2 elzem olmayan ozellik eklenmis ve update niteligi tasiyor.Ha tabiki tercih meselesi gidip yeni me serisi almak veya daha ust sinif 2. el bir alet almak ama saglam gt8 pod cok rahat bulursunuz derim.Tavsiyem de size gt8 dir cunku modulation olarak efektleri basarili buluyorum siritan bir durum yok drive ve wah harici ayrica kullanimi okadar pratik ve rahat ki istediginiz her kombinasyonu yapabilirsiniz.Eger ciddi miktarda para ayiracaksaniz da forumda tc. g system satiliyor yurtdisi fiyatina yanina bir analog distortion cekerek efekt ihtiyacinizi tamamiyle giderebilirsiniz diye dusunuyorum ama o paraya zaten analogu da dizebilirsiniz.

Sonucunda tercih size kalmis.Processorler kusursuz olsa idi analoglarin kullanimi tarihe karisirdi.Avantaji ucuz ve pratik olmasi.Haliyle kusursuz sonuc hicbir processorden alamazsiniz analoglardan dusuk fiyatta olanlar icin.Me ye para vermeyin almisken gt serisi alin derim line6 zoom tonelab da deneyin hosunuza giden olur belki ama aletlerin hepsinde birbirinin tonlarini elde edersiniz hemen hemen siritmaz.Neticede en ust sinifin bir altinda kalitede bir processorunuz olur hemde hemen hemen ayni paraya.

Soracaginiz soru varsa ozellikle gtler ile ilgili seve seve yardimci olurum.Umarim dogru karari verirsiniz...

İmzama bak, her iki myspace hesabındaki bütün kayıtların topu Line 6 POD XT Live (ki XT de aynıdır, sadece şekil farkı var) ile yapılma.

Boss GT8 de gayet iyi bir alettir. Sahne bile götürür, ki bu POD XT Live için de geçerli.

Hatta gayet ucuza olan Behringer V-Amp 2 de cidden verimli bir aygıttır. Kullanmasını bilene.

Line 6 distribütörü Do-Re müzik, ve de fiyatları taksitli vesaire gayet de makul.

B

Kendi kayıtlarımda gt-6 kullanıyorum, grup kayıtlarında ise pod xt live kullanıyoruz şu an. Me-70 kullanmadım hiç.

Şöyle söyleyeyim, gt-6'nın modülasyon efektleri XT Live'a göre daha başarılı ve daha çok kontrol sağlıyor.

Drive'lar ve kabin modellemeleri için ise çok rahat söyleyebilirim ki iyi ayarlandıktan sonra kayıtlarda gt-6 daha iyi sonuçlar veriyor, ancak XT Live daha gürültüsüz ve kontrollü, amfi-mixer gibi aletlerle de daha iyi uyum sağlıyor. Bu yüzden sahne için XT Live'ı tercih ederim her türlü.

Boss tuşeyi ve dinamikleri çok çok daha iyi yansıtıyor, Pod ise büyük ölçüde tuşeyi yiyor ve attack'ı yumuşatıp tonu yuvarlıyor. High-gain tonlarda gt-6 amfiyle yüksek volümlerde kullanılırken feedback'e epey yatkın ve tele en ufak dokunuşunuz bile epey gürültü yaratıyor, Pod'da ise bu sorun yok, ancak tonlar daha yuvarlak.

Şu bundan iyi demek biraz zor yani açıkçası, iki markanın modellemelerinin karakterleri birbirinden farklı. Deneyimleyip karar vermek lazım.

PhoibosApollon demiş ki:
Kendi kayıtlarımda gt-6 kullanıyorum, grup kayıtlarında ise pod xt live kullanıyoruz şu an. Me-70 kullanmadım hiç.

Şöyle söyleyeyim, gt-6'nın modülasyon efektleri XT Live'a göre daha başarılı ve daha çok kontrol sağlıyor.

Drive'lar ve kabin modellemeleri için ise çok rahat söyleyebilirim ki iyi ayarlandıktan sonra kayıtlarda gt-6 daha iyi sonuçlar veriyor, ancak XT Live daha gürültüsüz ve kontrollü, amfi-mixer gibi aletlerle de daha iyi uyum sağlıyor. Bu yüzden sahne için XT Live'ı tercih ederim her türlü.

Boss tuşeyi ve dinamikleri çok çok daha iyi yansıtıyor, Pod ise büyük ölçüde tuşeyi yiyor ve attack'ı yumuşatıp tonu yuvarlıyor. High-gain tonlarda gt-6 amfiyle yüksek volümlerde kullanılırken feedback'e epey yatkın ve tele en ufak dokunuşunuz bile epey gürültü yaratıyor, Pod'da ise bu sorun yok, ancak tonlar daha yuvarlak.

Şu bundan iyi demek biraz zor yani açıkçası, iki markanın modellemelerinin karakterleri birbirinden farklı. Deneyimleyip karar vermek lazım.

Dediklerinizden oturu bence de boss daha sicak bir ton veriyor yanlis miyim?Tabi zevk meselesi ama ton karakterinin netligi gt8de daha basarili bence.

Bu arada pod da var mi bilmiyorum ama gt 8 cok yaygin oldugu icin insanlar yarattiklari patchleri de paylasiyor rahatca erisilebilir bir sekilde buda baslangicta nasil ton yaratacaginiz konusunda size yol gosteriyor.Midi kablo olmadan da ulasilabiliyor programlari var buda ayri bir avantaj...

PhoibosApollon demiş ki:

Bunlar benim gördüğüm hadiseler değil, her iki aygıtı da kullanmış birisi olarak söylüyorum. Boss GT8 daha doğrusu GT6 ile yeterince zaman geçirmedim aslında.

Öncelikle modulasyon hadisesinden bahsetmek gerekirse: bence POD XT o konuda kesinlikle daha bir gerçekçi. Ha rack işlerini falan seven birisi için Boss GT8 daha bir "normal" gelebilir ama analog/digital pedal şeklindeki delaylere benzerliği açısından bence Line 6 açık ara önde.

Bunun yanında tuşeyi yeme mevzuna da kesinlikle katılmıyorum. Ayarlarken kompressör mü açık veya gereğinden fazla drive olunca bilemiyorum noisegate mi açık kullanılıyor... Ondandır belki. Ama SLO100 modelinde bile gerekli ayarlarla tuşe bal gibi misler gibi ortada. Hatta Bassman ayarında nerdeyse her şey orjinalinde olduğu gibi tuşe.

Belirteyim dedim.

B

Kesinlikle hiçbir şekilde kompresör veya abartı noise gate kullanmıyorum ikisinde de, hiç sevmem. Aradaki fark bariz geliyor bana valla. Pod daha dengeli ve kontrollü ama baya bir attack yiyor. Kişinin beğenisine göre değişir tabi bu durumdan hoşlanılıp hoşlanılmayacağı.
Yine de genel kullanımda pod'u tercih ederim yani, her yola gelebilmesi açısından.

Me serilerinde cabin sim yok. Onu da düşünmek lazim. Me 70'de de yoktur muhtemelen. Kullanım ekipmanına göre değişir ama bana göre gt serisi almak daha mantıklı. (illaki boss alınacaksa). Pod 2.0 ve Gt6 kullanıyorum. ikiside ayrı ayrı gayet yeterli aletler.

me-70 de cabin var ... bide önerilerinizi mümkünse max fiyatı 530 cıvarı alarak yaparsanız hoş olur çünkü sadece me-70 kadr param var..

g9.2tt Twin Tube ve Vox Tonelab Le diyorum tekrardan. 2. el bahsettigin butceye bulabilirsin. Pod Xt Live da hosuma gidiyor benim dist tonlari falan guzel. Boss GT eskiden seviyordum cunku o donemde processor yoktu boyle ust duzey adam akilli. Simdi bir dunya secenek var.

me 70 alınabilir benim açımdan o zaman. gt6 dan süper memnun birisi olarak aralarında o kadar fark olmayacagını düşünüyorum(cosm teknolojisi).

me 70 bende var ve kullanıyorum. Gt 8 ile kıyaslandığında daha az efektleri mevcut. Fakat tonlarından oldukça memnunum. Bana gayet orjinal geliyor. İnanın dijital bir ses yok. drive'larını yerinde buluyorum. Bana göre tek eksik yanı akustik simulatörünün olmayışıdır. Onun dışında güzel bir alet olduğunu söyleyebilirim.

Geri