prs se gitarları

'Elektro Gitarlar' forumunda toxin tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Ben custom 24 modelini almayı düşünüyorum... Prs se kullanmış olanlardan yardım istiyorum. Tavsiye edermisiniz? Sustaini fln iyimidir?

2. Ben Paul Allender modelini yaklaşık dört beş aydır kullanıyorum. Hemen hemen her şeyinden son derece memnunum. Benim gitarın fiyatı Avrupa ülkelerinde 800 Euro civarında. Yurdumuzdaki fiyatında ya bir yanlış var, ya da hayır fiyatına satılıyor ( Tütkiye'de ki on-line sitelerinden bakabilirsin ) ! Gitarda ki sap şimdiye dek çaldığım gitarlarda ki en süper sap. İşçilik ise, hiç abartmadan söylemem gerekirse, tamamen 10 numara. Benim modelde klavye üzerinde dot-inlays ler yerine uçan yarasalar var. Bu da görüntüye çok hoş bir hava katıyor. Pick-up lar harika ve nerdeyse her müzik stiline cevap verebiliyorlar. Zaman içinde benim tesbit edebildiğim tek kötü tarafı, eşiğin kalitesiz bir malzemeden yapılmış olması. Bu da sürekli olarak akord kaçırmasına neden oluyor. Bu sorunu benim çözebilmemin iki yolu vardı. Ya eşiği değiştirecektim, ya da tremsetter kullanacaktım ki, ben tremsetter ı seçtim. Thomann de den 15 euro ya aldığım tremsetter ın hem montajı son derece kolaydı, hem de işlevselliği tam aradığıma hitab eder nitelikteydi. Şu anda tremolo bende sorunsuzca çalışıyor. Ancak aşağıya doğru telleri gevşettiğimde tam randuman alabiliyorum. Gerdiğimde ise çok az da olsa akord kaçırabiliyor. Ama ben zaten sadece aşağıya doğru kullandığım için mesele olmuyor.
    Gitar, her kese kesinlikle tavsiye edebileceğim bir enstruman, hele fiyatı da göz önüne alınacak olursa.

Doom:VS bunu beğendi.
  3. senin gitarı ucuza almış olmanın sebebi kore üretimi olmasıdır. Yurtdışında 800 euroluk olanlar amerikan üretimidir.

4. Bildiğim kadarıyla Paul Allender modelinin USA üretimi yok.

5. Edindiğin informasyon tamamen yanlış. Yorumunu yapmadan önce daha iyi araştırmalısın, başkalarını yanlış bilgilendirmemek açısından...

6. Öncelikle özür diliyorum sizi yanlış bilgilendirdiğim için ama yurtdışında o fiyata olup türkiyede bu fiyata olması şaşırtıcı geldi doğrusu. Nedenini merak etmedim de değil.
    Zaten bir poser gitaristinden de amerikan üretimi gitar çıkararak piyasaya sürmesini bekleyerek/düşünerek ben hata yapmışım. bunun için tekrar özür diliyorum. Yanlış anlamayın kötü gitarist demedim.

7. Doom:VS

Doom:VS

35
    16
    5
    Prs'lerin USA üretimleri var. Bir de Kore var. İkisi de oldukça başarılır. Korede üretilen en iyi gitarların prs olduğunu düşünüyorum. 2.sırada ise fiyatına göre schecterlar geliyor.

Bu Sayfayı Paylaş