Vox Tonelab Le mi Pod X3 Live mı?

'Elektro Gitarlar' forumunda GoodBlues tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Bir süredir prosesör almayı düşünüyorum.Biraz araştırdım piyasada genelde tercih edilen 4-5 üst düzey prosesör var.Boss gt-10 ve zoom G9.2tt pek hoşuma gitmedi açıkcası.Vox tonelab le ve pod x3 live arasında kaldım.Fender strat ım var.Sert müzikle uğraşmıyorum.Genelde blues,alternative,grunge arası çalıyorum ama biraz sert tonlar almak istediğimde de beni yarı yolda bırakmayacak bir prosesör istiyorum. Vintage tonlar daha çok hoşuma gidiyor.Vox un tonları izlediğim videolarda bana yakın geldi ama kullanan, elinden geçen arkadaşlar varsa olumlu/olumsuz yorumlarını bekliyorum.Amfi olarakta şimdilik 20 watt lık bir washburn amfi var.Fender strat ın yanında washburn biraz gülünç geliyor ama zamanla oluyor işte :).Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. 8 Telli Charlie Hunter gitarda 2 Stereo çıkış olduğundan Pod X3 büyük çözüm sağlıyor .Tek problem parametrelerle çok zaman geçirmek gerek o zaman ok!

3. POD X3 Ü tek geçerim arkadaşlar. kesinlikle çok memnunum.

4. Vox Tonelab Le hayvan gibi diyebilirim, kullandım baya memnun kaldım, pod la kıyaslıyamıcam ama. Ben Voxu alırdım.

5. belki yadımcı olur :)

6. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    birçoğuna katılıyorum öyle ahım şahım deneyemedim ama dinlemek-birkaç çalmak bazında hepsinin artıları eksileri belli...digitech in gnx 3-4 processorleri ilk baş gıcık gelebilir ama alıştıkça hayvani tonlar yazabilirsiniz...whammy si gördüğüm en iyilerdendi,(gt-8 de whammy çok kötü gelmişti bana), gnx ler kullanışlılık açısından bana çok iyi gelmişti, sanki önünüzde analog setup ınız duruyor gibi üstündeki büyük siyah tuşlara tek ton üzerindeki amfi footswitch i ya da analog pedallar gibi ayar çekebilir tek tuşla yine ton değiştirebilir aynı şekilde o ton üzerinde stompbox olayına girebilirsiniz ki processor de boost yapmak bence çok ekşınlı bi olay....bu olay pod da var mı bilmiyorum ama gt8 de yoktu sanırım.gnx 3 alasım geldi tekrar :D ah eski kayıtlar :D Bu arada gnx kayıtlarda oldukça çok iyidir clean de de drive da da, yine olsa yine alırdım sanırım...ama şu da var, hangi processor ü alırsanız alın yanına bir de wah alın :D

7. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    birçoğuna katılıyorum öyle ahım şahım deneyemedim ama dinlemek-birkaç çalmak bazında hepsinin artıları eksileri belli...digitech in gnx 3-4 processorleri ilk baş gıcık gelebilir ama alıştıkça hayvani tonlar yazabilirsiniz...whammy si gördüğüm en iyilerdendi,(gt-8 de whammy çok kötü gelmişti bana), gnx ler kullanışlılık açısından bana çok iyi gelmişti, sanki önünüzde analog setup ınız duruyor gibi üstündeki büyük siyah tuşlara tek ton üzerindeki amfi footswitch i ya da analog pedallar gibi ayar çekebilir tek tuşla yine ton değiştirebilir aynı şekilde o ton üzerinde stompbox olayına girebilirsiniz ki processor de boost yapmak bence çok ekşınlı bi olay....bu olay pod da var mı bilmiyorum ama gt8 de yoktu sanırım.gnx 3 alasım geldi tekrar :D ah eski kayıtlar :D Bu arada gnx kayıtlarda oldukça çok iyidir clean de de drive da da, yine olsa yine alırdım sanırım...ama şu da var, hangi processor ü alırsanız alın yanına bir de wah alın :D

8. Bende Vox tonelab le seçerdim.

9. X3 'teki Allan Holdsworth tonu Süper!Soldano SLO ile sound çok iyi!

10. Bu soruyu bende kendime hep sorup duruyorum.Başka yorumu olan yok mu? Diğer forumda da yazdım.Pod x3 live ın tiz sesleri olduğunu söylüyorlar.Yok mu başka iki aleti karşılaştıracak olan?

11. Vox güzeldir ya şahane alet çok severim kendilerini.
    +++ Baya basit alet yani gt8 ve pod a göre.

12. Ben de bu hafta processor alacagim. Kaliteli Hi-Fi sistemlerde en iyi verimi saglayan ve en sicak soundu veren processoru ariyorum. Ton skalasi en sertten en yumusaga kadar oldukca genis olmali ki verdigim paraya degsin. Acikcasi da Vox Tonelab Le ve Zoom G9.2tt arasinda kaldim. Pod serilerinde lamba ozelligi yok. Bu cok buyuk bir eksi midir ya da gayet yeterli midir tam karar veremedim. Boss GT serisinden de oldum olasi nefret etmisimdir. Butun kucuklugumuz Boss GT serilerinin hegamonyasi altinda gecti. Tonlarina bir turlu isinamadim=)

13. Bende bu h.sonu alacağım açıkçası ibre bayağı bir vox tonelab le ye doğru kaymaya başladı.Ama ben amfiye gireceğim.Boss gt8 esasında 3 senedir kullanıyorum ama iyice soğudum.Umarım vox biraz derman olur.

14. Valla ben de parayi toparliyorum ne yapacagimi bilemez oldum. Bu arada Twin tube olayi hakkinda yurtdisinda yapilan yorumlari baya bir inceledim sayfalarca review okudum ve single tube model olan G7.1ut'ye gore bile fark varmis. Zoom'u Demir Demirkan kullaniyor. Tabii bunlar tercih meselesi. Vox Tonelab LE daha soft tonlar icin bicilmez kaftan diyorlar, ama Zoom ile de isini bilenler gayet yuksek basarim yakaliyorlar imis. Youtube videolarinda da Rock soundundan ziyade hep elde Strat kasa gitarlar onlarla tanitim yapmislar.. Dukkanlarda da deneme imkanimiz olmuyor bu aletleri.. Denemeden alinacak seyler degil aslinda..

15. Ben de haftaya Tonelab LE isini bitirmeyi dusunuyorum artik. Tonelab LE'nin tuse tepkisi hic bir processor modelinde yok. Bence hic bir zaman siritmayacak kadar iyi tonlara sahip. Analog - Digital muhabbetine nokta koyacak cinsten.

http://www.youtube.com/watch?v=_pUVQnt2kuM

16. benim düşüncem pross ların üzerindeki lambaların pek bir işe yaramıyacağı yönünde sonuçta o lambanın kırılması için belli bir enerji lazım ve o enerjiyi pross karşalayamaz tabi yeni teknolojiler geliştiyse onu bilemem...

17. Yok mu başka bu konuda fikri görüşü tecrübesi olan arkadaşlar.Pod x3 live veya vox tonelab le kullanan arkadaşlar?

18. Doğru. Çoğu aletteki, hatta lambalı stompbox preampların 95%'inde lambalar farklı bir şekilde çalışıyor, amfilerdeki lambalarla alakası yok. Düşük voltajda çalışıyorlar.
    V-Twin gibi yüksek voltajda çalışan aletlerde trafolar oluyor zaten, tabi fiyat da ona göre oluyor.

19. bence prosesörlerin en büyük sorunu fizzy etkisi . fizzy etkisi olmayan prosesör yok gibi birşey. tonelab le güzel olabilir ama hala üzerinde fizzy etkisi var. ayrıca 900 küsür lira sıfır fiyatı bence pahalı ikinci el temizi bulunursa alınabilir.

20. Tim De Paraviccini niye tüpleri tercih ettiğini şöyle açıklıyor: “Transistörler alt ve orta frekanslarda tatminkar bir performans sunabilir ancak tiz seslerin aktarımında tüplerin yanına bile yaklaşamazlar. Sıradan bir tüp, terini bile silmeden 40 bin Hz.lik bir frekansı aktarabilir. Zaten bu yüzden radyo istasyonlarının vericilerinde bugün bile tüpler görev yapar.”

Bu Sayfayı Paylaş