Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

ibanez tbx30 r amfi alınır mı arkadaşlar yorumlar gayet olumlu
slash tarzı tonlarda geziyorum hard rock ve blues
düşünceleriniz nedir
TBX65R var ve ona göre konusmam gerekirse ben şu an olsam modellemeli blackstar amfileri düşünürüm ama bu ıbanez amfi kötü anlamında demiyorum.
Gitarda çok yeni olduğum için kendim çok pek bir şeyler çalamıyorum ama hot moda alınca yani distortion akıp gidiyor amfi.
Eğer ben genellikle metal rock takılırım diyorsan yardır gitsin zaten 2 özelliği var blaster mode ve reverb .
İkisi de distortion modunda aktif oluyor yani amfi tam bir metal rock amfisi.

ibanez tbx30 r amfi alınır mı arkadaşlar yorumlar gayet olumlu
slash tarzı tonlarda geziyorum hard rock ve blues
düşünceleriniz nedir

Güzel amfidir. Ama denemen iyi olur. Kimine göre biraz karanlık, koyu bir amfidir. 65 watt olanının çakma bolt on Gypsy Rose bir LP ile verdiği çok güzel tonlar hala aklımdadır.

ben yeni bi elektro gitar alıcam ve sx ash telecaster ile squier affinity telecaster arasında kaldım önerilerini ve tavsiyelerinizi rica ediyorum

Deneyip karar vermen daha iyi olur. SX gitarları bazı insanlar modlayıp daha da ton verir hale getirerek çalmak için alıyorlar.

Merhabalar.
Yaklaşık 2000 tl bütçem var. Ağırlıklı olarak blues çalıyorum (arada sırada rock). Evde kullanım için alacağım ama uzun bir süre kullanmam gerekecek. 5 aydır ses kartı olmadan gitarı direkt pc'ye bağlayıp yaklaşık 10 senelik bir hoparlörden çeşitli sesler alıyordum fakat bugün cleande bile bas tellerde sanki ses aşırıymış gibi patlamalar,iğrenç fuzz pedalının çıkardığı seslere yakın sesler almaya başladım. Eğer seçimimi amfiden yana kullanırsam kesinlikle kombo ve 12 inç olmasını istiyorum. Amfi olursa Boss katana 50(şuanlık değeri 1.700 civarı), amfi simulasyonu içinse Focusrite Scarlett Solo MK2 ve tekli Yamaha HS5 veya KRK rokit 5 g3 (toplam 1.600 tl civarı) düşünüyorum. Simulasyonlarda çok seçenek olması bir artıyken amfi tarafında da hoparlörün 12 inç olması seçim için büyük bir etken. Sizce seçimimi hangi yönde kullanmalıyım?

Klasik rock,blues çalacağım mid gain ve cleanleri kaliteli bi amfi ariyorum evde kullanacagim ses konusunda da sorun yasamak istemiyorum durumum biraz karmasik o yuzden elimde sadece 4 senecek var ve yarina kadar secmis olmak zorundayim

Gitarim:
Fender american professional stratocaster sss

Vox vt20x-40x
Vox adio air gt
Marshall code25-50
Yamaha thr10

Klasik rock,blues çalacağım mid gain ve cleanleri kaliteli bi amfi ariyorum evde kullanacagim ses konusunda da sorun yasamak istemiyorum durumum biraz karmasik o yuzden elimde sadece 4 senecek var ve yarina kadar secmis olmak zorundayim

Gitarim:
Fender american professional stratocaster sss

Vox vt20x-40x
Vox adio air gt
Marshall code25-50
Yamaha thr10

Ben olsam THR10'u seçerdim. Dayanıklı, tonları güzel, kayıt alması kolay, derli toplu.

Ben olsam THR10'u seçerdim. Dayanıklı, tonları güzel, kayıt alması kolay, derli toplu.

Yabanci forumlarda adio'nun tonlarini thr'a tercih etmişler normalde ilk kararim o idi diğer yandan vtx serisinin preamp'i lambali. Marshall'a gelince extreme çok yönlü bi amfi uygulamasi da hayli güzel calisiyor vox gibi buglı değil :) ve hic pedalım yok o yüzden vtx ve code serisi benim icin daha uygun gibi geliyor ama tabii ki tavsiyeleriniz benim icin cok onemli

Merhabalar.
Yaklaşık 2000 tl bütçem var. Ağırlıklı olarak blues çalıyorum (arada sırada rock). Evde kullanım için alacağım ama uzun bir süre kullanmam gerekecek. 5 aydır ses kartı olmadan gitarı direkt pc'ye bağlayıp yaklaşık 10 senelik bir hoparlörden çeşitli sesler alıyordum fakat bugün cleande bile bas tellerde sanki ses aşırıymış gibi patlamalar,iğrenç fuzz pedalının çıkardığı seslere yakın sesler almaya başladım. Eğer seçimimi amfiden yana kullanırsam kesinlikle kombo ve 12 inç olmasını istiyorum. Amfi olursa Boss katana 50(şuanlık değeri 1.700 civarı), amfi simulasyonu içinse Focusrite Scarlett Solo MK2 ve tekli Yamaha HS5 veya KRK rokit 5 g3 (toplam 1.600 tl civarı) düşünüyorum. Simulasyonlarda çok seçenek olması bir artıyken amfi tarafında da hoparlörün 12 inç olması seçim için büyük bir etken. Sizce seçimimi hangi yönde kullanmalıyım?

12 inch'e neden bu kadar takıldın? Katana50 çok iyi bir seçim ve 12 inch de mesela Blackstar ID:TVP harika bir amfi, 10 inch .... Yamaha THR modelleri harika aletler, 3 inch .... lamba dersen ENGL Gigmaster 15 nefis bir amfi, 10 inch .... yani bir sürü şeyde karar kılarsın da en son 10 mu 12 mi dersin, başlamak için ilk kriter 12 ilginç geldi.

iyi günler forum üyeleri thomann den
Harley Benton SC-450Plus CB Vintage Series
alacağım buna uygun 400 liralık 2.el ya da 0 amfi önerir misiniz teşekkürler

Harley Benton HB-20R
almayı düşünoyrum thomann den 250 lira civarı bir fiyatı var

Almanyadayım. Son limitim 150 euro. Okulda vb. Küçük yerlerde gig yapabileceğim mümkünse bana efektleri tanıtabilecek bir amfi tavsiye edermisiniz. Tarzlarım Blues, Rock'ın her türü (hard, classic, slow, punk, funk...)

iyi günler forum üyeleri thomann den
Harley Benton SC-450Plus CB Vintage Series
alacağım buna uygun 400 liralık 2.el ya da 0 amfi önerir misiniz teşekkürler

Harley Benton HB-20R
almayı düşünoyrum thomann den 250 lira civarı bir fiyatı var
Merhaba, ben de almanyadayım şimdi, Music Store'a gidip deneyeceğim, belki bulursam o amfiyi denerim ama birkaç haftayı alabilir Köln'e gitmem.

Merhaba, ben de almanyadayım şimdi, Music Store'a gidip deneyeceğim, belki bulursam o amfiyi denerim ama birkaç haftayı alabilir Köln'e gitmem.

Şimdiden çok teşekkür ederim Asd.Hem yanıtın hem de verdiğin değer için.Amfiyi blackstar id core 10'da alabilirim türkiyeden zira yurtdışından hoperlör,kulaklık,mikrofonlu kulaklık tarzı ürünlerde gümrük vergisine ek %20lik bir vergi daha alınıyormuş 200liralık amfi oldu sana 400lira.Hal böyleyken ikinci el bi blackstar ıd core 10 almak daha mantıklı geldi.Gitarı deneyebilirseniz ne ala :).

Merhaba arkadaşlar bu siteyi yeni keşfettim , biraz gezindim ve benim için faydalı olabileceğini düşündüm.

Öncelikle belirtmek isterimki gitara yeni başladım 3 ay oluyor fakat çok ilgi gösteremiyordum üniden dolayı.
Birkaç parçaya baktım yavaş da olsa gelişiyorum fakat amfim olmadığı için zevk alamıyorum .
Genelde rock ve distortion tarzı parçalar hoşuma gidiyor fakat daha tarzımı otuttamadığım için hoşuma giden parçaların tablarına bakarak çalmaya çalışıyorum.

Verebileceğim max. miktar 450 TL .

Önerebileceğiniz amfiler ve herhangi bir tavsiyeniz varsa sevinirim.

Mesela amfiyi illa eldenmi almalıyım yada kargo yoluylada alabilirmiyim?
Kargoda amfiye zarar gelirmi?
Kaç V amfiyle başlamalıyım?

Sitede bi arkadaşımız vox vx1 satıyor 450 liraya ve üstünde birçok kontrol düğmesi var tarzımı seçmede bana daha çok yardımcı olabilir gibi geldi fakat o olmaz ise diye başka neler bakabilirim?

Merhaba arkadaşlar bu siteyi yeni keşfettim , biraz gezindim ve benim için faydalı olabileceğini düşündüm.

Öncelikle belirtmek isterimki gitara yeni başladım 3 ay oluyor fakat çok ilgi gösteremiyordum üniden dolayı.
Birkaç parçaya baktım yavaş da olsa gelişiyorum fakat amfim olmadığı için zevk alamıyorum .
Genelde rock ve distortion tarzı parçalar hoşuma gidiyor fakat daha tarzımı otuttamadığım için hoşuma giden parçaların tablarına bakarak çalmaya çalışıyorum.

Verebileceğim max. miktar 450 TL .

Önerebileceğiniz amfiler ve herhangi bir tavsiyeniz varsa sevinirim.

Mesela amfiyi illa eldenmi almalıyım yada kargo yoluylada alabilirmiyim?
Kargoda amfiye zarar gelirmi?
Kaç V amfiyle başlamalıyım?

Sitede bi arkadaşımız vox vx1 satıyor 450 liraya ve üstünde birçok kontrol düğmesi var tarzımı seçmede bana daha çok yardımcı olabilir gibi geldi fakat o olmaz ise diye başka neler bakabilirim?

Kargo yoluyla alabilirsiniz ancak kargo ücreti çok tutacaktır bunun için alacağınız kişi sahibiden üzerinden 2 tl lik get açsın siz onu alın. O kod ile yurt içi kargo ile gönderim yapsın fiyat çoooooook uyguna gelecektir ( 25 tllik kargo 5 tl ye düşürdüm)

Zarar gelmesi tamamen yollayan kişinin paketlemesine bağlı.

Kaç V ile başlamak tamamen seçim bana göre ( aşırı amatörüm) benim ilk amfim 65W ve hala onu kullanıyorum.

Bu get olayına bakıcam başka konudada karşıma çıkmıştı çok takmamıştım.

Fikirlerini söylediğin için teşekkür ederim. :)

Diğer arkadaşların görüşlerinede açığım.

Blackstar id core bakabilirsin. Bütçene uygun ve iyi bir amfi.
Hocam internetten forumlara baktım genelde güzel yorumlar var.
Blackstar id core 10w için genelde 300-380 lira arası, gerçekten benim bütçene uygun. Eve gidince demolarınada bakıcam bi kurcalıyacağım.

Bu post burada 1-2 gün kalsın iyice bir insanlara danışayım çokta aceleye getirmek istemiyorum sonuçta birkez alıp uzun süre kullanıcam inşallah.
Sizede çok teşekkür ederim bu arada :)

Hocam internetten forumlara baktım genelde güzel yorumlar var.
Blackstar id core 10w için genelde 300-380 lira arası, gerçekten benim bütçene uygun. Eve gidince demolarınada bakıcam bi kurcalıyacağım.

Bu post burada 1-2 gün kalsın iyice bir insanlara danışayım çokta aceleye getirmek istemiyorum sonuçta birkez alıp uzun süre kullanıcam inşallah.
Sizede çok teşekkür ederim bu arada :)
Hocam ben de cok tecrubeli bir gitarist degilim fakat arkadaslarimdan once basladigim icin ve onlar icin amfi denedigim icin bir suru amfi deneme sansim oldu. Genelde bir fiyat bandina kadar (tam ne kadar hatirlamiyorum) amfiler aşırı derece yakin sesler veriyor. Bir fiyattan sonra guzellesmeye basliyor fakat o fiyat araligindaki amfilerin sesi de asagi yukari ayni kalitede fakat daha farkli karakteristikte oluyor. Daha da pahalilasinca onlar zaten ayri bir dünya. Konuyu biraz uzattim belki ama sozun ozu su. Aradiginiz fiyat bandindaki amfilerde bence asiri fark yok. Herhangi biri isinizi gorur kanaatimce. Eger istediginiz sarkilari calabilecek bir gitarist tanidiginiz varsa bence gidip deneyin ve sesi size guzel geleni alin. Eger yoksa ve Ankaradaysaniz ben size yardimci olmaya calisirim. Ugrasmak istemiyorsaniz da tavsiyem denildigi gibi id core veya line spider 15w amfidir.

Hocam ben de cok tecrubeli bir gitarist degilim fakat arkadaslarimdan once basladigim icin ve onlar icin amfi denedigim icin bir suru amfi deneme sansim oldu. Genelde bir fiyat bandina kadar (tam ne kadar hatirlamiyorum) amfiler aşırı derece yakin sesler veriyor. Bir fiyattan sonra guzellesmeye basliyor fakat o fiyat araligindaki amfilerin sesi de asagi yukari ayni kalitede fakat daha farkli karakteristikte oluyor. Daha da pahalilasinca onlar zaten ayri bir dünya. Konuyu biraz uzattim belki ama sozun ozu su. Aradiginiz fiyat bandindaki amfilerde bence asiri fark yok. Herhangi biri isinizi gorur kanaatimce. Eger istediginiz sarkilari calabilecek bir gitarist tanidiginiz varsa bence gidip deneyin ve sesi size guzel geleni alin. Eger yoksa ve Ankaradaysaniz ben size yardimci olmaya calisirim. Ugrasmak istemiyorsaniz da tavsiyem denildigi gibi id core veya line spider 15w amfidir.

Dediğiniz anfiye baktım 15w gücü olması cazip geldi . Fakat ben bunu ev içinde kullanıcağım ses seviyesi yeterli olur gibi düşünüyorum .
Blackstar ID Core 10w v2 şuan gönlüme taht kurmuş vaziyette , ses kalitesi olarak daha iyi gibi geldi bana ve daha hafif .
Gördüğün kadarıyla birtek prizi çok dandikmiş , forumlarda sadece bu sorunu yazmışlar, hayırlısıyla yarın sipariş edeceğim .
İnşallah memnun kalırım .
Bu arada v2 modeli öyle çok popüler bir amfi değilmiş dünya bazında youtubedeki videolarının sayısı az genelde v1, 20w ve 40w olanları var .
Bunu göz önüne alarak karar verdim , aldıktan sonrada burada deneyimlerimi paylaşmak isterim .
Hepinize çok teşekkür ederim :D

arkadaşlar lütfen yardım edin kısıtlı zamanım var.

epiphone sg special'im var

marshall mg 10 uygun mudur?

rock/türk rock/anadolu rock

çalmayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Geri