Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba bir kere yazdım ama cevap alamadım (😋muhtemelen diğer sorularla kaynadı) Almanya'dayım. Türkiye'ye getirmek için okulda vb küçük yerlerde gig için yetecek güçte ve bana efektleri de tanıtabikecek bir amfi öneriniz var mı? Çok zorlarsam 150 euro param çıkar. Aklımdakiler Mustang 1v2+footswitch, Vox VX2, Vox VX1+footswitch, Line 6 Spider 15+footswitch, Fender Champion 40
Tarzım Rock'ın her türü (soft, punk, funk, hard, classic...) ara sıra blues takılırım. İlgilenirseniz sevinirim çünkü çok seçenek var ve elemek istiyorum.

Arkadaşlar merhaba. Kendime sahnede ve stüdyoda kullanabileceğim bir amfi arıyorum. Bütçem 1500 TL civarlarında. Beklentim amfinin üzerinde send return bulunması ve drive karakterinin iyi olması. Önerilerinizi alabilir miyim ?

Şuan IBZ10G 10 watt amfi ve Boss OD-20 Drivezone kullanıyorum ama amfinin dipgürültüsü çok ve istediğim sesleri alamıyorum. Sizce Boss Ns-2 mi almalıyım yoksa onun yerine daha iyi bir amfi mi alayım? Amfi alırsam ne marka ne model almalıyım? Genel olarak A7x,slipknot,metallica,wintersun gibi şeyler çalıyorum ama kafama esince blues,rock tarzı şeylerde çalıyorum. (Bütçe:1500₺ ikinci el sıfır farketmez)

Merhabalar yakin bir zamanda PRS SE24 CUSTOM alacagim. Çalmak istedigim toblar simdilik metal tonlari grup olarak ornek vermek gerekirse Opeth, Mastodon, Iron Maiden, Plini(özellikle Selenium Forest sarkisina bakarsaniz), Avenged Sevenfold. Ögrendikce tarzimin degismesine bagli olarak pedallarla desteklenebilecek daha overall bi amfi ariyorum bütcem 1000 tl civari. Simdilik duaunduklerim Blackstar Ht1, Yamaha Thr5(butcem 10 a yetmez), Orange Crush, Laney 20w(internette pek kullanici yorumu bulamadim). Tavsiyeleriniz nelerdir??

Son düzenleme:
Merhabalar yakin bir zamanda PRS SE24 CUSTOM alacagim. Çalmak istedigim toblar simdilik metal tonlari grup olarak ornek vermek gerekirse Opeth, Mastodon, Iron Maiden, Plini(özellikle Selenium Forest sarkisina bakarsaniz), Avenged Sevenfold. Ögrendikce tarzimin degismesine bagli olarak pedallarla desteklenebilecek daha overall bi amfi ariyorum bütcem 1000 tl civari. Simdilik duaunduklerim Blackstar Ht1, Yamaha Thr5(butcem 10 a yetmez), Orange Crush, Laney 20w(internette pek kullanici yorumu bulamadim). Tavsiyeleriniz nelerdir??
Ikinci el 10x daha çok işinizi görür bence.

Roland Cube 80'in övüldüğünü çokça gördüm. Kendim denemedim bizzat. İkinci elde istediğiniz fiyata Cube 40 var. Araştırın derim bi, forumda bilen vardır diye düşünüyorum.

Solid State amfilerin genelinde volüm kısıldıkça ton değişmez.

Gene de kendiniz deneyip görün mümkünse eğer.

Bu arada genelde pratik yapmak, kayıt almak gibi amaçlarınız varsa usb bağlantılı bir amfi(boss katana, fender mustang gibi) ya da prosesöre(boss gt1, mooer ge200) yönelebilirsiniz.
Peki kombo amfilerde olay nasil genel olarak bilgi edinebilecegim bi yer bulamadim transistorlu veya modellemeliden farki nedir kombolarin??

Peki bu amfi apartman dairesine uygun mudur?

Hayır. Cube 20 değişik jenerasyonlarını ve 40 kullandım. Apartmanda uygunluk ses seviyesi ise, volume çok az oynadığında bile çok yüksek olur. 20'den örnek vereyim tabi 80 onun 4 katı olur diye demiyorum ama daha yüksek olacaktır - örneğin saat 7 master volume sıfır seviyesinde ise 8 gece çalmaya uygun, 9 civarı normal TV ve konuşma sesini bastırıyor, 12 filan yaparsan komşular gelir. 80'in hoparlörü daha büyükse belki tercih edilebilir bir de ek özellikleri için ama "apartman" kriteri için 80 çok gelir.

Geri