Efektör Önerileriniz

'Elektro Gitarlar' forumunda ltraveler tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar Cort V2 marka gitarım var. 80'ler Hard'n Heavy çalıyorum genellikle. Amfimdeki over drive haricinde bir efektim olmadığı için efektör almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir?

2. Zoom G serisi çok iyidir. Cebine göre G1 den G9 2tt ye kadar var.

3. Hemen araştırıyorum teşekkür ederim.

4. Boss GT-8 iyidir.Boss Me-50-70 de olabilir. En yaygın kullanılan GT-8. Hoş üretimden kalktı yeni serisi çıktı GT-10 onlar süper. Yada Line 6 Pod XT, XT Live falan da olabilir. Ciddi aletler. Kolay gelsin...

5. Fiyatı da uygun bir şey olursa daha iyi olur boss'un fiyatları biraz yüksek geldi sanki.

6. Hım uygun fiyat diyorsan Digitech RP ile Zoom G serisine bak. İyi şeyler çıkabiliri aralarından...

7. Zoom G2 ile Zoom G2.1u 'a baktım bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Arasındaki fiyat farkı ödemeye değer mi?

8. G2.1u da expression pedalı olması artı fakat o kadar fiyat farkı yaratacak bir ayrıntı mı şüphem var. Belki içinde ekstra farklı özelliklerde koymuşlardır G2 ye göre. Sıfır değilde ikinci el alabilirim dersen, Vox Tonelab St falan bak. Cidden güzel alet o da. İçinde bir adet lamba da var.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8195&gid=1516

Dediğim gibi 350TL nakit çıkıp ikinci el ürün alabilirim dersen, ME-50 falan da bulabilirsin. Hatta iyi bir araştırmayla 400 civarı GT-8 dahi bulursun. Bence biraz daha para biriktir belirttiğim üç seçenekten birine yönel. Ben olsam zoom serisine (9.2TT hariç) para vermezdim.

Kolay gelsin...

9. Peki teşekkür ederim.

10. Hocam gt8 al hicbiriyle ugrasma fiyatina gore en iyi aletlerden biri tabi cok sayida efekt istiyosan.Yoksa belli seyleri analog 2. el alabilirsin daha sevimli olur...

Bu Sayfayı Paylaş