lütfen yardım cubase export ve inport

slm bu işte daha yepyeniyim 7 gün oldu cubase yükleyeli cubase sx kullanıorum.içinde hiçbir vst vs yüklü değil içinde olan sadece 2 tane davul ve 2 snyth . sorum şu olucak bir forumda davul yazmayı soran bir arkadaşımız vardı konu başlığı aldında birisi şöyle yazmıştı

''ben guitar prodan davulu yada bass ı midi olarak exportluyorum ve cubasede midi track açarak kullanıorum yani bir nevi yazmış gibi oluyorum ve zaman kaybetmiyorum '' şimdi sorum şudur

evet bunu dendim mididen export yaptım cubase açtım midi inpor yaptım ve açıldı şimdi o midi olan davulu vst enstüreman kullanarak nasıl gerçeğe yakın bir sese çevireceğim sadece klavye sesleri basslar ve davul için bunları soruyorum ? uygun vst yi yüklediğimde bunun ortadan kalkacağını düşünüyorum fakat boşa zaman harcamamak için bu işi bilen kişilerden yardım bekliyorum çok heyecanlıyım :)

vst i yükleyeceksin daha sonra üstteki sekmelerden birindeydi hatırlamıyorum (devices olabilir) orada vst instruments ten yüklediğin vst i aktif edeceksin, daha sonra vst üzerindeki gerekli ayarlamaları yapacaksın (davul kiti vs. gibi), sonra midi kanalının mixer inde midi nin output unu o açtığın vst ye yönlendireceksin.Cubase açmadan bu kadar anlatabildim ama olay bundan ibaret.Kolay gelsin.

Geri