gitarı müzik setine bağlama vs..

Biraz konuyla alakasız ama dolaylı yoldan bir alternatif oluşturabilir :)
Bende Line 6 Pod Studio UX2 ses kartı mevcut...
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=7711&gid=2161
Biraz üst düzey bir ses kartı denilebilir, ama bu kartın en büyük özelliği "Gearbox" programı sayesinde bilgisayarınızda procecor demek haksızlık olur ama cidden yeri geldiğinde bir procecorden daha iyi sonuç alabiliryorsunuz.Çünkü "Tone Library" kısmından grupların ve hatta direk şarkılarının bizzat aynı soundlarını hemen load edebiliyorsunuz.Bkz.Metallica-Enter Sandman...
İçerisinde Pod XT Live'dan daha çok mevcut preset var, hani bunu zamanında kullanmış biri olarak söylüyorum.Tabi kendinizde bir setup oluşturabiliyorsunuz.Sırf gitar için değil bass gitar ve vokal amaçlıda çok özelliği var.
Ayrıca zaten bu model piyasadaki en düsük gecikme süresine sahip ses kartlarından kayıt işlerinizde filanda inanılmaz kullanışlı...
Asıl konuya gelirsek yani bu ses kartı aracılığı bende müzik setine bağlantı yaptım ama kulaklık girişinden bağladım arkadaki stereo ve analog monitör cıkıslarından nedense ses gelmedi.Müzik setinin 2 kolonundan da inanılmaz güzel ses aldım dandik transistör amfilerinden daha canlıydı ses.
2. olarak referans monitörlerine bağladım ki kayıt amaçlı en doğru aletler zaten stüdyo tadında ses kalitesi verdi.

Sonuç olarak sende böyle bir ses kartı alıp hem procecor, hem kayıt, hemde müzik setine çıkış sağlayabilir guitar rig'ten kurtulabilirsin.Guitar Rig'te düzgün bir sound oluşturabilmek için çok uğraşmak lazım çünkü şu pedalı koy, o pedalı cıkar değil.Bir şeyi eksik koysan çamurlu sesler geliyor.Ama Gearbox'ta öyle değil kullanımıda acayip basit...

Geri