yorum ve tavsiye lütfen

'Elektro Gitarlar' forumunda nakata18 tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar, şöyle bir setup hakkında ki yorumunuz ne olabilir eksiği veya öneriniz varmı özellikle Ge7, Ns2 ve amfi konusunda daha iyi olur dediğiniz birşy varmı düşüncelerinizi paylaşabilrmsin. ekipmanı yazıyorum:

boss: Dn2 / Fbm1 / ge7 / ns2
    ibanez: cs10
    dunlop: 95Q craybaby
    marshall: Rf1 ve MG 100 HDFX amfi

gitar fender strat

2. Hocam oncelikle amfi ve reverb seciminizi elestireyim.Bence ekstra reverb pedal almak yanlis hele ki 0 fiyati yuksek sayilabilen bir amfi alacaksaniz.Amfiyi alltube reverbli bir tane secerseniz bence daha guzel olur.Drive olarak da satchurator hemen hemen ayni fiyata satilmakta ve bence mukemmel bir pedal.Thrubypass yok ama zannedersem add+ pedallarini yapan modcuya gonderebilirsiniz.Dusunun derim.Ayrica bir de delay almakta fayda var.Carbon copy ve time machine favorilerim.Ben olsam bir de faz efekti koyarim setup a ne derece kullaniyorsunuz bilemem ama bunuda bir arastirin.Deneyip hosunuza gittikten sonra kimseye danismaniza gerek yok ama ben hosuma gidenleri paylasayim istedim umarim faydali olur...

3. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    bence ns2 almak yerine adam gibi kablolar kullanmak daha doğru olur, higain bi pedalınız yok, çok dip yapacak aletler de değiller, gereksiz olabilir ns2,yerine delay alınabilir bence.

4. açıkcası az olsun öz olsun düşüncesindeyim faz efekti kullanıcağımı düşmüyorum delay de pek hoşlanmadığım bi effeck olduğu için koymayı düşünmedm ihtiyaç duymayacağımdan sanırm. fakat drive satchurator hoşuma gitti biraz=)..birde amfi konusunda lineout tan çıkış alabiliceğim sahnede mixere falan vs. tarzı bi amfiye ihtiyacım var .pek bildğim yok amfi konusundada bi marka model önerebilrmisiniz peki

Bu Sayfayı Paylaş