Black Country

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda long_john_silver tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yeni bir grup. Kadro şöyle:

  Glenn Hughes
  Derek Sherinian
  Jason Bonham
  Joe Bonamassa

  Glenn Hughes'u bilen bilir. Yetenekli olup da Deep Purple'dan sonra bir türlü dikiş tutturamayan bir isim. Tony Iommi ve Joe Lynn Turner'la yaptığı işler ses getirdi biraz. Orta karar albümler yaptı ama ticari başarı sıfır.

  Derek Sherinian'ı ise ben Dream Theater'da tanıdım. Yanlış hatırlamıyorsam Kevin Moore'un ayrılmasından sonra A Chage of Seasons'da klavyenin başındaydı. Sonra Falling int Infinity'de çaldı. Gruptan ayrılınca takip etmedim çok. Bildiğim bir süre de Alice Cooper'la çalıştı. Eşçinsel olduğu söylenmişti. Önemli bir olay değil.

  Jason Bonham ise babasının soyadıyla tanınan bir isim. 80'lerde Bonham isimli bir hard rock grubu vardı. Fena değillerdi. Çok iyi bir baterist. Son yıllarda Foreigner'da çalıyordu. Led Zeppelin'in final konserinde babasının koltuğundaydı.

  Joe Bonamassa ise bu kadronun en genç ismi. Bildiğim 6 albümü var. Blues rock konusunda yeni ilah. Basamakları yavaş yavaş çıkıyor. Arkasına iyi bir plak şirketi alırsa yıldız olabilir. Son albümlerindeki prodüktörü ise Iron Maiden, Journey ve Aerosmith prodüktörü Kevin Shirley.

  Kevin Shirley aynı zamanda bu ıskalanmış müzisyenler topluluğunun prodüktörü. Projeyi de önemli yapan isim bence. İyi müzisyenler hep bir arada takılır ama Shirley gibi hir bir prodüktör her şeyi değiştirebilir.

  Grup yeni bir araya geldi. Albümlerinin 2010 sonund açıkması bekleniyor. Ticari anlamda pek umudum yok. Ama Kevin Shirley hiç bir zaman sevemediğim Glenn Hughes'un egosounu bastırabilirse sağlam iş çıkar gibi geliyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş