Grunge Gitarı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

'Elektro Gitarlar' forumunda grunger_312 tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Selamlar Millet
    400-900 lira arasında saglam bir grunge gitarı arıyorum .. genel olarak grunge calsamda sadece tek bi ture takılıp kalmak istemiyorum bu yuzden gerektiginde trash/heavy/progressive metal - hatta bazen black/death ( cok uctugumun farkındayım :D ) - yapılabilecek bir alet istiyorum

2.olaraktansa ögrenciyim ve bütcem kısıtlı amfi ve diger giderlerden sonra elimde kalan para sadece 700 milyon .. borç harc 900 milyona tamamlıyorum denebilir ..

Herkeze Yardımları İçin Simdiden Teşekkür Ederim

2. fender telecaster yada mustang

3. hocam arkadasın istediği fiyata fender biraz zor bulunur gibi ben pek anlamam fenderlerden ancak squierlere bakabilirsin elinde yeterli ekipman yoksa sss alma bence sert tonlar için hss daha iyi olur.

4. Tele/Jaguar/Mustang

Meksika veya Çin üretimi tabiki...

Kolay gelsin...

5. Tele/Jaguar/Mustang ' ın grunge için uygun gitarlar oldugunu biliyorum ama sert tonlarda alabilecegim verim konusunda kuskuluyum .. tabiki fiyatındanda :cry: cort'un modellerinden onerebileceginiz bişeyler varmı ? mesela evl serisinden yada vx'lerden biri cevremdekilerden edindigim izlemlere göre sert tonları oldukca tatmınkarmıs ama grunge tonu konusunda endiseliyim birileri beni aydınlatabilirmi ?

6. sert tonlar için ibaneze de bakabilirsin grunge tonlar için ise amfi simulatoru tarzında bişi alırsın hem sert hemde grunge tonları ordan alabilirsin

7. Dostum bana şu amfi simulatörü olayını bi acıklayabilirmisin ???? Birde maliyeti nedir ?

8. Tech 21 SansAmp GT2 diye bir alet var hocam içinde amfi modellemeleri mevcut mesa,marshall,fender gibi sen burdan istediğin tonu kombinasyonlayabiliyosun analog bi alettir ancak biraz tuzlu bi fiyatı var el yapımı tercih edebilirsin add ve ms pozitron üretiyor ms pozitronda artı olarak birde mid knobu mevcut isteğe bağlı olarak sansampta yoktur bu ayrıca deep ses olarakta ms cok daha iyi ms lerin forumda başlığı olacaktı, yanlıs hatırlamıyorsam 160 lira civarı bi fiyatı var kolay gelsin..

9. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    hmm güzel bir soru olmuş.
    Sana tavsiyem evl x4.Eski gitarım her yola gelir ;)

10. hmm .. çok sağol dostum biraz bütcemi zorlayabilir ama anlattıklarına göre süper tonlar elde edebilecegim bi sistem .. 15v marshall amfide ne kadar verim elde edebilirim bilmem ama :D

11. eee ben satiyordum Schecter C1 Lady Luck hem de 700 liraya satiyordum simdi magazaya biraktim gitti alet 800 oldu bi de ustune hardcase fiyati bindirirler ohhh. ilan actik o kadar: p

12. 15w amfi değil speakerlarda bile cok iyi soundlar elde edebilirsin ;) add+ miniamp hosuna gidecek olursa imzamda mevcut ilgilenirsen :)

13. dostum bende su durumda 2.el yada cin/meksika ( hatta bunlarında 2.eli ) bi fendere tüm paramı vermektense fiyat performans olarak uygun sayılabilecek bi cort bulmaya calısıyorum şimdilik sunlar gözüme kestirdiklerim ;
    Cort EVL-X4 : http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2647&gid=111

Cort X-TH : http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=626&gid=111

Cort VX-4V : http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5106&gid=111

Ve de sert tonlarından emin olmadıgım için bu sıralamadan ayrı tuttuğum ;

Cort KX Custom : http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1448&gid=111

14. Cort KX Custom tam aradığın gitar...Üzerindeki manyetikler ilerde kullanacağın efektörler ile her yola istisnasız en iyi gelecek gitardır...

15. farkındayım ama death/black sound'unu alamamaktan korkuyorum bu gitarda / efektor için ücret ayıramayacagım için :S :D birde floyd rose'u yok onu solo için dezavantaj sayıyorum denebilir :S

16. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    hocam kx de iyi olabilir de evl x4 deki push pull H s H den S S S ye ceviriyor.Ondan grunge dedim.Fendervari tonlara kapalı olarak da yaklasabilrsn:D

17. Sert bir gitar al. İbanez'in 1000 lira altındaki modellerini pek tutmuyorum ben.

Sonra para biriktirince ona manyetik ve switch modifiyesi yap, push+pull modifiyesi, bu durumda her yola gelir. Kısmen.

18. fender telecaster 2. el temiz 800 e bulursun ;)

19. Anfi ve pedal ollarak ne kullanmayı düşünüyorsun bilmiyorum.Telecaster, Mustang vb. diyenler haklı ama bu kadar geniş bir tarz aralığı (trash, heavy, progressive hatta black death) ve bu gitar bütçesi ile tüm bu tarzları üç aşağı beş yukarı ancak Epiphone LP, (eğer LP'lere bütçen yetmezse) SG karşılayabilir bence. Hem grunge için az çok vintage bir soundu hem de efekt pedallara bağlı olarak modern soundları da elde edebilirsin. Lakin, değiştireceğin tarza bağlı olarak zamanla manyetik takviyesine ihtiyaç duyabileceğini de unutma.

20. Genelde grunge gitarisatleri short scale denilen gitarlar kullanır mustang,jaguar,jagstang gibi ama malum bütçe yeterli değil:DSana tavsiyem 2. el hss meksika strat alıp köprü manyetiğini modifiye etmen,önerim s.duncan jb.Ama kesinlikle deniyerek al denemeden alırsan çok büyük hayal kırıklığıyla karşılaşabilirsin.
    Squier alcaksan kore yapımı olsun 89-94 arası iyi gitarlar denedim parasına göre.Ama yine deniyerek almalısın aksamları çok çürük oluyo.

Bu Sayfayı Paylaş