Manyetikler boyanır mı ?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Çağatay Sağlam tarafından 5 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar sizce manyetikler boyanırmı (mıknatıslara değmediği sürece). Yada mesela EMG manyetikler boyanır mı ? Boyanırsa ne tür boyayla boyanması lazımdır. :)
   
 2. Manyetiklerine dokunmazsan araba boyasıyla boyayabilirsin. Çıkmaz.
   
 3. Boyanır, ama tel çarpması sonucunda boyanın aşınması ihtimalini göz önünde bulundur.
   
 4. asetatlı kalemle boyamıştım hoşuma da gitmişti
   
 5. Boyamak istediğin renkte reklam afişi yapan yerlerde hurda parçalardan kaplama malzemesi alıp manyetiği kaplayabilirsin... Tecrübeyle sabittir, boyamadan çok daha iyi oluyor.
   
 6. Hocam sazteyni etkilermi ?
   
 7. Özel alnico 99 alaşımı sebebiyle manyetik alana ters tepki yaratarak telleri zıplatma aksiyonu sebebiyle 15 dk ya kadar sustain garantisi veriliyor. Ben jack girişine bile taktım rezonansa raket gibi vuruyor hiç bitmiyor. Deneyin görün. :twisted:
   
 8. Birde bu yapışkanları g.t cebine yapışıtırınca yerinde duramıyorsun çok fena gitar çalıyorsun. Konser iptal olmuştu sokakta çalmıştım o derece yani.

  Edit: Biraz matrak geçelim dedik yani bu tarz işlerle herhangi bir karşı düşüncem yoktur hatta bende düşünüyorum çok güzel bir olay ;) Ciddiye almayın espirileri :D
   
 9. Hmm, ben bass gitar çalabiliyorum ve bu konuda çok ama çok iyiyim ( bu arada 2 aydır çalıyorum ve hıphızlı çalabiliyorum) yani herşeyi biliyorum. Benim ihtiyacım yok bunlara, isteyen arkadaşlar alsın hatta şimdiden hayırlı olsun.
   
 10. Allah sonumuzu hayır etsin :taptim :zipla
   
 11. Adamımsın smtzdmr :)
   
 12. Eyvallah üstad :metal
   
 13. Hocam, pembesinden alırsan karizma sazteynini bayağı bi etkiliyormuş. Diğer renklerde tam bilemiyeceğim tek tek denemek lazım. :twisted:
   
 14. Ya ben sokakta felan çalmak istemiyorum ama ben en hızlı çalabiliyorum, iddia etmiyorum ama öyle.
   
 15. Hatta Kayseri!ye giderken otobüste bile bunu yaptınız değilmi Fatih Usta? Şahitleri bile var...
   
 16. Şahitlerim var.
   
 17. Peki bu manyetik yapışkanlarını aldığımızda manyetiğin kenar çerçevelerinide kaplayacak bir yapışkan daha veriyorlarmı? İçi mor çerçevesi siyah eşşeğin g.tüne konmuş kelebek gibi durmasın :/ O değil de sipariş vericem ondan soruyorum
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş