ESP ECLIPSE mi, mi LTD ECLIPSE mi?

Herkese merhaba.Yakın zamanda bir gitar almayı düşünüyorum(Tabi elimdeki gitarı sattığım zaman)

Benim düşündüğüm gitar ESP ECLİPSE II.Bu aşamada ltd mi yoksa esp nin modellerini mi önerirsiniz?Emg manyetikler nasıl bir verim veriyor bu gitalrara?

Fiyatları burada çok pahalı geldi, yurtdışından online olarak alsam neresini önerirsiniz?Tahimin olarak toplamda ne kadara mal olur?Araştıran var mı?Teşekkür ederim şimdiden...

Ec1000 kullandım.Aradaki tek fark maun tuşe.
Ve ESP adı.İşçilik olarak da 2 si de çok iyi.Ama 2300 lira verilmez bence.
Manyetikleri aynıydı diye hatırlıyorum.Fakat soloda biraz cılız kalmıştı ec1000 deluxe.
Ya da bana öyle geldi 50watt transistörlü marshall ile denemiştim.
Rifflerde şahaneydi ama...
2. el urban camo var ESP o kat kat daha üstündür bence.
MH-1000 deluxe de solo tonlarında daha iyiydi bu arada.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürker cevaplarınız için arkadaşlar.Sert tonları temiz ve net alabileceğim birşeyler bakıyorum.Bu gitarların sevdası da hoşuma giden grupların konser ve kayıt fotolarında hep bu gitarları görmemle başladı.Deneme şansım malesef olmadı o yüzden burada kullanan biri var mı diye merak ettim.Fiyatlar uçuk ama cidden ama arada fark yoksa çok ltd daha ucuza geliyor sanırım

LTD cidden cok ucuza geliyor.Arada 2000 lira fiyat farkı var fakat 2500 lira verilmez ltd ye :)
2. el güzel gibsonlar var her yola geliyor o paraya.

Selamlar esp firması bence ltd ve esp gitarları gayet başarılı bir şekilde üretmekte sadece ltd olarak daha alt segment gitarlar üretiyor ve böylece esp adını üst segment gitarlarında kullanıyor ama gibsonun epiphone ile arasındaki ilişki gibi değil her iki sinide kullanmış biri olarak amerika fiyatları olarak parasını sonuna kadar hakeder ama eclipse II kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim bu gitar türkiyede alınabilecek bir çok gitardan güzel eğer alabiliyor isen eclipse 2 al derim ama ltd de hiç ondan kalır bir gitar değil.Gibsonlarla kıyaslamak istemiyorum daha iyidir demiyorum ama daha kötü olmadıkları kesin.

Yaa ben de feci saplantı oldu eclipse II ama en ucuza nerden bulurumun muhasebesini yapıyorum şimdi.Aslında seymour duncan manyetik daha çok hoşuma gitse de emglerin çok iyi performans verdiğini duydum.Elimdeki gitar giderse işim daha kolay olucak

Bir ESP eclipse kullanıcı olarak sana tavsiyem 2. el ESP Eclipse leri kovalamandır. Evet sıfırı Türkiye'de 4000 TL ye yakın bir fiyattadır ve bence de o kadar verilmez ama 2. elini 2500 liraya alabilirsin. Rayici budur bu gitarların. LTD ec serisi ise ESP nin birebir kopyası gibi durmasına rağmen yanyana getirdiğinde bariz işçilik farkını görürsün 2 gitarda. LTD biraz sönük kalıyor ESP nin yanında. Ayrıca LTD nin sapı biraz daha incedir abisine göre.

ltd ec-1000 deluxe kullanıyorum kısa bir süredir... eclipse de çaldım bir arkadaşımda... işçilik olarak yada ton olarak hiç bir fark hissedemedim. bir fark varsa bile çok güçlü değil.. bendeki ltd beyaz, çerçevesi sedef olandan. çaldığım eclipse ise siyah rengiydi, bu görüntülerde ltd çok daha çekici gelmişti bana.. siyah eclipse gövdesi bombeli ve biraz vintage havası var. bana göre değil.. sanırım en büyük fark birinin el işi öbürünün fabrikasyon olması..

Aslında evet bu gitar da nefis gözüküyor çalmak lazım.Ayrıca fiyatının uygun olması da avantaj.Sanırım bu gitarda tek sevmediğim dış özellik çevresinin sedefli olması.Renk seçenekleri olarak sedefsizi de var değil mi?Gitara çok mandolin havası veriyor bence

Eclipse ve EC1000... İkisini yanyana koysan gözüm kapalı ec1000 i alırım. Zevk meselesi değil. Eclipse, ec1000 in yanında o parayı haketmiyor. Ec1000 i japon yani sapında esp yazsaydı o fiyat nerelerde uçardı bilemiyorum. Hiçbir fark yok iki gitar arasında işçilik haricinde. İşçilikten kastım boyası, fret ve sedef vb... sedef kakma ne kadar uğraştırıcı birşey olduğunu tahmin etmekte zor değil.

Süper bilgiler, aslında eclipse almayı düşünüyordum ancak parasının aşırı pahalılığı üzüyordu aynı performansı EC1000 veriyorsa dediğiniz gibi kasmaya gerek yok hiç.Aklıma yattı gidip bi denemek lazım şimdi.Teşekkürler

Geri