Türkiye Euro 2012'de Türk Grubuna Düştü !

Ukrayna ve Polanya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kura çekiminde Türkiye; Almanya, Avusturya, Belçika, Kazakistan ve Azerbaycan'ın yer aldığı A Grubu'na düştü.

"TÜRK GRUBU"

Türki Cumhuriyetleri olan Azerbaycan ve Kazakistan'ın yanı sıra gurbetçilerimizin yoğun olarak yaşadığı Almanya, Belçika ve Avusturya ile aynı gruba düşmesi "A Grubu" için "Türk Grubu" yorumunun yapılması kaçınılmaz oldu.

Euro 2012 grupları şöyle oluştu:

A Grubu: Azerbaycan, Belçika, Kazakistan, Avusturya, Türkiye, Almanya

B Grubu: Andora, Ermenistan, Makedonya, İrlanda Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya

C Grubu: Faroe Adaları, Estonya, Slovenya, Kuzey İrlanda, Sırbistan, İtalya

D Grubu: Lüksemburg, Arnavutluk, Belarus, Bosna Hersek, Romanya, Fransa

E Grubu: San Marino, Moldova, Macaristan, Finlandiya, İsveç, Hollanda

F Grubu: Malta, Gürcistan, Letonya, İsrail, Yunanistan, Hırvatistan

G Grubu: Karadağ, Galler, Bulgaristan, İsviçre, İngiltere

H Grubu: İzlanda, Kıbırs Rum Kesimi, Norveç, Danimarka, Portekiz

I Grubu: Liechtenstein, Litvanya, İskoçya, Çek Cumhuriyeti, İspanya

Grup maçları sonrasında ilk sırada yer alan takımlar Euro 2012'ye direk katılırken, son 4 takım ise ikinci 8 takım arasında oynanacak olan baraj maçları sonunda belli olacak.

almanya'dan daha güçlüyüz. yok efendim defans hattında eksiklik varmışmış. yahu al servet'in yanına ibrahim toraman'ı, koy sol beke de ismail köybaşı'nı. gör avrupa'nın en güçlü defans hatlarından birine nasıl sahip olduğunu. sağ'da da gökhan gönül, sabri, hamit... seç beğen oynat.

Pepper_Keenan demiş ki:
Bu gruptan çıkamazsak "Yok artık Lionel Messi!" diyeceğim.

ben de çıkarsak senin diyeceğini demeyi düşünüyordum. :)
çıkmamız çok zor. her gruptan 1 takım çıkacak yalnız, her gruptan 2 takım çıkacak diye düşünüyorsanız belirtiym dedim. bu grupta 2. olursan öp te başına koy derim ben.

İkiniz de bi yerde haklısınız. Ama Almanya'nın çizdiği dengesiz profili düşünürsek, biz iyi olursak çıkabiliriz diye düşünüyorum. Ama yine de hiçbir şekilde çerez bir grup da değil bence.

Josephking_1903 demiş ki:
Pepper_Keenan demiş ki:
Bu gruptan çıkamazsak "Yok artık Lionel Messi!" diyeceğim.

ben de çıkarsak senin diyeceğini demeyi düşünüyordum. :)
çıkmamız çok zor. her gruptan 1 takım çıkacak yalnız, her gruptan 2 takım çıkacak diye düşünüyorsanız belirtiym dedim. bu grupta 2. olursan öp te başına koy derim ben.

İlk iki takım diye düşünmüştüm ben, o detayı unuttum. :)
Ama baktığımızda Türkiye, bu gruptan ikinci çıkabilecek potansiyele sahip. Hatta birinci çıkabilecek potansiyele de sahip ama şöyle adam gibi bir teknik direktör gelmesi lazım başa. Çünkü oyuncu bazında baktığımızda gayet yetenekli futbolcularımız var.

Normalde 1.lik için Almanya ile kapışmamız lazım. Bunun dışında zorlansak bile azeri ve kazak gardaşlar sıkletimizde değil. Almanya,Avusturya,Belçika deplasmanları ev sahibi için deplasman olacak.

Geri