Yardım edebilirmisiniz Ufak bir soru... :)

'Elektro Gitarlar' forumunda halilfiratkurter tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar nacizane soruma yanıt arıyorum forumda araştırdım İstediğim bigli biraz detay olduğundan istediğimi bulamadım,yorumunuzu azda olsa eksik etmezseniz çok sevinirim.

Mevzu,hali hazırda ibanez rg 320 fm kullanıyorum 4 yıldır,şuara yeni gitar istiyorum bütçe kısıtlı aklımdaki olay çok ucuz gitar alıp orgjinal fenderde kullanılan manyetik akord burgusu floydroseları kullanıp bir fender klon gibi birşey yapmak,saydığım üç parçanın fiyatlarından haberim var bunu göze aldım ve gitar buldum asıl sorun bu sizce sorun yaratırmı ucuz gitar markası rockstar modeli nedir diye sordum satana modeli olmaz bunun dedi başlangıç gitarıdır çok bişey bekleme dedi bende beklemiyorum zaten kasa lazım... bana gövde ve sap olarak istediğimi sunar mı bu gitar?Yada bu şekilde gitar toplamada gövdeyi seçerken ne tavsiye edersiniz.İstediğimi az çok anlatabilmişimdir bir fender soundu almak

2. Gövde ve sap olarak bahsettiğin gitar odunluktan öteye hiçbirşey sunmayacaktır.

3. Oyle ugrasacagina orta karar bir Squier bak 2. el.. Veya butcen ne kadar az onu bilelim yani 800 TL kadar butcen varsa 2. el made in mexico fender strat alabilirsin. Az derken rakam onemli olan. Sana gore az baskasina gore cok olabilir.

RG 320 FM derken kastettigin alet
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5410&gid=110 bu ise eger , bunu 400 TL civari okutabilirsin sanirim. Ustune eklersin ya Squier alirsin ya da 2. el mex strat alirsin 800 TL civarina. Magazalarda bile 900 TL civari bulabilirsin mex stratlari 2. el olarak.

4. Açıkçası İbanezi satmayı düşünmüyorum arkadaşlar ilk göz ağrım benim o.Ayrıca biraz uğraşlı eğlenceli ve tatmin edici bir uğraş olarakta istiyorum kendim bişeyler yapmayı,dediğinizi düşündüm ama squire almak istemiyorum ilerde nasip olursa kenny wayne shepherd strat istiyorum.Şİmdilik kendimin toplayabilceği bişey istiyorum,bütçe konusuna gelirsek net bişey yok ortada elime para geçtikçe alamayı düşünüyordum toplu para yok elimde... Peki ben gitar gövdesi ve sapını ayrı alsam bana ne önerirdiniz? şu markanın bu modelinin sapı şunun gövdesi olur falan tarzında?

5. Dostum oyle islerle hic ugrasma derim, gitar seri uretimden nasil geliyorsa oyle kullanma taraftariyim ufak modifiyeler haricinde. Zaten ona harcayacagin zaman ve emek yerine nakit toplamak daha mantikli. Mex Strat seni baya iyi idare eder. Butce olarak cok mu yuksek gelir bilmiyorum ama, elindeki gitarin sifiri fiyatina alabilirsin 2. elini iste.

6. Bana kalırsa da hiç girme o işe. Büyük ihtimalle beklentini karsılamıcak yaptıgın gitar ve hevesin kırılacak. Orjinal bir gitar almak daha mantıklı. Maddi yönden hemen alamazsın belki ama gitar aldıgına değmiş olur...

7. Anladığım kadarıyka kendine uğraş arıyorsun. Fender tonları yaratacak bi gitar parçaları alıp toplattırmak istiyorsun.
    Toplama bilgisayar gibi..

Eğer niyetin buysa şu gitarın gövdesi bu gitarın sapına bakma. Kendi tarzına uygun ağaçlardan yapılmış klavye kasa sap satılıyor hali hazırda. Bunlara bakabilirsin.

Ayrıca burgu köprü manyetik gibi konularda herhangi bir gitardan cıkarttığın parçalarıda kullanabilirsin yada forumu takip edip bu parçaların ikinci elinide bulabilirsin.

8. Baya aydınlandım arkadaşlar hepiniz cevap ve önerileri için teşekkür ederim.Evet kendim toplamak istedim PC gibifakat bukadar arkadaşımız girme diyorsa vardır bir bildikleri :)mexfender hakkındada ön yargılarım var o yüzdenyanaşamıyorum ona zaten 800 900 vermem bu şartlarda çünkü ingilterede akrabalar var ordan kenny wayne getirticektim 1400 yada 1200tlye tekabül ediyor.En güzeli biraz bekleyip kenny wayne alayım o zaman.Yanlışsam söleyin arkadaşr :) Tekrardan teşekkürler beni büyük masraftan kurtardınız.

9. Kesinlikle dogru tercih. Hiç ugraşma al bi gitar cok daha rahat edersin :D

Bu Sayfayı Paylaş