Epiphone Les Paul Standart Plus Top İçin Amfi önerisi?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda NightRoad tarafından 14 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaşlar uzun zamandır forumu takip etmekteyim ve işime yarayan bir çok bilgi edindim bunun için hepinize çok teşekkür ederim.

Şimdi gelelim benim sorunuma :)

Benim gitarım Epiphone Les Paul Standart Plus Top.Sap manyetiği seymour duncan sh1.Köprü manyetiğinde ise Steve morse dimarzio dp200 var.Amfim ise ibanez tbx15r.Pedal prosesor yazıp uzatmıycam.Yaptığım müzik türüne gelirse hertürlü takılıyorum diyebilirim.:) ama genelde 80'ler ve alternatif özel ilgi alanım.

Şimdi sizden yardımınızı isteyeceğim konu bana amfi önerilerinde bulunmanız.Çaldığım tarzı,ekipmanı göz önüne alarak bana hangi amfileri önerirsiniz.Ev için olduğunu belirteyim. :)

Şimdiden teşekkürler hepinize..

2. merhabalar kardeşim... 1. si evde kullanıyorum diye üstüne basa basa söylemişsin.. ki tbx15r ev için en ideal amfilerden biridir. üstündeki overdrive tonları gayet tatmin edici.. sadece reverb ü dandik belli belirsiz.. onuda mazur görecen artık.. ama 4 band ekolayzer olsun gain olsun güzel amfidir tbx15r.. ama efect falan arıyorsan bir procecor veya analog set dizebilirsin ufak ufak toparlarsın analog setupını.. bence amfini değiştirene kadar pedal veya procesor e kayman yönünde... ama illede amfi alıcam diyosan senin tarzına en çok uycak amfi FENDER amfilerdir.. frontman serisinin fiyatlarıda uygun alırsan onlardan al.. iyi günler.. sevgi ve saygılarımla..

3. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    bütcen varsa al bi jcm bakma arkana.
    Stratla pek beğenmedim cleanleri belirsiz drivelerı yetersizdi.
    Fakat Lp'le cok iyi ton alabilrsin.
    Master kısıp vol acarak da tube sound alırsın.
    Böylece evde sorun yaratmaz.

4. Ben uzatmicam Laney diyorum.

5. Bütçeni sölersen daha iyi olur usta ;)

6. Sifir amfiye 1000 lira verebilecek kadar butcen varsa forumda biri fender blues junior satiyor. Benim kullanacak ortamim olsa aninda alirdim o amfiyi.

7. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    +1..
    Aklıma gelmemişti o bj.
    Bahsettiğim tüpleri kırma olayı onda daha bi mümkün..

8. orange tiny terror alabilirsin?

9. Orange bulman çok zor. Türkiye'de distrübütörü yok diye biliyorum. Blues Junior en idealidir ev ortamı için. Ben LP Custom'la VOX AD30VT-XL kullanıyorum ve memnunum. Bir de Tech21 TM30 a bak. Baya revaçta şu aralar.

Kolay gelsin...

10. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    dsl401 bence.Bj den daha iyi unuttum onu...
    tsl601 le yakın soundu var"mış".
    Zuhaldeki eleman öyle dedi.Dsl denemek istedm tsl dene aynısı dedi..

Bu Sayfayı Paylaş