Yıldız Teknik Üniversitesi Caz Gitar Bölümü

Ben gecen sene girmiştim kulak sınavdan kalmıştım. :) Belli bir puan sistemi var 100 üzerinden degerlendirme yapılıyor. Bu sene tekrar hazırlanıp giriyorum büyük ihtimalle ordayım. Öncelikle okulun size ne kazandırdığından bahsetmeye çalışayım. Malum ülkede bir çok iyi kötü gitarcı var. Bunların arasından sıyrılmak biraz zor. Burada aldığınız egitimle digerlerini sollayabilirsiniz. Müzik merkezlerinde diploma sayesinde rahat çalışabilirsiniz. Aslında tanıdığım diplomasız çok iyi müzisyenlerde var. Bunlar oldukça piyasada etkin. Biraz şans işi sanırım.. Eger caz gitar konusunda ders düşünürseniz buradan hemen sizi şevket akıncı ya yönlendiriyorum :) Uzun süre kendisiyle çalıştım bana çok yararı olmuştur. Onun dışında caz standardı calmadan olmaz herhalde. Joe pass , wes montgomery gibi adamları oturup yalayıp yutun. Modlar mantıgını anlayın çok derin konulardır ama zor değildir, zenci üstatlarımız nasıl bulmuş yapmış etmişler. Özellikde django reinhardt a dikkat bu amca caz tarihinin en önemli dönüm noktasıdır.

Ve son olarak solfej. Yani piyanodan size 3 ses 4 sese vs.. kadar çıkmak inmek yani bu sesleri vermek.

Geri