Muzik Sistemim ve Kullanacagim Processor ( DETAYLI RESIMLI )

Ses karti alirim kayit icin ya bir is yapalim tam olsun. Ekipmanimi duzenleyecegim zamanla. Bana cok iyi bir ses karti soyleyin 2. el temin edebilecegim. Fiyat olarak 300 TL'ye kadar cikarim onu da alacagim zaman.

Tamam ben butcemi olusturayim yeniden sana danisirim ses karti konusunu da belki daha iyisi gerekiyorsa daha iyisini aliriz. Elimde hali hazirda iyi sistem varken bunlari degerlendireyim nasil olsa kisik seste de tertemiz ses veriyor. Belki gitarimi yenileyecegim Mart'in ilk haftasinda. 2-3 hafta icinde hem gitar hem processor hazir olacak en son da ses kartini hallederiz.

Bu sistem ile en iyi uyum saglayacak alet nedir bir fikrin var mi Batuhan ? X3 Live konusunda kararli bicimde ilerliyorum. 600 lira param var ama yetisemiyorum su an icin malesef kendilerine :) 2. el 900 TL istiyorlar, magazaya sordum 1000 Tl olur diyorlar. Bu nasil 2. el piyasasi anlamadim.

progressiva demiş ki:
Tamam ben butcemi olusturayim yeniden sana danisirim ses karti konusunu da belki daha iyisi gerekiyorsa daha iyisini aliriz. Elimde hali hazirda iyi sistem varken bunlari degerlendireyim nasil olsa kisik seste de tertemiz ses veriyor. Belki gitarimi yenileyecegim Mart'in ilk haftasinda. 2-3 hafta icinde hem gitar hem processor hazir olacak en son da ses kartini hallederiz.

Bu sistem ile en iyi uyum saglayacak alet nedir bir fikrin var mi Batuhan ? X3 Live konusunda kararli bicimde ilerliyorum. 600 lira param var ama yetisemiyorum su an icin malesef kendilerine :) 2. el 900 TL istiyorlar, magazaya sordum 1000 Tl olur diyorlar. Bu nasil 2. el piyasasi anlamadim.

Bilemiyorum, gt-6/gt-8 ve XT Live dışında ciddi ciddi inceleme yapacak kadar deneyimim olmadı diğer processor'ler ile ilgili. O yüzden birşey söylemem doğru olmaz sanıyorum.

Bu arada ses kartı alırken USB yerine Firewire almanı tavsiye ederim, bilgisayarında firewire portu var ise. Ki muhtemelen vardır.

Firewire var ama hatirladigim kadariyla Masaustu makinemdeki firewire slot'u usb kadar buyuk oluyordu.

Artik sadece okul laptopunu kullandigim icin 1394 slot'u ps3 gamepad'lerin slotlari boyutunda. Birden fazla firewire slot cesidi var sanirim. Bu bir anlama gelir mi yoksa hepsi ayni mi sayilir ?

Atalay demiş ki:
Ben Zoom G9.2tt kullanıyorum ve 5.1 de çok iyi ses alıyorum. Çok fazla ayarı var ve tüplü olduğu için daha çok hoşuma gidiyor Vintage sound alma şansın yüksek. Poddan bir farkı yok ancak bence Poda göre daha iyi amfi simleri var. Ben G9 almadan önce örneklerle internetten dinleme yaptım ve bu karar vardım ama Pod Live da çok iyi markadır tamamen keyfe keder... Sadece eğer soloist isen G9 da daha çok seçenek ve 3 boyutlu pedalı mevcut. Demek istediğimi Zoom un sitesinden görebilirsin.

Abi ben de detayli bilgiyi aldim bir tanidiktan, Zoom G9.2tt aliyorum. Uygun ayarlar ile rakipsiz bir urun dedi. Trigon Muzik'te bu Zoom G9.2tt nakitte 850 TL , Pod X3 Live 1000 TL, daha bile ufak tefek dusurebilirim aslinda Line 6'yi ama ugrasmak istemiyorum. Ayrica sifir olarak 850'den uygun gordum. Yine forumda bir-iki gun bakinayim, yoksa gidip aliyorum Zoom'u Trigon'dan.

Hehe abi senin kayitlari ben dinledim , zoom'u nereye girerek kayit aldin bilmiyorum ama sound'un hosuma gitti. Ayrica bu ust duzey processorlerde baya yuksek basarim var, giris seviye modellere gore farklilik iceriyormus. Soyle ki g7.1ut ile g9.2tt arasinda bile sound farki var. Aslinda bana g7.1ut yeterdi ama baktim magaza fiyati uygun geldi. Ben de almisken g9 alayim dedim. Insallah memnun kalirim. Verdigin bilgiler icin tesekkurler:)

USB den direkt Cubase 5 e girerek kayıt yaptım. Ancak sonrasında miks ve masteringi protools HD3 en üst model protoolsda yaptım. AD/DA convertörü dünya standardı olduğu için mikslerde olabilecek en iyi çevirimi aldım. Yine de asla G9 daki orjinal sesi değiştirmedim, özellikle G9dan gelen sesleri kullandım. Amacım G9 dan ne kadar vintage ton, veya ne kadar istediğim ton alabildiğimi görmekti.

Aradıklarımı buldum yani. Protools sadece miks ve masteringde toplam soundu oturtmama yardım etti.

Peki g7.1ut ile bunun arasinda kalite olarak 3D expression pedal disinda ne fark var ? 250 TL fark var aralarinda. Bu farki vermeye deger mi ne dersin abi ? Yarin almak istiyorum ama tam nakit cikismiyor. Gerci magaza tanidik bu hafta gerisini hallederiz de. G7.1ut alirim da g9.2tt anca haftaya kalir : )

Abi 1 hafta da gecse hesap kitap yaptim elimde processor icin 800 TL oluyor :) yine yetisemiyorum g9.2tt'ye 50 TL borc almak lazim hehe. Ya forumda da Pod X3 satiliyor uygun fiyattan. Live olsa o fiyata havada kapardim amaaa, cok para bu aletler ya bu kadar da olmaz :) 600 tl paramiz var kalite processor bulamiyoruz floor based iyi mi :s

Acikcasi processore bu kadar paraya aciyorum. 600 TL makbul de ekstrasini ite kaka zorlayacagim. Gitari da yenilemek istiyorum ondan processore para daha fazla gitmese iyi olacak. 850 TL gerci uygun g9 icin piyasaya gore ama yurtdisinda alet 400$ . Nakitte kesin daha dusuyordur. Line 6 Pod X3 icin ne dusunuyorsun abi ? Live degil yalniz. Evde kullanimi rahat olur mu acaba ? Bazi eksiklikleri var cikislarda galiba tam olarak aralarindaki farkliliklari bilmiyorum. Efektler ayni ama sundugu cikislar daha az galiba X3'un.

pod x3 güzelde footswicht filan lazım yoksa elle kontrol edeceksin wah istersen yok wah pedalı alman gerekecek gibi bir ton iş. Bana göre parasını haketmeyen cihaz. Çok pahalı...

dostum arkadas 600 tl den satiyor podunu. belki biraz daha kolaylik saglayabilir konusmadik daha bilmiyorum. Mydukkan zaten pod x3'un fiyatini 900'e cekmis. Izmir'den ben onu da 850 ye bulurum herhalde.

2. el fiyati fena degil su an gorundugu kadariyla. wah icin footswitch masrafi var evet. bende 600 tl var. bu hafta 700 e cekerim. X3 Live bu fiyattan satmak isteyen olursa alirim ama processor masrafini cok yuksek tutmak istemiyorum. Gitarimi yenileyecegim Mart ayinda nasipse.

progressiva demiş ki:
dostum arkadas 600 tl den satiyor podunu. belki biraz daha kolaylik saglayabilir konusmadik daha bilmiyorum. Mydukkan zaten pod x3'un fiyatini 900'e cekmis. Izmir'den ben onu da 850 ye bulurum herhalde.

2. el fiyati fena degil su an gorundugu kadariyla. wah icin footswitch masrafi var evet. bende 600 tl var. bu hafta 700 e cekerim. X3 Live bu fiyattan satmak isteyen olursa alirim ama processor masrafini cok yuksek tutmak istemiyorum. Gitarimi yenileyecegim Mart ayinda nasipse.
700 TL ye yakın gt10 satılmış anasını satayım alınmaz bizim ülkeden pod lar oha ya... Ayrıca gt10 da iyi bir prosesör hiç hafife alınacak birşey değil fena yani. X3 live sanki yeni çıkmışta kimsede yokta ikinci eli 800 900 e satılıyor yuh be kardeşim.Başka markalardan üstüne ne aletler çıktı. Yurtdışında millet bizim ikinci el parasından ucuza alıyor bu aletleri.

Valla durumlar bunlar hatta ben pocket pod falan mi edinsem ya da g7.1ut mi tercih etsem sifir olarak diye dusunuyorum. Boss GT 10 850 Lira sifiri, 700 e satilmasi normal hatta daha bile dusmesi lazim :) ama alanlar kolay kolay 2. ele dusurmuyor bunlari. GT serisi GT-8'in hosuma gitmeyen soundu nedeniyle pek hosuma gitmiyor. GT 10 almak yerine tanidigimin acaip ovdugu Zoom'u almak daha mantikli geliyor. Oyle ki X3 Live'dan daha iyi oldugunu soyledi tanidigim. 850 TL nakit fiyati var ama bana yine de ucuk geldi rakam. 850 TL Turkiye'nin buyuk kisminin 1 aylik maasina tekabul eder. Bir processor'e bu kadar masrafi garipsiyorum. Hele ki yurtdisi fiyatlarini gorunce.. 300 USD Amerika fiyati Zoom'un biliyor musun ? 400'du 300'e dusmus... Yani bir tanidigim olsa saniyesinde getirttiririm. Sahibinden'de buldum bir tane 600'e ama onun da rakam kisminin en ust 2 ledi calismiyormus. Oyle de icime sinmedi o kadar para ver kusuru olsun. Bana ters yani. Kararsiz kaldim abi valla... Yani gitarim sattim diyelim, 600 tl'den simdi processor edinsem sifirina ekstra 250 tl verecegim parayi alacagim gitar icin olusturdugum nakitin ustune koyarim. 250 Tl ilac gibi gelir. Bu mantikta hareket etmeye calisiyorum su an.. Pod X3 Live 1000 Tl nakitte. 800-900 arasi 2. el alirsam sacmalik olur. o kadar para verecek adam sifirini alir kafasi rahat olur. Yanlis miyim ?

senin durum çok sıkıntılı oldu. bence G7 nin eksiği yok. podlive dışındakiler de G7 ayarında olur mu bilmem. G serisi şu an en son teknoloji içeriyor o yüzden işletim sistemi çok iyi.

progressiva demiş ki:
Valla durumlar bunlar hatta ben pocket pod falan mi edinsem ya da g7.1ut mi tercih etsem sifir olarak diye dusunuyorum. Boss GT 10 850 Lira sifiri, 700 e satilmasi normal hatta daha bile dusmesi lazim :) ama alanlar kolay kolay 2. ele dusurmuyor bunlari. GT serisi GT-8'in hosuma gitmeyen soundu nedeniyle pek hosuma gitmiyor. GT 10 almak yerine tanidigimin acaip ovdugu Zoom'u almak daha mantikli geliyor. Oyle ki X3 Live'dan daha iyi oldugunu soyledi tanidigim. 850 TL nakit fiyati var ama bana yine de ucuk geldi rakam. 850 TL Turkiye'nin buyuk kisminin 1 aylik maasina tekabul eder. Bir processor'e bu kadar masrafi garipsiyorum. Hele ki yurtdisi fiyatlarini gorunce.. 300 USD Amerika fiyati Zoom'un biliyor musun ? 400'du 300'e dusmus... Yani bir tanidigim olsa saniyesinde getirttiririm. Sahibinden'de buldum bir tane 600'e ama onun da rakam kisminin en ust 2 ledi calismiyormus. Oyle de icime sinmedi o kadar para ver kusuru olsun. Bana ters yani. Kararsiz kaldim abi valla... Yani gitarim sattim diyelim, 600 tl'den simdi processor edinsem sifirina ekstra 250 tl verecegim parayi alacagim gitar icin olusturdugum nakitin ustune koyarim. 250 Tl ilac gibi gelir. Bu mantikta hareket etmeye calisiyorum su an.. Pod X3 Live 1000 Tl nakitte. 800-900 arasi 2. el alirsam sacmalik olur. o kadar para verecek adam sifirini alir kafasi rahat olur. Yanlis miyim ?
Çok kararsızsın yahu vallahi içim daraldı sürekli değişen fikirlerine yorum yapmaktan :twisted:

Geri