Cort Kore vs Cort Endonesia

bence kıllanma meselesini sürdürdükçe başkalarına bi şeyler öğretme yetimizi yitiriyoruz.kore ve endonezya o iki gitarında sana ağaçlarının aynı olduğunu kanıtlayabilirim ki ağaçtan anlarım.bence tekrar bak.kore fabrikası kapandı cort'un.ürünlerin tamamı endonezyaya geçti elektronik gitarlar için.bende eskisine göre daha iyi olduğunu düşünüyorum mesela.bende de xth var eskisinin işçiliği daha iyi.cort gibi dünyanın ticari olarak en çok üretimini yapan marka sence mantık olarak böyle oyunlar yapar mı?? yanılıyorsun sevgili dostum.tekrar bakmanı öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fikirlerine saygım sonsuz aziz dostum, içini göremediğimiz için manyetik ve gitarın ağacı hakkında net bişey söyleyemiyorum.. Belki maun ama daha kalitesiz bir maun.. Ama endonesya z6 daki tuşe eğer abanoz ise bende j.f.kennedy'im.. Bunu rahatlıkla iddaa edebilirim.

Edit: Ben Kore Cort kullanan, ilerde bunu satmak içinde yolunu yapan birisi değilim. LTD kullanıcısıyım.

Şuan kardeşim için aldığım 2005 yapımı Kore Cort X-TH mevcut.Bende bu mukayeseyi Ankara Pan Music'te yaptım.Cort X-TH'yi kullananlar bilir, hani kullanılan maun öyle böyle değil epey ağırdır ama bu yeni gelen Endonezya bir X-TH basswood gibi birşeydi sanki iki elinize aldığınızda bu ağırlık çok fazla hissediliyor...2. olarakta en çok dikkatimi çeken klavye idi.Kore olanın rosewoodu epey etli rahat ve siyah bir rosewood ama endonezya olanın hani rg370 klavyelerini bilirsiniz sarı gibi rosewoodlar onun gibi birşeydi ve acayip sırıtıyordu.Tonal anlamda ise maunda beklediğiniz o tok tonun yanından bile geçemiyorsunuz arkadaşında dediği gibi bir yerlerden birşeyler böyle çatlak çatlak ses çıkarıyor sanki garip bir uyumsuzluk istenmeyen bir tizlik var bu maunda olmaz yani :D

Hani son olarak diyeceğim zaten Kore üretimi Cort'ların kalitesi kendini ispatlamıştır.Cort firması Kore'de daha bir özene bezene kendi gitarlarını yaptığını Kore bir Ibanezle mukayese ettiğinizde anlarsınız ikiside aynı fabrikadan çıkmasına rağmen...
Masterpiece serileri işin içine girerse hele hiç çıkamayız...

Eğer Endonezya bir cort Kore'den daha iyi derseniz bende Meksika Standart Strat, USA Deluxe Strat'tan iyidir derim :) Üzerindeki aynı donanımları taksanızda hatta teorik olarak daha iyilerinide taksanız bu işin ağaçta ve işçilikte yattığını unutmamak lazım...

Geri