Crybaby Sorunu

selam arkadaşlar crybaby gcb 95 var , wah acık durumda iken cızır cızır ötüyordu ve potun arızalı oldugunu ögrendim ki bu pot cokta zor bulunan bir potmus malesef..100k degerinde sanayi potu diye geçiyor. herneyse bugun potu yaglamaya calıstım ve söktüm hepsini , yagladım tekrar taktım ama şimdi ise durum daha farklı cok fazla dipses yapar gibi biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiippp ötüyor , sebebi ne olabilir herhangi bir fikri olan var mı ?

ayrıca bu pota sahip olan varsa lütfen mesaj atsan alıcam çünkü :) saygılar.

Elektronikçilerde fakat işhanlarında filan varya sadece tamirat ile uğraşanlar işte onlarda kesin vardır. Aynı marka olmasada aynı işi görecek bişey takarlar. İkinci el yada sıfır o an ne varsa halleder onlar. Ananemin yadigar radyosunun devresindeki eski zımbırtılardan bile bulup taktılar zamanında.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
wahı tamir ettim b50k ve 100klık potanslarının değişmesi gerekiyordu ve değiştirdim ancak şimdi istediğim tam tonu alamıyorum yani wah wah yapmıyor sadece az bir ton değişikliği yaratıyor ve aynı şekilde cok az bir wah etkisi oluyor acaba içinden birşeyler bu tonu arttırıp azaltmakla ilgili midir? böyle birşey duymustum potun şaseye baglı oldugu vidayı çevirerek tonla alakalı birşeyler değişiyormus ama değişmiyor :)

Gördüğüm kadarı ile İzmir'desin. Pedalını Attila'ya götür bence, ADD+. Internetten kontakt detaylarını rahatça bulabilirsin.

B

O zaman işin kargoyla olacak, sanırım senin o tarafta pedal vesaire işlerinde olan birisi yoktu.

Çünkü görmeden bir şey denemez şimdi. Tam olarak ne potansı taktın hiç bilemiyorum mesela, lineer olması lazım 100K potansın ve de öyle her potans ta olmaz. Miniler gelmez, ben hiç görmedim mesela.

Wah potansları oluyor, Pera'da var diye hayal meyal hatırlıyorum. Telefon edip sorabilirsin. Ama bence en temizi madem tanıyorsun Attila ile kargo işi yap. Veya Istanbul'da Levent diye bir arkadaş var Tünel'de, buradaki nickini bilemiyorum. Fatih Yılmaz'dan öğrenirsin. Veya Cihan Usta var ki çok rahat halleder, atla deve değil. (Emre Balkan da var da, Edirne'de o da... ama tamir işleri yapmıyor).

Opsiyonlar az değil.

B ;)

DrB demiş ki:
O zaman işin kargoyla olacak, sanırım senin o tarafta pedal vesaire işlerinde olan birisi yoktu.

Çünkü görmeden bir şey denemez şimdi. Tam olarak ne potansı taktın hiç bilemiyorum mesela, lineer olması lazım 100K potansın ve de öyle her potans ta olmaz. Miniler gelmez, ben hiç görmedim mesela.

Wah potansları oluyor, Pera'da var diye hayal meyal hatırlıyorum. Telefon edip sorabilirsin. Ama bence en temizi madem tanıyorsun Attila ile kargo işi yap. Veya Istanbul'da Levent diye bir arkadaş var Tünel'de, buradaki nickini bilemiyorum. Fatih Yılmaz'dan öğrenirsin. Veya Cihan Usta var ki çok rahat halleder, atla deve değil. (Emre Balkan da var da, Edirne'de o da... ama tamir işleri yapmıyor).

Opsiyonlar az değil.

B ;)

hocam yüksek güçlerde çalışmadığı için herhangi bir 100 k lineer pot iş görür yani mini de olsa büyük de olsa fark etmez ama arkadaşın bahsettiği sorun sanırım wahın menzilinde.ya da (düşük bir ihtimal) taktığı potlar logaritmik.

bi video çekip koysan aslında kargo masrafına gerek kalmayabilir arkadaşım.

Geri