Fender Stratocaster

Humbucker paralel bağlanmış iki single manyetikten oluşuyor. Normal bir single manyetiğin sarım sayısı arttırılırsa teorik olarak humbucker'a yaklaşır. Bunların özelliği dip gürültüsü yapmamasıdır. Ama ne yazık ki normal single coilden oldukça farklı bir karaktere sahipler. Ayrıca bir de single boyutunda humbuckerlar vardır (ör: Seymour duncan hot rails) Gördüğünüz stratta bunlardan biri var sanırım.

Linkteki gitarın iyiside var kötüsüde. Bence netten alınacak bir gitar değil. Squier'ler genelde güzel gitarlardır bence. Dükkanlara çok sayıda gelmesi bir avantaj aslında. Deniyerek en iyisini alırsın.

deneyerek alamam çünkü daha çok yeni girdim bu işlere yani elektro gitardan hiç anlamıyorum. akustik var bende ama oda çok faklıdır heralde elektrodan. çok çeşit var kafam bayağı karıştı. bide bu strat ların delux diye modelleri bunların standartlardan fakları nelerdir. benim 600 ytl civarında bir param var bu paraya alabileceğim en iyi strat hangisi yardımcı olursan sevinirm. yoksa çıkamayacam bu işin içinden. daha çok blues ağırlıklı çalmak istiyorum. ama ileride zevkler değişti diyelim daha sert parçalar çalmak istiyorum. metalica,audioslve yada ne bileyim kurban gibi. o zaman bu gitarı kullanamazmıyım.

deneyerek alamam çünkü daha çok yeni girdim bu işlere yani elektro gitardan hiç anlamıyorum. akustik var bende ama oda çok faklıdır heralde elektrodan. çok çeşit var kafam bayağı karıştı. bide bu strat ların delux diye modelleri bunların standartlardan fakları nelerdir. benim 600 ytl civarında bir param var bu paraya alabileceğim en iyi strat hangisi yardımcı olursan sevinirm. yoksa çıkamayacam bu işin içinden. daha çok blues ağırlıklı çalmak istiyorum. ama ileride zevkler değişti diyelim daha sert parçalar çalmak istiyorum. metalica,audioslve yada ne bileyim kurban gibi. o zaman bu gitarı kullanamazmıyım.

walla arkadaslar ne diyeyim oldum olası fender starata ısınamadim sevemedim artık 22 perde olusundan mıdır nedendir bilmiyorum ama strat yelpazesinin diger gitarlara oranla cok daha genis oldugunu da saygıyla kabul ediyorum...favorim aslında ibanez JEM 10TH...bunu ustune gitar tanımam ama strat gibi geniş değil yelpaze yani sert yaparsın ama kalkıp guns and roses live era knocking on the heavens'taki soloları da atamazsın (evet biliyorum orada slash double neck gibson kullanıyor) demek istediğim strat yeri gelir ibanez olur yeri gelir gibson...hele bugun fender com'da bi tane gordum ki hemen size de tavsiye ediyorum bi bakın... http://www.fender.com/products/popu...er®+So-Cal+Speed+Shop®+Guitar&node0=0 ve asik olun!!
saygılar....

omeraktash demiş ki:
walla arkadaslar ne diyeyim oldum olası fender starata ısınamadim sevemedim artık 22 perde olusundan mıdır nedendir bilmiyorum ama strat yelpazesinin diger gitarlara oranla cok daha genis oldugunu da saygıyla kabul ediyorum...favorim aslında ibanez JEM 10TH...bunu ustune gitar tanımam ama strat gibi geniş değil yelpaze yani sert yaparsın ama kalkıp guns and roses live era knocking on the heavens'taki soloları da atamazsın (evet biliyorum orada slash double neck gibson kullanıyor) demek istediğim strat yeri gelir ibanez olur yeri gelir gibson...hele bugun fender com'da bi tane gordum ki hemen size de tavsiye ediyorum bi bakın... http://www.fender.com/products/popu...er®+So-Cal+Speed+Shop®+Guitar&node0=0 ve asik olun!!
saygılar....

benim bildigim ilk ciktigi zamanlarda ibanezin eger fender ile gibson arasinda secim yapaniyorsaniz bunu alin gibi bir reklam politikasi vardi.
yani iki tonuda alabilirsiniz. Buna jem dahil mutlaka ama bu tip bir reklami gecen bir satis sitesin de yine okudum. Yine bildigim kadariyla single ilen humbuckeri birlikte üzerinde bulunduran gitari yine ilk japonlar yapti, seri üretim bazinda tabiki.

stratlarda noiseless mayetikleirn avantajları ve dezavantajları nedir ?

single coil gürültüsü olmamasını biliyorum yanlız pek strat tonu değilmiş diyorlar.
bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

ben denedim, iyi yada kötü demem dogru olmaz, ama tipik single tonu pesindeysen hayal kirikligina ugrayabilirsin. Sonucta o sese o dip gürültüde bir renk katiyor kanimca. denemekte fayda var.

Ben bir highway1 strattan hasta bir gitar yarattim arkadaslar! Modifikasyonlar soyle:
Fishman Powerbridge Wilkinson Style Tremolo w/piezo
Powerchip on-board preamp(ton kontrollerden biri yerine)
Fender Tremsetter(akord kaymasin vs. diye)
Neck pickup: Dimarzio blue velvet
Middle p. : Stok fender texas
Bridge p. : Dimarzio fast track 2
Son olarakkk Izmir'de Erkan Sizarlar butun klavyeyi bastan sona ozenli bir sekilde scalloped yapti...
Cok guzel kontrollu tonlara ve calinirliga sahip super bir alet oldu acikcasi... Herkese tavsiye ederim!

ames demiş ki:
of of :kafaat peki bu saldıray abi 600 700 ytl ye ne almayı düşünüyor
o arkadaş daha ne alıcağını tam olarak bilmiyor zaten :) kaldı ki benim söylediğim fiyat American Series stratlar için geçerli türkiyede.Bunun Standart ı,Highway i,Deluxe u,Vintage si falan hepsinin fiyatı farklıdır.600-700 ytl ye Squier falan alırsın anca.İnternetten amerika fiyatlarına bakarsan,üstüne 300-400 dolar ekleyip,çıkan rakamı euroya olarak alırsan ortalama bir türkiye fiyatı elde edersin :)

ya american deluxe strat system of a down, iron maiden,kurban a yakın tonlarda işimi görür mü? illa modifiye mi lazım? lazımsa ne gerekli sizce? (fazla mı sordum ne:D)
ya bi de ampi marshall mı fender mi olmalı bu tonlar için?

inkid demiş ki:
Ben bir highway1 strattan hasta bir gitar yarattim arkadaslar! Modifikasyonlar soyle:
Fishman Powerbridge Wilkinson Style Tremolo w/piezo
Powerchip on-board preamp(ton kontrollerden biri yerine)
Fender Tremsetter(akord kaymasin vs. diye)
Neck pickup: Dimarzio blue velvet
Middle p. : Stok fender texas
Bridge p. : Dimarzio fast track 2
Son olarakkk Izmir'de Erkan Sizarlar butun klavyeyi bastan sona ozenli bir sekilde scalloped yapti...
Cok guzel kontrollu tonlara ve calinirliga sahip super bir alet oldu acikcasi... Herkese tavsiye ederim!

abovv yaratık yaratmış!!

MrFastFinger demiş ki:
ya american deluxe strat system of a down, iron maiden,kurban a yakın tonlarda işimi görür mü? illa modifiye mi lazım? lazımsa ne gerekli sizce? (fazla mı sordum ne:D)
ya bi de ampi marshall mı fender mi olmalı bu tonlar için?

gerçek bir humbucker'ın olmadan o tonlara pek yanaşamazsın. a. deluxe fat strat alırsan daha iyi olur.
amfi ise kesinlikle marshall.

Geri