Fakir Rickenbacker'i yapmaya başladım kendime :D

backtothefuture demiş ki:
Metin arkadaşım linkte ki manyetiklere baktım ama anlayamadım,bunlar bas manyetiği mi elektro mu? :S
Elektro gitara bass gitar manyetiği tabiki uymaz. Bunlar P90 manyetik boyutunda hatta özellik bakımından da aynı olabilir yani ne bir single nede bir hum, bu ikisi arası sadece şekil itibari ile değişik duran P90 manyetikler.

backtothefuture demiş ki:
Alexilahio,özellikle semi-hollow olması sustain açısından çok farklı ton elde etmemizi sağlıyor.boşlğun manyetiğe uyguladığı titreşim muhabbeti...aslında çokta farklı bir gitar değil.idolüm olan adamların kullandığı gitarlar.madem alamıyorum orjinal yapıyım bari dedim :D 50lerdeki modellerinde farklı bazı devreler var.kendi içinde low cut fln..ha bunlar her gitarda olabilir artık ama işte semi-hollow gitarlarda daha çok işe yarıyor.şimdi tabi benim yaptığımdan orjinal tonlar beklenemez ama kendine has tonları olucak bu gitarın.kendi uyarlama devrelerimle fln yapıcam bu işi.valla arabayı malı mülkü satıp alınası bi gitar bu gitar :D

Teşekkürler. Umarım istediğin gibi birşey çıkar ortaya. Takip ediyoruz porocenin gelişimini.

Geri