Single Görünümlü Humbucker Seçimi

89' Kore Squier (maple klavye) kullanıyorum. Gitarın ortanca manyetiği ile sap manyetiği tam istediğim gibi; ancak köprü manyetiği biraz cılız... Single görünümlü humbucker takmayı düşünüyorum midi yüksek ton veren...

Diğer manyetiklerle uyumlu çalışabilmesi için hangi marka/model önerirsiniz?

Barlo hocam peki metal işlerine bulaşacaksak bir stratla köprüye ne önerirsiniz?Bassları cılız olmayanından.
Bir de sahte manyetiği takmadan nasıl ayırt ederiz?Hiç manyetik maceram olmadı da..

KoNt87 demiş ki:
Barlo hocam peki metal işlerine bulaşacaksak bir stratla köprüye ne önerirsiniz?Bassları cılız olmayanından.
Bir de sahte manyetiği takmadan nasıl ayırt ederiz?Hiç manyetik maceram olmadı da..

Seymour Duncan Hot rails :twisted: Başka bir öneri yok tam istediğin alet :D

Ben de böyle düşünmüştüm :) doğru düşünmüşüm demekki.
Peki sahte olan manyetikler var(necarman falan) nasıl anlarız orj. olduğunu

KoNt87 demiş ki:
Ben de böyle düşünmüştüm :) doğru düşünmüşüm demekki.
Peki sahte olan manyetikler var(necarman falan) nasıl anlarız orj. olduğunu

Valla abi Necarman sahte marka üreten bir firma değildir bildiğin normal bir markadır adamların sahte/replika yapıyoruz gibi bir iddaları yok.Necarman manyetiklerinde kendine has bir soundları var ha genelde bağlamacılar kullanır bu markanınkini ama bildiğin buda markadır.

Mesela Dimarzio'larda sadece arkada Made in Usa ve dp olarak modeli yazar dp155 mesela tonezonedur...Dimarzio'larda normalde üstünde yazı yazmaz ama yine bazı gitarların üzerinde stock olarak bulunan Dimarzio'ların üzerinde köşesinde yazıyor.

Seymour Duncanlar'da da Made in USA yazar işte arkada ne bileyim üstünde seymour duncan yazısı düzgün olur filan...

Bazı gitarların stock manyetikleri Gibson ve ESP'nin bazı modellerinde stock olarak bulunan Seymour Duncan'ların üstünde yazı yazmazda arkasında sadece Made in USA ve yapışkan olarak modeli yazar onlarda orginaldir paniğe kapılmamak lazım :D

Sahte manyetik çok kolay anlaşılabilecek bir şey görünüşte korkmamak lazım :)

Ha sen necarman olayını forumda yaşanan x2n vakası olarak diyorsan o arkadaş zaten demişti manyetiğin arkasında yapışkan var çıkartmak istemedim falan filan diye sonra bir çıkardı arkada necarman yazıyor :) Tip olarakta önden bakıncada gayet belli oluyordu ama işte arkadaş anlamamış.

Bilgilendirmen için teşekkür ederim.Bir ara dalayım bu hot rails işine.Şimdilik yeterli gibi.Amp almadan manyetik işime yaramıycak nasıl olsa..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler verdiğiniz fikirler için.

Geçenlerde Highway Strat çaldım, köprü manyetiği sanırım Seymour Duncan SL59-1 ya da hot rail'di tam emin değilim. Yalnız ortanca manyetikle birlikte köprü manyetiğini çalıştırdığımda uyumsuz bi ses aldım, çok alakasız kısık bi ses geliyordu.

Aynı durumu kendi gitarımda da yaşar mıyım?

O bağlantıyla ilgili bir faz problemi olabilir. Bazen özellikle faz yaratılır ki sadece tizler gelsin baslar kaybolsun diye. Bir de 180 derece ters çevirerek gövdeye takılabilir.

Hot rails çok iyidir tavsiye ederim ben de.

stigmatized demiş ki:
Teşekkürler verdiğiniz fikirler için.

Geçenlerde Highway Strat çaldım, köprü manyetiği sanırım Seymour Duncan SL59-1 ya da hot rail'di tam emin değilim. Yalnız ortanca manyetikle birlikte köprü manyetiğini çalıştırdığımda uyumsuz bi ses aldım, çok alakasız kısık bi ses geliyordu.

Aynı durumu kendi gitarımda da yaşar mıyım?
Middle pozisyondaki manyetik biraz kaldırılırsa sorun ortadan kalkacaktır.

Geri