gitarımın klavyesi normal mi?

dark_Rider demiş ki:
SOrunu çözdüm dostlar...
Önce diş fırçası ile 1-2 saat iğne batırır gibi tuşenin gözeneklerine paralel ve çapraz olacak şekilde uğraşıp fırçalayarak büyük ölçüde temizledim. Önceden de denemiştim diş fırçasını fakat dik uyguladığım için pek etkili olmamıştı.

Sonra pamuk alıp klavye temizleyici hydrate sıktım tuşede 4-5 perdeye sürdüm ve tekrar fırçalama işlemine devam ettim. Bu şekilde yapınca gözeneklerin içi temizlenmiş oldu beyaz rengin yerini siyah aldı sanki:) Bu uygulamada her perde için 2 kere uğraşarak toplamda aşağı yukarı 6 kere hydrate sıktım pamuğa.

Tavsiyeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum arkadaşlar...
Eyvah eyvah fazla sıktığın için tuşe her an çatlayabilir. Yağ ağacın yapısı gereği sıkar ve damarlar kapanarak gerilmelerden ağaç çatlar hatta bend filan yaparken dikkat et çatlaklar kırıklara dönüşebilir. Tellerede çok hızlı vurma, fazla titreşimden dolayı içine emdiği yağları etrafa sıçratır filan mazallah jack girişi çıkabilir. En son perdelere sürmeseydin keşke burguların vidalarıda gevşeyebilir...

:kaydim Tamamen geyiktir beyler bayanlar, kimseyi tiye filan aldığım yok sadece komiklik olsun gülümseyelim :) hehehe gibi gibi :utandim

Geri