Thrash Metal için Pedal

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Dethron tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaşlar. Biz Thrash Metal yapıyoruz, bu türe uygun bir distortion pedalı arıyorum. Ama old school çalmıyoruz çok fazla. Bu karakteristiğe uygun, hem çok çiğ hem de daha heavy tonlar alabileceğim bir pedal arıyorum. Tavsiyelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

2. anladığım kadarıyla sıcak tonlar istemiyorsunuz.old school istemediğinize göre daha yeni nesil donuk tonlar istiyorsunuz.kendi şahsi fikrim dostum,bir tane ehx metal muff al.yeri gelince sıcak yeri gelince donuk,soğuk tonları elde edebilirsin.ha tabi bu bir tek pedalla olmaz takdir edersin ki.kullanacağın amfi,manyetik seçimi ve yapacağın ayarlar (eq,comp...)doğrultusunda anca istediğin tonlara ulaşabilirsin.yoksa tek başına seni tatmin edicek "işte budur!" dedirtebilicek pedal yok.

3. Aslında metal muff düşündüm. Özellikle kendi boosterı olması etkiledi biraz beni ama işte sırf ona bağlı kalarak da tercih yapmak istemedim. Metal Muff'un tonlarına güvenemedim pek, baya sevmeyeni var çünkü ortalıkta. Yeri geldiğinde sıcak tonlar da arıyorum tabi. Thrash için yeterli olacağını düşünüyor musunuz? Manyetik, amfi falan sorun değil, tek başına pedalı değerlendirirsek..

4. Zoom G9.2tt veya Pod X3 Live : ))

5. tek başına değerlendirecek olursak pedal güzel.ama klasik olarak denebilecek tek şey güzellik görecelidir.ben deathcore grubunda gitaristim,param olsa alırım.hem sıcak hem soğuk tonları rahat rahat almak isterim bende.ha birde dime distortion var biliyorsundur.o pedalda güzel,malum Dime'ın tonları yeterince soğuk.en iyisi dostum kendine bi liste belirle.kesin almaya karar verdiğin paran cebinde olduğu zaman al gitarını yanına,varsa dukkanda kendi amfinle dene tek tek.almazsan sonra çok laf yersin ama olsun.bu bütün ince eleyip sık dokuyan alışverişçilerin ortak kaderi :D

6. Başka tavsiyeleri olan var mı peki?

7. Bulabilirseniz Hughes Kettner Warp Factor diyorum. İsmi geçen pedalların çoğundan daha kalite bir pedal olduğunu düşünüyorum. Pedaldan pedal tonu alınır. Bu, denediklerim arasında en çok amfi tonuna benzeyen pedaldı.

8. Birisi ikinci el Warp Factor satiyor alim satim bolumunde, haberiniz olsun. Fiyati da cok uygun ayrica.

9. sans amp gt-2 yi bi dene bence

10. Krank - Distortus Maximus var bi araştır.YouTube dan Harmony-Central dan bak.Yurtdışından getirtebilirsin ancak.

11. Benim sattığım bloody mary de fena değil. Amfi iyiyse ama :D.

12. Basit ve "net" boss mt-2. Gerisi hikaye emin ol.

13. Boss ml-2 veya maxonlara bakabilirsin.

14. ms pozitron gt2 de bakabilirsin hocam drivelarında istediğin tonu yakalarsın sanıyorum ben miniamp kullanıyorum biraz daha sıcak geliyor bana british tonları ms pozitrona göre daha cok hosuma gidiyor.

15. Söylenenlere sırayla bakıyorum ve tam olarak istediğim gibi şeyler var, kafam çok karıştı. Ancak Boss mt-2 diyen arkadaşlara sormak istiyorum, fazla çiğ değil mi tonlar? Arkadaşlarımdan kullananlar var; ama çok hedefe kitlenmiş gibi geldi bana. Biraz daha ayrıntılı konuşabilir misiniz o konuda?

16. Kesinlikle çok çiğ.
    Ben hiç tat alamadım o pedaldan.
    Sadece Boss markası ve metal zone ismiyle satış yapan bir pedal işte.
    Fenerbahçe'nin transferlerine benziyor.
    (not: ben fenerliyim)

17. Hahaha fenerbache'nin transferleri cok iyi benzetme, tuttum bunu bayagi hahaha, helal.

MT-2, gitara ilk basladigimda almistim, 2-3 gun sonra falan satmistim, o derece sevemedim hicbir zaman.

Benim zamaninda en sevdigim solid state distortion pedali kesinlikle MXR Dime Distortion idi, gercekten memnundum solid state kullandigim donemler, kesinlikle tavsiye ederim maddi durumun yetecekse.

Olmadi Krank Distortus Maximus da bayagi iyi, ML-2 de aslinda MT-2'nin daha adam edilmis versiyonu gibi, yine tonlarini pek sevmedim ben ama.

18. mt2 bende bi süre kullandıktan sonra sattım param olsaydı baska pedal için daha önce satardım :D ancak ton aralığı genişti ritimlerde iyi tonlar yakalanmıyo değil ama genel anlamda bana cok fuzz lı gelen cart bi tonu vardı şimdi add+ miniamp üzerine ts9 acıyorum ya da amfimle boost ediyorum gayet götürüyor beni

19. Çok soru sordum biliyorum ama Metal Muff hakkında ne diyorsunuz? Boost'u olması beni çok etkiledi; ancak daha önce forumlardan bu pedalı çok isteyip, aldıktan sonra nefret eden insanlar gördüm. Thrash Metalde nasıl gider bu pedal sizce? Ayrıca boostu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben gidip denedim ama çok iyi bir amfide çok iyi bir gitarla denedim; o yüzden emin olamıyorum stüdyoda, konserde nasıl olacak.

20. walla boss mt2 benim ilk göz agrı o arada setupuma ozellikle boss markasından md2,ds1,ds2,overdrive distortion falan gecti fıyat performans olarak hala ıyı bı pedal oldugunu dusunuyorum özellikle solo tonları icin(tarz ve zevk konusuna gore degıskenlık gosterebılır)buda benim gorusum konuya donmek gerekirse bence birde mxr'a goz at derim trde varmı bilmiyorum yani forumdada muhabbetine pek rastlamadım mesela fullbore metal diye birsey var ancak deneme fırsatın varsa onada bi bak derim.kücük bir hatırlatma bahsettigin tarzda tel kalınlıgı ve tunıngıde gozden gecir cunku pedaldan alınan tansiyonuda cok etkiliyor takım oyunu sonucta:)
    not. fullbore metalin noisele ilgili farklı bir de olayı var youtubeta bakabilirsin.birde denersen falan bir özel msj atarsan sevinirim.benimde daha deneme fırsatım olmadı ama alınıcaklar lıstesınde onlerde baya:)
    son olarak basarilar umarım aradıgını bulursun.

Bu Sayfayı Paylaş