7 Tel Gitar Seçimi?!

'Elektro Gitarlar' forumunda Baran_Ismen tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

Sizce Hangisi?!

1. Ibanez RG7321

99.0%
  2. Washburn WG-587

0 oy
    0.0%
  3. Schecter Damien FR-7

0.7%
  4. Dean Vendetta 1.7

0 oy
    0.0%
  5. Diğer (lütfen marka-model yazınız)

0.2%
  1. Selamlar..Yakın bir zamanda 7 telli gitara geçiş yapacağım, fakat hangi modeli tercih edeceğim konusunda biraz kararsız kaldım..

Sabit köprülü bir gitar istiyorum, bu yüzden Ibanez RG7321 beni epey cezbediyor,ki kendisinii deneme şansına eriştim, köprü yapısını çok çok beğendim. Bunun dışında Washburn WG587 var aklımda, fakat onun da köprü stili gibson lar gibi, biraz yüksek kaçıyor ve biraz rahatsız açıkçası..Bunlar dışındaysa sıfırını almak beni epey zorlasa da, bulabilirsem ikinci el bir Schecter Damien 7 alabilirim, fakat tremolo'lu olması biraz negatif kaçıyor..Bir de Dean Vendetta 1.7 var, fakat stoklarda yok gibi, o da gibson stili köprü taşıyor, ama sıfır fiyatı epey uygun..

Velhasılkelam, İbo ya da Washburn'de alsam, EMG-707 takviyesi yapacağım zaten direk..Bir de sizlere danışmak istedim..Ayrıca, sıfır bir RG7321 mi almak iyidir, yoksa denk getirip ikinci el bir Kore RG7321 mi almak..Cevaplarınızı bekliyorum..

2. Dİğeri seçtim. Marka ibanez, model rg 1527 . :) Kendi gitarım yani.

3. Ibanez K7 Kore veya Schecter C7 diyorum bende :D

4. Madem abartıyoruz, ibanez uv777 =P

5. Sabit köprülü istiyorsun fakat ben yine de Ibanez K7 yi önerebilirim. Tremsetter takarak floyd rose u pasivize edebilirsin gayet. Ibanezlere bakıyorsan 7321 K7 nin yanında oyuncak gibi kalıyor. Benim fikrim tabi.. bu arada japondur K7

6. Teşekkürler düzeltme için :wink:

7. japon k7 üretilmiyor sanırım ama emin değilim. ayrıca iki model arasında çok fiyt farkı var bunuda belirtmek lazım.

8. K7 Apex var. Düşünürseniz fiyatı biraz daha uygun.

9. K7 ler üretimden kalkalı baya bi zaman oldu. Şu anda onun yerine APEX ler üretilmekte. Apex için bişey diyemem ama elimden geçtiği için net olarak söyleyebilirim ki K7 japon üretimiydi. Özellik olarak ise maun olmasına rağmen çok hafif, klavyesi ise 7 tel olmasına rağmen çok çok rahattı. Cleande dist. da herkesin beklentisi farklıdır tabi ama bence oldukça güzeldi..

10. 7 telli tavsiye edenlerden kaçınız 7 telli sahibi? :) Ezbere tavsiye etmeyin, benim bildiğim uv777 tavsiye eden arkadaş o gitara sahip başka?

11. K7 ve RG1527 biraz pahalı kaçacak yanlız, heleki uv777 falan :D daha öğrencivari bir alet önerseniz? :D

12. Rg7321 sabit köprülü olması açısından da rahatlık olur. Dean tavsiye etmem, hiç güzel değildi. Rg daha rahat.

13. RG7321 fiyatına göre çok güzel ve fiyat-performans açısından iyi bir gitar.

14. muhtemelen emg707 ile de takviye yapıcam..bir de endonezya ile kore arasındaki "bariz" farklar nedir?

15. bende dean 7 telli düşünüyorum. alabilme durmum var 0'ı 500 lira ve maun kasa. Aldıktan sonra kasanın üstüne kaplatıcam.ileride de emg takviyesi yaptıkmı ikinci gitar olarak şahane olur diyorum. kullanan bilen deneyen varmıdır acaba?

16. valla ben RG7321 e karar verdim ;)

17. Eger maddi durumun yeterse, C-7 Hellraiser tavsiye ederim gercekten. OnurBattal diye bir arkadas satiyordu yanlis hatirlamiyorsam, da solak olabilir o, emin degilim, bir goz at istersen alim-satim'a.

18. RG7321 aldım, çok rahat ve güzel bir gitar, manyetik takviyesi yapacağım yakında ve uçacak alet ;)

19. hayırlı olsun,
    Ayrıca hazır başlık açılmışken; şahsen LTD Viper 407 kadar muhteşem bir 7 telli görmedim.
    ama bütçe esassa sabit köprülü schecter damien 7 yi tercih ederdim.

Bu Sayfayı Paylaş