jackson vs ibanez?

Jackson mı İbanez mi?

• Toplam oy veren
    42
obican demiş ki:
Kafası kalın E kulakçığından kırılmış onlarca Jackson'ı ne yapalım peki? :)
Tam bende bunu söyliyecektim :twisted: Jackson larda da çok görülüyor.

dark_Rider demiş ki:
Şu da benim için ilginçtir, en az 4-5 gitar gördüm internetten 2.el ibanez ve sapı çatlamış. Jacksonda ise şimdiye kadar görmedim hiç... Tabi genelleme yapmıyorum fakat ibanez orta sınıf gitarlarında olabiliyor bu tarz şeyler.
Orta sınıf sapı kırılgandır gibi bir olay yok. Sen sapa taşıyamayacağı bir güç uygularsan yada sapın üstüne oturursan, sırtüstü yere çarparsan tabiki kırılır. Gitar bu ben çok para verdim benim ki sağlam demekte olmuyor.

Bir zamanlar bir arkadaş vardı, usa fender strat daha yepyeni alet bağlantı kısmından çatlamış ama artık aşmış çatlağıda geçtik kırılmaya başlamış çare arıyordu. Bu gitarın ağacındaki dokunun yüke karşı tepkisini anlamak zor. Adam gitarı çalmadan ayvayı yemiş sap o ne yapsın.

ben internette verilen ilanlarda gördüğümü söylüyorum:) sapın arka tarafında headstocka yakın bölgede 2 vida var o kısımlardan çatlayabiliyor.

penada çelik olsun criss oliva hesabı komple sağlam olur setup :D her iki gitarın sağlam veya dandik modelleri var , genelleme yapmak yanlıştır :D yukarıda katılmadığım bir noktada jemlerin sağlam ve güzel olduğu bence parasına göre çok verimli alet değil daha ucuz ibanezlerde aynı verim rahatlıkla alınır. genelde signature modelleri sevmem ama jackson pc1 (phil collen ) , jackson adrian smith ve ibanez at100 (andy timmons) çok hoşuma gidiyor. pc1 ve as elime almak nasip olmadı ama at100 her lead takılan adamın aşık olacağı bir alet :D

@halilpazarlama, dostum konuyla alakasız olacak belki ama avatarını değiştirmeyi düşünmüyor musun :) yanlış anlama yani çok antipatik durmuyor mu sence, yani bunun gibi bi anket yapılsa değiştirsin oyu eminim fazla olacaktır:)

dark_Rider demiş ki:
@halilpazarlama, dostum konuyla alakasız olacak belki ama avatarını değiştirmeyi düşünmüyor musun :) yanlış anlama yani çok antipatik durmuyor mu sence, yani bunun gibi bi anket yapılsa değiştirsin oyu eminim fazla olacaktır:)

Forum onu bu avatarla tanımış abicim. :D Degiştirirse karizma falan kalmaz hiç. Aynen böyle devam abi. Bozma kendini. :LOL:

huntam demiş ki:
dark_Rider demiş ki:

Forum onu bu avatarla tanımış abicim. :D Degiştirirse karizma falan kalmaz hiç. Aynen böyle devam abi. Bozma kendini. :LOL:

aynen devam :D

soulwalker demiş ki:
Humbucker ı olmayan strata da rail manyetik takıyon oluyo. Hot rails sd gayet güzel.

istersen rail takmasanda olur.maidenı senelerce sırtlayan dave murrayin gitarı

Fender-Dave-Murray-Strat.jpg

Satriani'nin yeni gitarına bakınız. Youtube da brezilyada mı ne bir konseri videoya çakılmiş. 3 adet single humbucker var. Aynen heavy metal soundu geliyor.

Ibanezlerle gayet deathcore, deathgrind, brutal death yapanlar bile var, ustune ustluk Meshuggah misal 8 telli ibanez kullaniyor, en ust tel fadiyezde, meshuggah'i biliyorsan zaten ne kadar teknik, aksak ve kamyon bir muzikleri oldugunu gorebilirsin ehah.

Maun govde ve neckthru olmasi daha iyi olur tabii, RGT42DX gayet guzel bir secim, ve standard ibanez saplarina gore daha kalin bir sapi var ayrica.

Jacksonlara pek asinaligim yok acikcasi, ama tremoloya ek olarak EMG manyetikleri olmasini tercih edeceksen eger, DXMG serisini tavsiye ederim rahatlikla.

Yani ben eskiden benim RG1570'i 13-56'lik tellerle Si'ye cekip kotur kotur melodeath caldigimi hatirliyorum zamaninda. Gayet de rahatlikla kaldiriyordu gitar, sapta da kirilma bukulme, warp denilen olay falan hic olmadi. Tabi kalin tele gecince sap ayari, entonasyon ayari, tremolo ayarina ek olarak tremoloya ekstra bir yay sart olabiliyor, duruma gore.

Geri