Les Paul İlk kez Boyanacak•EVH VAN HALEN Lespaul Gitar Hazır

Tebrik etmek gerek gerçektende güzel görünüyor..benimde kafamda Les Paul kasa kendi istediğim şekilde bir özel gitar yapmak vardı bir örnek olması iyi oldu :D iyi günlerde kullan hocam ;)

Selamlar;

Emeği geçen herkesin eline sağlık, profesyonel birşey çıkmış ortaya. Custom olması gitara karşı eminim daha bir bağlayacaktır seni.

Rengi konusunda van halen dinlemediğim ve sevemediğim için sevdiğimi söyleyemeyeceğim ancak işçilik güzel duruyor. Hardware baya sağlam olmuş. Ortaya custom gitar yapıcam diye Frankenstein çıkartan çok adam var. Onlar gibi olacağını düşünmüştüm açıkcası ama olmamış kesinlikle. Ruhu var gitarın belli... Sustain vs çok merak ediyorum.

Ben olsam ne renge mi boyardım? Ya Kahve, ya da Goldtop

Saygılar & Sevgiler

Arkadaşlar tüm yorumlarınız için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Gitarımı dün itibari ile Feridun usta'dan teslim almış bulunuyorum. Bana göre mükemmel bir iş çıktı gerçekten çok iyi bir gitar. Gerek görsel olarak gerek tonal yapısı çok dengeli çalımı inanılmaz rahat üzerindeki GOLD 6105 Dunlop fretler için 25$ ve işciliği için ayrıca 190 TL harcama yapmam gerçekten değdi. Sadece pirinç üst eşik için tesviye edecek usta bulamadım. Şu an üzerinde kemik eşik takılı ki bu şekilde bile inanılmaz sustaine sahip bir gitar.. Sadece birtek bu kısmı kaldı onuda yakın zamanda tesviye edebilecek bir usta bulursam üst eşiğide halledeceğim... Sanıyorum bu şekilde sustaini 2 kat daha fazla arttıracağım..

Buyrun Gitarımın son hali:

Gerçekten çok güzel görünüyor hayırlı olsun diyorum öncelikle. Fretler, Truss-rod cover, gövde-manyetik uyumu çok tatlı olmuş. Güle güle kullanın.

Bir türlü mesaj yazmak kısmet olmadı başlığa. Gitar 10 numara olmuş, ekipman seçimleri ve renk uyumları harika, bayıldım. Güle güle kullanmanı dilerim. Ses örneklerini heyecanla bekliyoruz, hatta mümkünse video çok şükela olurdu. :)

sacthres demiş ki:
Bir türlü mesaj yazmak kısmet olmadı başlığa. Gitar 10 numara olmuş, ekipman seçimleri ve renk uyumları harika, bayıldım. Güle güle kullanmanı dilerim. Ses örneklerini heyecanla bekliyoruz, hatta mümkünse video çok şükela olurdu. :)

Teşekkür ederim. Sırada video kaydı olacak :)

semizotu25 demiş ki:
Kesinlikle ses kaydından öte video daha güzel olur izlemek daha keyif veriyor.

Umarım becerebilirim bu tür teknolojik aygıtları pek kullanmayı beceremem daha önce hiç video kaydı yapmadım. Ama birsekilde çevremdekilerden yardım alarak bir video eklemeye çalışacağım :)

Mükemmel bir iş olmuş. Baştan itibaren okudum ve son halini görünce imrenmedim değil. video kaydını bende görmek isterdim hoş gebzedesiniz çeşitli vasıtalarla pek çok kez görüşmüş olsakda inşallah bir gün yüzyüze tanışmakta mümkün olur.

necromancer41 demiş ki:
Mükemmel bir iş olmuş. Baştan itibaren okudum ve son halini görünce imrenmedim değil. video kaydını bende görmek isterdim hoş gebzedesiniz çeşitli vasıtalarla pek çok kez görüşmüş olsakda inşallah bir gün yüzyüze tanışmakta mümkün olur.

Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Umarım yüzyüze görüşme şansımızda olur. :) Video kaydını bende paylaşmayı çok istiyorum fakat gerekli techizatım yok o nedenle biraz zaman alabilir. Deneme amaçlı telefonla kayıt yaptım inanın duymak bile istemezsiniz :) Ama en kısa sürede kayıt işini halletmeye çalışacağım...

Uzun süredir avatarınıza gözüm takılıyordu. Bu başlığı görünce olayın detaylarını öğrendim. Gerçekten çok hoş olmuş. Zevkinize hayran kaldım. Kendi çalışmamı müsadenizle ekliyorum.

Teşekkür ederim, 5150 modeline bakarak yapmaya çalıştım. Gitar orjinalinde jackson fusion xl, hss manyetik dizilimindeydi. Köprüsü kahler, tek manyetiği emg hz4a. Benden önceki sahibi pek güzel kullanmamış, hatta son perde demirinden sonra ne olduğunu hala anlayamadığım bir oyuk açmış :). Şimdi 5150 ailesi içinde gördüğüm steinbergerin bir benzerini yapmaya çalışıyorum. Biraz daha uğraşmak gerek.
Anatolia9999'un les paulü boya ve işçilik açısından kusursuz. Ağacı düzgün bir lp denk gelirse alıp boyayla girişmek farz oldu aslında :) Siyah sarı yada yeşil beyaz gibi kombinasyonlar harika olur.

aman fazla van halen fetişliği yapmasın da :D çok güzel gitar olmuş. sarı siyah olanları da çok güzel duruyor.

dsc01274.jpg

Uzun süredir avatarınıza gözüm takılıyordu. Bu başlığı görünce olayın detaylarını öğrendim. Gerçekten çok hoş olmuş. Zevkinize hayran kaldım. Kendi çalışmamı müsadenizle ekliyorum.

Oncelikle yorumunuz icin tesekkur ederim :) Gercekten hic fena durmuyor gitarinizda.. sanki jacksona daha bi ayri yakismis :)
İlgimi cekmedi degil... Aslinda dediginiz gibi gozumde canlandiriyorumda yesil beyaz mukemmel bir Kombinasyon olurdu :)

Custom gitar yaptirma maliyeti ne kadardir? İsciligi iyi olan bir lüthiere kendi gitarimi yaptirmak istesem cok daha pahaliyami gelir?

Boyasi,fret kalinligi,rengi,tasarimi kisaca kendim eliyip dokumak istiyorum bu konuda yardimci olabilirmisiniz

1000 lirayada gitar yaptırabilirsin 10.000 liraya da yaptırabilirsin. Bu senin ne istediğine bağlı ayrıca ne istediğini tam olarak bilmen gerekiyor gerek ağaç gerek hardware kombinasyonu... En basitinden parmakların hangi fret yapısında daha rahat haraket ediyorsa tercihini ona göre yapmalısın. Her marka gitarı çalıp denemelisin her bir marka ve model sende ayrı bir iz bırakacak ve kafanda birçok şey tasarlanacak.. Zaten yaptıracağın gitarıda bu deneyimler sayesinde daha çalınabilir hale getirebilirsin. Gerekli araştırmalar yapılmadan yaptırılan gitarlar ileriye dönük beklentilerini karşılamayıp belki çok daha ucuza elden çıkarmanı sağlayacak..

Anladım. Peki diger sormak istedigim ise; belirli bir marka altında üretilen gitarın aynı malzemelrini kullanarak kendim özel yaptırsam daha mı pahalıya gelir?

Geri