Korku Filmleri

Shining, stephen king yapımı cinnet diye çevrilmiş filmin daha eski ve daha iyi bir versiyonu tabi ama şöyle bir şey var ki en iyi korku filmi olmayı bence hakeden bir film değil.tamam iyi sahneler vardı tabi,redrum diye bağrışı falan ama ben de gece izledim ve hiç de o kadar etkilemedi.Yine Stephen king den rose red konağı diye bir film vardı ve bence o daha iyiydi.

Dario Argento'nun Suspiria diye bir filmi varmış. Deliler gibi arıyorum 1 aydır. İzleyen bilen var mı?
Güzel bir korku filmi olduğu söyleniyor ancak piyasada yok. Nerden çeksek nasıl izlesek? İzleyen olsa da lezzetli bir sohbet etseydik keşke...

ben izledim herhalde ama cok oldu bi kiz böyle bale okuluna gidiyo ama okul baska alemler icin kullaniliyo felandi öyle biseyler baska bi sey hatirlayamiyorum zaten tabi yanlis filmde olabilir bildigim...

ben izleyeli 10 yil kadar felan oldu yani baya eski bi filmde iyiydi diye hatirliyorum epey korkutucuydu diye hatirliyorum sonunu felan olaylarin nasil gelistigi felan hepsini unutmusum aklimda kalanlar bunlar ama iyi korku filmi izlemek istiyosan birebir ben onu tvde izlemistim ama simdi remake yapiyolarmis bi arkadasa sordum o sinemada cikarsa izlersin artik...

suspiria;
yasaklanmış ve bu yasaklanma süresinde bayağı bir yankı olmuş bir filmdir.genç çocukların psikolojisini bozduğu öne sürüldü yaş sınırı kondu(önce 16 sonra 18) ama durumun daha vahim olduğu görüldü ve film tüm avrupa ülkelerinden yaklaşık 3-4 ayın sonunda kaldırıldı.tuhaf bir psikolojik KORKU.harbi korku ama kaldırabilene :D

dans okulunda tuhaf cinayetler falan yok(cinayet varda tuhaf değil :D).insanı asıl ürtüken yanı daha önce hiç psikkolojik korku(ki bulması ve yapılması küllihen zordur) veya psikolojik gerilim izlediyseniz çok rahat anlarsınız :D direk düşündürüyor ve içten içe bi tuhaf oluyorsunuz.ben beğenmiştim filmi bulursanız bende izlemek izlerim birdaha. 8O
film 96 yapımı :D ama görüntülerde gayet üst seviyede.iyi film iyi tüm yasak filmlerin olduğu gibi buda iyi:D

ben internette simdi baktim 1977 yapimi yaziyo ve bu kesin dogru 96 yapimi deil duzeltme olsun...

bide aranizda Last House On The Left izleyen varmi gelmis gecmis en iyi korku filmi secildi ilk 1972 de ciktiginda 40 ulkede ytasaklandi felan cinayetler cok vahsiymis felan simdiye kadar en cok yanki uynadiran filmmis Wes Craven filmde göstermek istedigi Clint Eastwood her filminde bir iki ates ediyo onca insan ölduruyo ama ölum o kadar kolay deil diye bunu yapmis adam sayfalarca cinayetlerin nasil islendigini yazmis senaryoda oyuncular psikolojik sorunlar yasamaya baslamislar felan izleyen varsa soruyorum gercekten o kadar korkuncmu bu film??+

97 olabilir.özür dilerim bu küçük hata için :(

Last House On The Left;yasaklanan bir filmse güzeldir :D ve yanlış anlamadıysam senin söylediğinden konusu ölümün kolay olmadığı teması.bu temada "son nefes" diye bir film izlemiştim küllihen yasak bir filmdi.bir çok avrupa ülkesi sinemalarına bile getirmedi o derece.mükemmel bir filmdi.ve bu temada başka film izlemedim çok merak ettim şimdi açıkcası.benim korku filmlerinde en sevdiğim senaryolardan biri olmuştur.inşallah bulurum

filmin konusu su 5-6 tane adam bi kiza tecavuz edip ölduruyolar sonra bunlar baska bi gun biseyden kacarken bi eve siginiyolar bi evli ortayasli adam ve kadinin sonra iste bu adamla kadin anliyolarki kizlarini bunlar öldurmus bunlari tek tek öldurmeye basliyolar ama dakikalarca suruyomus böyle iskenceler kanlar adam en kucuk detayina kadar gösteriyomus söyledim ya oyuncularin psikolojileri felan bozulmus zaten bu film cogunun kariyerinin sonu olmus...ve bu arada film tarihi duzeltirken ben 1977 dedim sen 1997 dedin yani yine yanlis oldu tasiyici :D

gözüm 77 görüyoe elim 97 yazıyor yauv eheh o ara arşivime göz atıyordumda pek iştahlandım film izlicektim :D
konu hayal kırıklığı harbi hayal kırıklığı :D ama izlemek lazım eğer psikoloji çökerten bi filmse izlemek lazım :D kesin yani

en iyi korku bence the ring (halka) di...filmin başlangıçtaki ilk sahne zaten çok garip..ama o son sahne ..hani..samara ' nın televizyondan çıktığı an..harika bi sahne..filmi ilk izlediğimde hiç kormadım...ama 2 ve 3. izleyişimde çığlık atıyordum...ne alaka ben de anlamadım...belkide ilk izlediğimde saatin gecenin 3 ü olmasının beynime bi durgunluk vermesinden kaynaklanıyo olabilirr...ne bilim bundandır herhalde..belkide uyudum kaldım da haberim yok..eheueheu :)

ama kolay kolay da tv nin yanından geçemez oldum..sanki televizyon aniden kendi kendine açılıcakmış gibi duruyordu...hele bu korku büyük ekranlı tv lerde dahada bi artıyo..37 ekran tv yi kim takar..(.hadi ordan kibrit kutusu sen gitte kendini korkut..ahaıahaı ...)....:)

Tasiyici_Cats demiş ki:
suspiria;
yasaklanmış ve bu yasaklanma süresinde bayağı bir yankı olmuş bir filmdir.genç çocukların psikolojisini bozduğu öne sürüldü yaş sınırı kondu(önce 16 sonra 18) ama durumun daha vahim olduğu görüldü ve film tüm avrupa ülkelerinden yaklaşık 3-4 ayın sonunda kaldırıldı.tuhaf bir psikolojik KORKU.harbi korku ama kaldırabilene :D

dans okulunda tuhaf cinayetler falan yok(cinayet varda tuhaf değil :D).insanı asıl ürtüken yanı daha önce hiç psikkolojik korku(ki bulması ve yapılması küllihen zordur) veya psikolojik gerilim izlediyseniz çok rahat anlarsınız :D direk düşündürüyor ve içten içe bi tuhaf oluyorsunuz.ben beğenmiştim filmi bulursanız bende izlemek izlerim birdaha. 8O
film 96 yapımı :D ama görüntülerde gayet üst seviyede.iyi film iyi tüm yasak filmlerin olduğu gibi buda iyi:D

Ya eminmisin Tasiyici_Cats? Dün akşam buldum filmi tabiki 1977 yapımına göre belki o zamanın insanları korkmuşlardır da vasatın bile altında ya. Yani neye korkuluyor anlamadım ben bu filmde. Oyunculuk çok kötü, senaryo çok kötü ve ürkmedim bile? (77 yapımı olmasını atlamıyorum da yani 2004'te izlenmiyor be dostum, Shining (Stanley Kubrick) de çok eski bir film ama hala izlerken ürperiyorum ben onun gibi bir şey bekledim sanırım. Kötüydü ya ;)

çok fazla korku filmi izledim ama dogru duzgun bir tane bulamadim. halka en iyileriydi. gerilim olarak dragonfly ve gecenin nefesi iyiydi. son olarak cevapsız aramaya gittim , karanlık sular ve halka kopyasıydı. ztn yapan adam ben anti-sinema yapıyorum diyor.

uzak doğudan enteresan korku filmleri geçti elime ve şu sıralar onları izliyorum.çok saçma olanlar var ama çoğu harika.uzak doğulu korku filmlrini izlemenizi tavsiye ederim.farklı filmler hepside.

Oldum olası korku filmlerini çok sevmişimdir...insan hem para veriyor üstüne sinemada ter döküyor....İşte korku filmlerinin çekiciliği burda.İnsan film sırasında fazla eğlenemiyor yada eğlenme hissine kapılmıyor..Ama filmden sonra büyük bir haz alıyor..Üstelik filmde güzelse..İşte korku filmlerini diğer filmlerden ayıran tarafta bu...

Karizma yapmak için söylemiyorum: Korku filmleri beni korkutmuyor ama bilgisayar oyunlarından interaktif olduğu için çok korkuyorum. Thief'ten bile korkardım, düşünün artık.
Fatih Solmaz Japon korku filmlerinde hep kadın ve çocukların hortlak olduğundan bahsetmiş. Aslında çoğu korku filminde kadınlar ve çocuklar korkunun elementidir. Küçük bir kıza bembeyaz, uzun etekli bir elbise giydirince korkunç oluyo; nedense? Halka çok saçma bir filmdi, berbattı ama muhteşem bir fikir var ve beni gerçekten korkuttu bu fikir: siyah-beyaz amatör kamera görüntüleri! Çok etkileyiciydi doğrusu. Onun dışında saçmaydı. Sonunda sürpriz falan bekledim, değişik bir son ama olmadı. Hiçbir yaratıcılık yok o görüntüler dışında.

Korku komedi karışık olsa da 80'lerin teen slasherları güzel olur bence... Jason, Freddy, Evil Dead serileri Texas Chainsaw Massacre... şahane filmler... Korkmaktan çok gülüyorsunuz ama olsun... Ayrıca bu ekolün en önemli adamı Wes Craven da ayrıca önemli tabii... Hem Freddy'nin hem de Scream'in yaratıcısı adam...

In the Mouth of Madness'ı bilen var mı? Benim izlediğim en süper korku filmi odur. Müthiş bir senaryosu var. Kaç kere izledim bilmiyorum ama hala her izleyişimde tüylerim diken diken oluyor. Bir John Carpenter klasiği...

Ya bilmiyorum o kadar korkutucu olmamasına karşın Kuzuların Sessizliği nin bende yeri çok ayrı,tekrar tekrar izlerim hiç kasmam.6.His de güzeldi.Şu sıralar film izlemeye vaktim olmuyor ama vizyonda yok sanırım yeni korku filmleri.

Geri