Korku Filmleri

Bir korku filmi hastası olarak,benim ilk sayacağım film kesinlikle kült bir tanesi olacak:EVIL DEAD...Bana göre çığır açmış bir filmdir ve özellikle ilkinde tırsıtıcı sahneler var fazlasıyla...(Gerçi ilk izlediğimde küçüktüm bayaa ondandır :) ) İkincisinde komedi unsurlarına yer verilse de sağlam bir film bu da....

HALLOWEN ve SCREAM serilerinden hazetmem,eli bıçaklı sapık filmleri hep aynıdır ve keyif vermez bana...

Sayılacak çok film var gerçi ama,biraz son zamanlara gelirsek,en iyi korku filmlerinden biri de bence THE RİNG ...

Bir diğer hayal kırıklığını BLAİR CADISI 'nda yaşamıştım,beklediğimin çok altında bir filmdi,bir tek çadırdaki saldırma sahnesi etkileyici idi...

WHAT LIES BENEATH(gizli gerçek) de sıkı bir filmdi,gerilim dozu oldukça yüksekti...

SUSPIRIA ise bir klasik olarak kabul ediliyor ama bana sorarsanız beş para etmez bir filmdir...Dönemine göre insanlara rahatsız edici gelmiş olabilir ama filmin atmosferi ve işlenişi sıkıcı olduğu gibi,sonu da saçmaydı...

Ayrıca geçenlerde Stephen King eseri "IT" adlı filmi seyrettim... Rose red konağı faciası veya Sleeepwalkers eziyetinden sonra hala uslanmayıp bu filmi nasıl izledim diye kendime kızıyorum...Hayır aslında film fena gitmiyordu,çok büyük oranda sıksa da ve neredeyse hiç gerilme dahi yaratmasa da,"film nereye bağlanacak,olayların gerisinde ne var" şeklindeki sorular eşliğinde filme tahammül ediliyordu...Ama Allahım o ne saçma sondur!!O ne rezilliktir!!

Son olarak,çoğu kimse beğenmemiş olsa da,ben GAREZ'İ oldukça sıkı bulduğumu belirtmek isterim...Göstere göstere korkutmayı bence oldukça iyi yapan bir film...

çok salak olacak am ben küçükken bir film izlemiştim filmin adını bilen varmı ki o filmden sonra psikolojim bozuldu artık aletleri kontrol edemiyeceğimi kendiliğinden açılıp kapanabileceğini düşünmeye başladım film şöyle valla bir tek sahne var aklımda hatta bir tek sahnenin bir kısmı '' kadın şeytan mı ne yani öyle bişey hatta filmin adı dişi şeytanmıydı sanki? Öyle bir film varmı neyse böyle bir de adam vardı adamın küçük kızı vardı o şeytan olan kadın televizyona giriyor yani adam televizyonu açınca kadın çıkıyor kapatıyor ama televizyon yine açılıyor kadın ordaan tekrar çıkıyor yani böyle abuk bişey bilen varmı

ya sen ne kadar küçüksün vede ne kadar küçükken seyrettin bilmiyorum ama anlattığın şey halkaya benziyor (birkaç sene önce kendini "küçük" sayar mısın bilmem)

suan The Grudge avrupa'da sinemalarda. geleli bikaç gün oldu henüz gitmedim ama gidenler gerçekten "korkunç" diyorlar. beni pek sarmasada hatta çogunda bunun neresi korku filmi desemde gidip izlicem en yakin zamanda.

garez hiç korkunç değil iki kere gittim arkadaşlar sağolsun...korku filmlerini çok severim ama artık korkutamıyorlar beni...varsa bildiğiniz güzel bir korku filmi yazın lütfen..

John Carpenter:
Halloween serileri
The Fog
[muzikler super]

Jeepers Creepers
The Ring

her ne kadar korku filmi kategorisinde olmasa da
cok gerildigim bilim kurgu yapıtı
Bahcivan

sonra yerli yapım psikolojik filmlerden
Ah Belinda[Mujde Ar]
gun kotu sekilde baslamıstı film sayesinde de kafayı yiyecektim neredeyse.cok gerildim film sırasında.

sonra hicbi sahnesini hatırlamadıgım ama
seyrederken oldukca korktugumu hatırladıgım hayvan mezarlıgı var.

bi de kucukken her gece seyrettigim Kurt Adam
dizisi vardı.hic kacırmazdım.her bloumde kurt adama
donusurdu adam.sonra bi de Kurt Kadın cekilmisti galiba tam hatırlamıyorum.

jonathan_davis8 demiş ki:
bana göre tek bi korku filmi vardır oda "hayvan mezarlığı" diğerleri yanında gerilim kalır!
yapma allahaşkına hayvan mezarlığı "korku" mu? O daha çok iğrenç sahnelere katlanabilenler için tipi olmayan bir filmdi. Belki de kitabından sonra güzel gelmiyor, bilmem...

şu korku filimleri birde beni korkutsada küçüklüğümde yaşadığım hafifte olsa şu korkuyu bende yaşasam...bence korku filmi adına yapılmış bütün filimler son derece absürttür ama anlayana tabi..;)

strakur_stor demiş ki:
çok salak olacak am ben küçükken bir film izlemiştim filmin adını bilen varmı ki o filmden sonra psikolojim bozuldu artık aletleri kontrol edemiyeceğimi kendiliğinden açılıp kapanabileceğini düşünmeye başladım film şöyle valla bir tek sahne var aklımda hatta bir tek sahnenin bir kısmı '' kadın şeytan mı ne yani öyle bişey hatta filmin adı dişi şeytanmıydı sanki? Öyle bir film varmı neyse böyle bir de adam vardı adamın küçük kızı vardı o şeytan olan kadın televizyona giriyor yani adam televizyonu açınca kadın çıkıyor kapatıyor ama televizyon yine açılıyor kadın ordaan tekrar çıkıyor yani böyle abuk bişey bilen varmı

ürktüm şimdi..bahsettiğin şeyi seneler önce rüyamda gördüm ben..hem de bikaç kez..beni de etkilemişti,unutmuştum etkisini uzun zamandır..
kadın sarışın ve alaycı mıydı?

korku filmlerinde hepimizin beklediği şey film boyunca gerilen atmosferin bir anda ''böee''kısmına dönüşmesi ve hepimizin koltuklarımıza yapışması değilmidir.benim anlamadığım şey ise bu unsurun film içinde bikaç kez kullanılmasıdır.ben yönetmen olsam veya senarist olsaydım bu kısmı onlarca kez yapar ve filmi izleyen herkesin mısırlarını bitirecek kadar zaman bulamamasını sağlardım. :twisted: bu arada en iyi korku filmi ben ceBLAIR WITCH PROJECT tir.ama kesinlikle evde izlenmemelidir bu film.sadece sinemada oluşabilicek inanılmaz bir atmosferi vardır.evden bu filmi izleyip hiç sevmedim diyenleri anlayabiliyorum.

jackAZZ demiş ki:
korku filmlerinde hepimizin beklediği şey film boyunca gerilen atmosferin bir anda ''böee''kısmına dönüşmesi ve hepimizin koltuklarımıza yapışması değilmidir.benim anlamadığım şey ise bu unsurun film içinde bikaç kez kullanılmasıdır.ben yönetmen olsam veya senarist olsaydım bu kısmı onlarca kez yapar ve filmi izleyen herkesin mısırlarını bitirecek kadar zaman bulamamasını sağlardım. :twisted: bu arada en iyi korku filmi ben ceBLAIR WITCH PROJECT tir.ama kesinlikle evde izlenmemelidir bu film.sadece sinemada oluşabilicek inanılmaz bir atmosferi vardır.evden bu filmi izleyip hiç sevmedim diyenleri anlayabiliyorum.

blair witch project bence gerilim filmiydi daha çok...

jackAZZ demiş ki:
.. bu yorumuna saygı duyuyorum özetlemişsin korku filminin felsefesini anlatmısın..sineme atmosferi olmadıkça olmuyor ama ben hangi atmosferde olsamda korkmuyorum korku filmi benim için korkma duygusunu öne çıkartmıyor...yusuf yusuf olmuyorum yani nedense :twisted:

geçen akşam arkadaşlar iyi bi korku filmi var mı demişler herif dandik bi film vermiş onu izledik adını tam hatırlamıyorum ama sanırım film şöyleydi:
farklı DNA lara sahip kızlar kanadada bi okula geliyorlar buldukları tüm erkeklerle yatıyorlar ve o erkeklerde içten dışa doğru donarak ölüyor. hatta kızların göbek deliği yok da normalde olması gerekenin daha üstünden bi yerlerden ahtapot kolu gibi bişeyler çıkıyor onlardan birini sokuyorlar yattıı kişilerin boğazından içeri de öyle öldürüyorlar. böyle dandik ve korku filmiyle alakası olmayan bu filmi izleyeniniz varsa ismini yazabilr mi?

Geri