Korku Filmleri

uzun zamandır tam anlamıyla bir korku filmmi izleyemedim ya ben büyüdüm yada artık eskisi gibi korku filmi çekilmiyo şimdiki korku filmi diye çekilen filmlerde de bazı sahneler oluyo ense tüylerini kaldırıyo okadart oda hemen geçiyo yani uzun zamndır ağız tadıyla bi korkamadım ehüehüehü...

gollum1234 demiş ki:
uzun zamandır tam anlamıyla bir korku filmmi izleyemedim ya ben büyüdüm yada artık eskisi gibi korku filmi çekilmiyo şimdiki korku filmi diye çekilen filmlerde de bazı sahneler oluyo ense tüylerini kaldırıyo okadart oda hemen geçiyo yani uzun zamndır ağız tadıyla bi korkamadım ehüehüehü...

O zaman The Grudge´i izle ;)
Ben gecen gün izledim vallah yeni yeni kendimi toparliyom..yani bi ara evde yalniz kalamiyordum =p
O kadar korktum yani =) :evil:

YasemiN demiş ki:
gollum1234 demiş ki:

O zaman The Grudge´i izle ;)
Ben gecen gün izledim vallah yeni yeni kendimi toparliyom..yani bi ara evde yalniz kalamiyordum =p
O kadar korktum yani =) :evil:
bu filmde ben çok güldüm... yani çok başarısız bir filmdi bence... hele o geğirme sesi yok mu.... ve adamın karşıdan kanlar içinde gelen yoko nun cesedine 'hallo' demesi... ne saçmalıktır yaaa... tabi herkesin fikrine saygı duymak lazım....
ama benim izlediğim en korkunç film halkaydı valla.... ne tırsmıştım...3gün kendime gelemedim... tv izlemeye korkuyordum.... samara rolündeki o küçük kız mtv movie ödüllerinde en kötü karakter ödülünü aldı...
halka 1ve2nin japon versiyonlarını izledim rezalet! özellikle 2.si....
fredy vs jason u izlemiştim büyük bir merakla... korku filmi değil komedi filmi olmuş... filmin bir tek son sahnesinde o freddy nin kafası jason un elindeyken freddy nin göz kırpması hoşuma gitmişti....

eueueh bak iste orda haklisin..Bende beni duymayan kanli kanli bos bos yuruyen birisine acikcasi seslenmem..yada Yoko eve ilk geldiginde sesler duyunca evin catisina cikiyor...bunlar da cok sacma...o kadar da cesaretli olmaz kimse..
ama bende "Halka"´yi pek begenmemistim...gerci TV izleyemedim bi muddet ama...
japon vesriyonlari zaten rezildi..ne o öle kizin adi "Sadako" ?Aklima her seferinde "salako" geliyordu...gülmekten kiriliyordum.. :twisted:

halka 2nin afişini gördüm...ama gönderemedim buraya..olmuyor....
ama tedirgin edici....
konusuysa şöyle...
sevgili kahramanımız yaşadığı kötü olayları unutmak için oğluyla bir sahil kasabasına taşınır... fakat bulunan siyah bir kaset yeniden başlayacak kötü olayların habercisidir.... :twisted:

the grudge izledim filmin yarısında uyuklamaya başladım halkaya gelince zaten filmin yegane iyi sahne si samara nn tv den çıkışıdır li tırstığım tek sahneydi veayrıca halkanın konus bence baya saçma yani bir kaset var lanetli ve bu nu bilen herkes kaseti izliyo birisi bana gelipte "abi böyle lanetli bir kaset var izledikten 7 gün sonra ölüyorsun " benim tepkide şu olur de onu alıp öldürüyorum sonra da kaseti yakıyorum...gerisini anlatmayayım biraz mide bulandırcı

Korku filmleri konusunda bazi ustalari da belirtmek gerekir bence...
En basta Vincent Price... Bu adamin konusmasi ve ses tonu bile ortami germeye yetiyor... Ozellikle Alan Poe uyarlamalarinda muhtesem (Raven, Fall of the House of the Usher, Tales of Terror,...)
Onun disinda ilk Dracula, Bela Lugosi muhtesem bir aktordur bence... Yine ayni donemden Boris Karlof da korku filmleri denince akla gelen isimlerdendir... Frankenstein'i harika canlandirmistir...
Korku edebiyatinin sinemaya basarili aktariminda bu adamlarin payi cook buyuk bence...

Daeron demiş ki:
undomiel demiş ki:
Şu ana kadar izlediğim en başarılı korku filmi halkaydı filimdeki kızın televizyon çıkışı hala gözümün önünde
Kız yürüye yürüye yaklaşacak diye beklerken bir anda dışarı ışınlanması yüregimi hoplatan an oldu.
ben o sahnede sinemada koltuğa yapışmış,eldivenlerimi ağzıma sokmuş,nerdeyse ağlıyordum... 8O

undomiel demiş ki:
Şu ana kadar izlediğim en başarılı korku filmi halkaydı filimdeki kızın televizyon çıkışı hala gözümün önünde
Bence halkada korkutan hiçbir sahne yoktu ama konusu açısından bişey diyemem.Şu ana kadar beni çok korkutan bir film olmadı.Önerebiliceğiniz bir film adı var mı??
Arkadaşlarım bana Japon yapımı bir filmden söz ettiler.Kimsa filmin ilk 2.5 dakikasından sonrasını izleyememiş.Çok merak ediyorum o filmi...

ewt o sahnede insan açıkçası biraz afallıyo is_sis bu japon filminin bir ismi varsa bana da söylermisin meraK ettim de yani ve kimser 2.5 dakikadan sonrasını izlemediyse çok korkunç olduğunu nerden biliyorlar devamı izlemediseler lütfen açıklarmısın

walla ben arkadaşlarımın yalancısıyım...
zaten devamını izleyememelerinin nedeni çok korkunç olması yani eğer korkunç olmasaydı devamını izleyebilirlerdi dimi?!

ma izlememişler devamını korkunç olduğunu nerden biliyorlar belki 1 dakika sonra film o kadar da korkunçdeğil de sen şu filmin adını söylermisin herkesin korkupta izleyemediği bu filmi merak ettim de...

korku filminden korkmayanların bence bişeyleri eksik olmalı.mesela eksik bir kromozom,beynin bir kısmının çalışmaması veya tabiri caizse eksik bir tahta;bunun gibi bişeyler bence.kimse kızmasın ama bunlar benim düşüncelerim.hani insanın yetişme tarzıyla ilgili birşey olabilir ama çok zor bişey yani.insanın doğasında olan bir hissin eksikliği söz konusu bence.en kısa zamanda doktara(deli doktoruna :LOL: )gitmelerini tavsiye ederim.ve tekrar ediyorum ben tartışma yaratmak amaçlı konuşmuyorum bu üzerinde uzun süre düşündüğüm olaylardan biri.
i m just kiddin',u know i love u(eminem)

jackAZZ demiş ki:
korku filminden korkmayanların bence bişeyleri eksik olmalı.mesela eksik bir kromozom,beynin bir kısmının çalışmaması veya tabiri caizse eksik bir tahta;bunun gibi bişeyler bence.kimse kızmasın ama bunlar benim düşüncelerim.hani insanın yetişme tarzıyla ilgili birşey olabilir ama çok zor bişey yani.insanın doğasında olan bir hissin eksikliği söz konusu bence.en kısa zamanda doktara(deli doktoruna :LOL: )gitmelerini tavsiye ederim.ve tekrar ediyorum ben tartışma yaratmak amaçlı konuşmuyorum bu üzerinde uzun süre düşündüğüm olaylardan biri.
i m just kiddin',u know i love u(eminem)
korku filmlerinden kormayanlar otokontrol sahibi insanlardır..gerçek ve filmi birbirinden ayrı kefelere koyarlar..tabi bu da senin fikrin ama yetiştirilme tarzı,doktor; saçma ne alakası var..ayrıca deli doktoru dediğin de düşündüğüm şeyse eğer seni kınıyorum..hala bu ilkel düşünce yapısı sürüyorsa...

Geri