7 Tel Manyetik Tavsiyesi..

Selamlar..Dün Ibanez RG7321 aldım sonunda, fakat gövde manyetiği biraz çamurlu / bass'lı bir sound veriyor, fakat bana biraz daha mid ve hi lazım, bu yüzden manyetikleri komple değiştirmek istiyorum..USA'dan manyetik temin etme şansım var, sizce ne taksam? EMG-707 düşündüm ilk planda, fakat şöyle de bir endişem var, önceki gitarımda EMG-81 kullandım, ne kadar aktif olursa olsun bir pasif manyetik kadar sustain veremedi. aynı şey bunda da olur mu diye düşünüyorum, bu yüzden ilk olarak pasif set'lere baktım..

150$ a Blaze 7 / Evo 7 set var,
yine aynı fiyata Blaze 7 set var,
178$'a S.Duncan Blackout Phase II set var aktif olarak,
tek EMG-707'ler 105$ civarı,

ne yapsam sizce?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bir de birşey daha..bu saydığım manyetikler ve diğer başka 7 tel manyetiklerinin boyları standart değil mi? hani mesela bi blackout alıp gitarıma sığdıramamak gibi bi şansım olabilir mi?

Emg nin pasif manyetik kadar sustain verememesini anlamadım belki gitarda ayar problemi vardı.Emg ye alternatif manyetik arasaydım Blackouts olurdu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam tarzım death/deathcore, yani 7.teli kullanırken epey bi hi-gain lazım, stock manyetikler ilk 6 telde fena deil ama 7.tele geldi mi biraz boğuluyor. DiMarzio Blaze, X2N, ya da Evolution tarzında bir manyetik sarımı yapabilirmisiniz? Ve ne kadara mal olur bana?

Baran_Ismen demiş ki:
hocam tarzım death/deathcore, yani 7.teli kullanırken epey bi hi-gain lazım, stock manyetikler ilk 6 telde fena deil ama 7.tele geldi mi biraz boğuluyor. DiMarzio Blaze, X2N, ya da Evolution tarzında bir manyetik sarımı yapabilirmisiniz? Ve ne kadara mal olur bana?

üstad sana 2 alternatif:

1- manyetiklerini aktif hale getirebilirim- 90 tl tutar

2- istediğin spec lerde 7telli manyetiği sarabilirim- teki 160-çifti 300 tl tutar.

7 telli 160-180 tl
6 teli 120-150 tl

Genel bilgilendirme amaçlıdır-istekler doğrultusunda değişiklik yapılır.

Sevgi ve saygılarımla,

Fatih YILMAZ

aktif manyetiğin özelliği içinde preamp olmasıdır-preamp ı çıkarınca geriye pasif manyetik kalır prensip olarak. Gitarın içine aktif devre yerleştiriyoruz ,gitarınız aktif oluyor ve kazandırdıklarıda cabası.

Geri