Başlangıç İçin Gitar Seçimi

'Elektro Gitarlar' forumunda Anemi06 tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle merhaba .
    Klasik gitardan elektro gitara geçiyorum . yardımınıza ihtiyacım var :]
    Cort Z42
    Yamaha Pasifica 012
    İbanez GRG170DX
    Cort x6
    arasında kaldım .
    Çalacağım tür genellikle rock , slow fln .
    Nadir olarak ta metal .
    İçlerinden tavsiye edebileceğiniz ve ya 400 lira civarında tavsiye edebileceğiniz gitar var mı ?
    İyi günler .

2. Yorumun için teşekkürler .
    Ankara'da satan bir yer biliyormusun ?

3. bende yorumu değiştirdim o gitar konyadaymış ankarada değilmiş. sıfır için üstteki gitarı öneririm.

4. Cort Z42 değil ama M200 kullandım bi stüdyoda.GRG170DX de vardı aynı yerde ibanezin tonları clean dahil daha güzel.Cortun drive ı zaten çamurlu diye tabir edilen cinstendi.Yamahanında 112 XJ modelini çaldım diğer ikisine göre daha çok hoşuma gitti.Klavyeside beklediğimden daha rahattı ve clean tonları diğerlerinden daha iyi.Madem "SLOW" fln calcaksın Yamaha derim.Biliyorum yazdıklarım senin sorduğun gitarlar değil ama dağlar yoktur aralarında.Belki Yamaha olan senin dediğin modele göre biraz daha iyidir ama Cort hemen hemen aynıdır diye tahmin ediyorum.Bence ikinci el al daha iyi bir gitar al.Hatta bu listedekilere bağlı kalma forumda satılık daha iyi gitarlar vardır.Bak alım-satıma sonra buraya yaz yorum yapalım.Bide başlangıç için fln diye düşünme eger 1 sene sonra belki dahaz bi süre sonra değiştircek paran varsa ayrı tabi.Almışken eli yüzü düzgün bişeyler al.

Kolay gelsin.

5. teşekkürler . Ankara'da satan bir yer biliyormusun ?
    Açıkçası gitardan pek anlamıyorum , bu yüzden alırken kazık yemek istemiyorum :]

-

yorumun için teşekkürler .
    bende yamaha'ya sıcak bakıyorum açıkçası .
    Kredi kartıyla alışveriş yapacağım için 2. el biraz sorun oluyor .

6. Ankarayı bilmem.Dediğim gibi forumdan bak istersen Ankara içi bulursun belki.

7. tmm çok teşekkürler .
    diğer arkadaşlarda bir tavsiyede bulunursa sevinirim .

8. Kredi kartı dalgasını sonradan gördüm kusura bakma. "www.sahibinden.com" gibi siteler aracılığıyla oluyor galiba.

9. Araştırmalarınız için çok teşekkürler .
    Yaş itibariyle kredi kartını kullanamıyorum . Babamda internetten alışverişe baya soğuk bakıyor.

10. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    Ankara pan müzik.
    Yüksele cıkarsın.Hotel aymanın ordan girersin.Solda zuhalin yanında kalır.
    Ya da konurda bi ara var ordan giricen sola.
    İzmir caddesinde bacınoğlunda var bunlardan.
    Bende denemiştim rahat ve başlangıc icin ideal gitarlardan.

11. yorumun için teşekkürler . Pan müzik'in sitesinde diğer yerlere göre baya pahalı bir meblağ gösteriyor . Acaba güncel fiyatlarmıdır bunlar ?
    Bir de dediğin diğer yerin internet sitesi varsa linkini verirmisin ?

12. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    Pan müzik ankarada en ucuz fiyat veren yerdir.
    Gayet ilgili ve paragöz olmayan insanlar.
    Bazı gitarlarda fark oynar.Ama pazarlık yaparak bu fiyatı kırpmak mümkün.
    Nakit alırsan baya iniyorlar.Ama kartsa ordaki fiyat aynen geçerli olur.
    Bacınoğlunun internet sayfası yok..

13. Mydükkan.com da iyidir fiyatları çok makul bence. Özellikle Ibanezler için.

Bu Sayfayı Paylaş