Schindler' in Listesi

Neyse dathseth şaka bir yana , konuyu çok dağıtmayalım.Bu farklı bir tartışma konusu ama dediğinde haklı olabilirsin.Yani demekki film yapımcılarının işine gelmiyor onu yapmak.Pearl Harbor filminin bile nasıl yansıtıldığını biliyorsun...

Mesajını ulşatırmak istediğin kişiye ulaştırdıysan , tamam o zaman.Ama ben yine de (tabi eğer izlediysen) bu film hakkında görüşlerini öğrenmek isterdim.

2. dünya savaşı temalı fimler çok sık yapılmasına rağmen ve bu tarz filmler artık iyice baymasına rağmen Shindler'in Listesi hala izlettiriyor.Bu da S.Spielberg'in yeteneği olsa gerek...

tavuk hırsızının arandığı esnada küçük çocuğun zekası ve rol yapma yeteneği çok iyiydi.çoğu kişi bahsetmiş zaten,kırmızı paltolu kız da çok iyi,aynı zamanda acı bir anlatım ve de anlamlı bir mesaj olmuş.gerçi böyle şeylerden mesaj alması en kolay kişi olması gerekenler,almıyorlar ki,bugün biraz roller değişik!

kitabıını okuyorum. burda okuduklarımdan üzerinden geçtiklerim var. kitap pek iyi bir anlatıma sahip değil, sanırım film daha iyi.

az önce vcd sini alip tekrar izledim liam neeson nin bu yüzük 2 adam ederdi diye agladigi sahnede ilk izledigimdeki gibi çok fena agladim...gerçek bir klasiktir...bir daha izlerseniz amon goethe nin küvetini temizleyen çocugu bagislamasindan sonra aynaya baktigi sahnede amon'un gerçeginden boyut olarak küçük yansidigini görüceksiniz sadece bu sahne spielberg in dehasini kanitlamaya yeter...

Çoğu kişi hep bu tarz filmler baydı diyor.Ben bunu anlamıyorum.Şimdi Pianist, Schindler'in Listesi baygınlık geçirtici filmler mi?Bir filmden neler bekleniyor acaba?Spielberg ve Polanski yapmış işte iki tane başyapıt.İzle birşey kaybetmezsin.

Filmler şahane de aynı tema zilyonuncu kez tekrarlanınca bayıyor bence de. Yani dünyada ezilen tek millet Museviler değil, ama bu filmler sanki öyleymiş gibi anlatıyor. (Aslında bu, dünyanın en etkin beyin yıkama araçları olan medya organlarının sahiplerinin soyu sopuyla da alakalı ya neyse.) Hatta bizatihi kendileri Filistin'de kan döküyorlar. Fakat bunlardan çoğunluğun haberi oluyor mu? Hayır. Neden acaba, bir düşünelim...

Bu arada Pearl Harbor'ın anlamlı bir film olduğunu düşünen varsa ya zeka kıtlığı çekmektedir ya da vicdansızdır. (off topic oldu idare edin. :) )

simdi gene izledim gene agladim ama biseyin farkina vardim arkadas herseyin basi müzik...schindlerin sadece müziklerini dinle gene aglarsin one öyle ya...

filimde uçuşan küller ve çocukların bakışları adamın durumu çok etkileyici gelmişlti bana. sonrada o kırmızı mantolu kızı görüyorsunuz.

ben filmi sinemada izlemiştim çocukken ve etkilenmiştim gerçekten ama sinemdan çıkarken birsürü ağlayan insan gördüğümdede şaşırmıştım. Yıllar sonra tekrar izlediğimde çok daha etkileyici geldi bana.Kırmızı montlu kızın olduğu sahne gerçekten unutulmaz bir sahne hala aklımda.
Nazilerin iğrençliklerinin bu kadar bariz gösterildiği nadir filmlerden birisi

Ne desem bilemiyorum... Schindler'in olayın sonunda, yaptıklarına rağmen pişman olmasına mı, etrafta gelişen olaylara mı, yoksa bütün bunların yaşanmış olmasına mı değinsem...

benimde en çok etkilendiğim filmlerden biridir.evet kırmızı montlu kız falan ama bide bisahne daha var unutamıyorum o sahneyi.herkes saklanmak için kendine biyerler bulmuş.küçük bi çocukta kendine yer arıyo.sonra yerden bi ahşap kaldırıyo ve aşağıdfa saklanmış bikaç çocuk daha var ama çocuğu almıyolar aralarına.neyse duygulandım yine ya

Geri