cort evl z6 yardım

A

apo_1903_2

arkadaşlar 5 gün önce cort evl z6 aldım ama çalamıyorum klavyenin arkası kaygan degil akorlar arası geçişde zorlanıyorum klavye bırakınca çekme yapıyor aşşa dogru ve do drop da çalmama ragmen teller çok sert çalamıyorum gitarı dogru düzün acaba kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirirlermi beni digerleri bir kenara teli deiştirsem düzlirmi bu durum acaba çok sert teller üzerindeki yoksa gitara ne takarsam takıyım böyle sertmi olur acaba cort x6 dan bu gitara geçtim ve x6 çok daha rahattı...

Daddario tel tak ya da ernie ball.Zararın maksimum 10 lira olur.
Ya da hiç bu kadar uğraşmak zorunda kalmazsın ;)
bildiğim kadarıyla Z6 la komple maun.Maun da sanırsam kaygan bir ağac değil(akçaağaca oranla)

Benim yıllar önce bir Z6'ım vardı, rahatlık açısından tek sorunu ortalama bir saptan daha kalındı oda bir "les paul" için doğal yani.Ama arkasının kaygan olmaması nasıl bir durum anlamadım, setneck bir bağlantısı olduğu için sapın arkası boyalıydı oda gayet rahattı yani...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
uyarı için teşekkürler

arkadaşlar tamam les paul gitarın olmamıştı sanırım ondan ama ben kaç tane gitar aldım tel degiştirdim böyle bir tel görmedim hayatımda ondan moralim biraz bozuldu sanırım degiştirirsem sorun çözülecek yeni aldıgımdan danışmadan degiştirmeyeyim demiştim hepinize tşk...

Yeni alınan tel değiştirilmezse fretlere 3 ayda vereceğin zararı 2 haftada verebilirsin.
Ben gitarımı aldığımda 1hafta elimi sürmedim(istanbulda tel almak icin dışarı cıkmadım :D)

dostum cort gitarlarla ilgili bi başlıkta z6ya baya yapıp yakıştırmış burdada kısaca söyliyeyim eğer C deyken teller sıkıysa gitarında ciddi bir problem olabilir yada çok kalın tel takılıdır gitarında bilemiyorum z6 sapı oldukça kısa düşük akorlarda tel fazlasıyla salınıma sahip oluyor.
sapın kalnlığı lespaul gibi ben şahsen çok severim gitar dengesiz gövdesi hafif sap aşağı çekiyor askı gevşek olursa,eski z6 lardansa gövdesi ıhlamur dur ve hafif bi ağaç sap oldukça ağır kaçıyor, gitarı göbek hizzana çekersen çok çok rahat çalarsın ona göre yapmışlar kıvrımlarını çok uygun o şekilde çalmaya bendekinin işçiliği çok bozuk tu doğrusu ama o paraya uygun bir gitar bunu tartışmaya pek gerek görmüyorum.,9 ,10 tel kullanırsan belki rahatlar gitarın biraz.

Geri