Fenerbahçe SK-1907

'Forum Meydanı' forumunda Zeratul tarafından 21 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar Fenerbahçe hakkındaki paylaşımlarımıza lütfen bu başlıktan devam edelim.
    Bu vesileyle başlıklarda bazen yaşanan görüntüleme problemini yaşamayacağımızı umuyoruz.

Not: Eski başlık Spor Forumu içerisinde arşiv amaçlı yer alacaktır.

2. Peki eski başlıkta iyileştirme yapılamaz mıydı? Bu yeni başlıkta,yaşanan problemin devam etmeyeceğini garanti ediyor musunuz? Eski başlığı geride bırakmak kötü oldu bana göre.

Eski başlık silinmeyecektir. İhtiyaç duyulduğunda yazılanlara ulaşabilirsiniz.

3. BJK'nın yaptığı son derece müstehak bize, sen zamanında yapılan şikelere ses çıkarmazsan,puan silinmelerinin iptaline ses çıkarmazsan, haklarını hiçbir düzeyde hiç bir ortamda savunmazsan tepene böyle çıkarlar.

4. Sen butun bir sezon yat, derbide puan kaybedince de camura yat. Yaziklar olsun.. Bu kadar ucuzlasamaz bir takim..

Neyse, umarim sampiyonuz bu sene herkese karsi.

5. bjk'nin federasyona itiraz etmesi gayet normaldir.Aynı durumda biz de olsaydık biz de itiraz ederdik.Ama maçın kural hatası için değil de tekrarlanması için talepde bulunulsaydı daha doğru olurdu.

Bu arada beyinsiz federasyon önümüzdeki hafta yapılacak maçların saatinde değiştirmeye gitmeyeceğini belirtmiş bizim yönetime.İzleyelim bakalım pazar günü neler olacak..

6. Bu arada bazı bjk taraftarlarının Euro 2016 adaylığımızın iptali ile ilgili başlatmış oldukları imza kampanyası olayı çok vahim bir olay ve büyük terbiyesizlik.Amaçladıkları durum ise çok saçma,bu Fenerbahçe'ye değil Türk futboluna balta indirmektir.Unutmasınlar ki armalarında Türk Bayrağı taşıyorlar.bjk taraftarını sürekli öven medya bunu da manşetlerine taşısın..

7. Olayın hak-hukuk aramakla hiç bir alakası yok; olsa olsa şark kurnazlığı ile açıklanabilir Beşiktaş yönetiminin bu girişimi. Oldu olacak ligi de Beşiktaş'ın üstüne tecil edelim, ne de olsa bir tek onların aldığı şampiyonluklar temiz ve şaibesiz.

Resmi sitede yapılan itiraz ile ilgili açıklamadaki şu ibareye dikkat:

"Nitekim; penaltı atışı sırasında rakip takım kalecisi Volkan, penaltı vuruşunda topun kendi ekseni etrafından dönmeden önce hareket etmiş olup, Uluslararası Futbol Oyun Kurallarının 14. maddesinde bu hususun kural ihlali olduğu, bu tarz bir atışta topun gol çizgisini geçmesi halinde gol verileceği, topun gol çizgisini geçmemesi halinde hakem tarafından atışın tekrarlatılması gerektiğini, hakemin taktir hakkı olmaksızın kurala bağlamıştır. Oysa, Fenerbahçe kalecisi Volkan, penaltı atışını yapan oyuncumuz Bobo’nun topa vurmasından evvel bariz şekilde ileri-yana doğru hareket ederek, pozisyonunu değiştirmiş olup, bu kuralı ihlal etmiş olup, bu nedenle müsabaka hakeminin atışı tekrarlatması gerekirken oyunun devamına karar vermesi de kural ihlali olarak dahi değerlendirilebilir."

Değerlendirilebilirmiş. Kaba etinizden kural uydurmayın lan. İlk yarıda da Mehmet Topuz çift vuruş kullanacak iken baraj erken bozulmuştu; halbuki futbol oyun kurallarında rakip oyuncu topa dokunmadan barajı bozar iseniz hakemin takdirine kalmaksızın pozisyon tekrar edilir; bu açıdan hakemin oyunun devamına karar vermesi de kural ihlali olarak değerlendirilebilirdebilirmeyebilirde.

Beşiktaş gol atana kadar penaltı tekrar edilsin, Beşiktaş kazanana kadar maç tekrar edilsin. Şerefli galibiyetler böyle olur, evet, belki bu sayede şerefli şampiyonlar ligine katılma şanslarını da devam ettirebilirler.

8. Bu da Milliyet'in atmasyon habercilikte çığır açmasını sağlayan haberi:

http://www.milliyet.com.tr/hakem-is...spor/sondakika/19.04.2010/1226975/default.htm

"İspanyol yorumcu, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’e, hakemler aleyhinde konuştuğu için ceza aldığını hatırlatarak, “Başkanı çok iyi anlıyoruz. Böylesine bariz hatalar yapan, önündeki pozisyonu görmeyen veya görmek istemeyen hakeme isyan etmeyecek başkan yoktur” ifadesini kullandılar."

9. Ya bosverin konussunlar kendi kendilerine.

LigTv logosunu degistirmis asuhausa

10. Gelmiş geçmiş tüm Fenerbahçe yönetimleri arasında en aciz yönetime sahibiz maalesef, çıkın ligden diyorum yıllardır, gidip Yunan liginde oynayalım, ne de olsa Yunan muamelesi görmeye alışkınız orada hiç değilse Türk muamelesi görürüz :D

Zakkum bunu beğendi.
  11. ben, hangi gerekçeyle federasyona başvurulduğunu anlayamamakla beraber, yaşanmış bir haksızlık ve hakemin maçı Beşiktaş aleyhine katletmesinden dolayı bir hak arama telaşını anlayabiliyorum. yukarıda rostocker de demiş fb yönetimi şu ana kadar bin kez ortalığı karıştırmıştı :) en çok ta mylife abinin futbol camiasında herkesi, fb düşmanı olarak görmesi :D kimbilir fb dostu olunsa neler olacak diye de düşünmeden edemiyorum :)

TFF Futbol Müsabakası Talimatı'nın 22. ve 24. maddelerine istinaden bir başvuru yapılmış federasyona. üşenmedim, her iki maddeyi de buldum okudum. şunu söyleyebilirim ki; maddelerin hangi bendine dayanarak maçın kendi lehimize sonuçlanıp, fb'nin hükmen yenik sayılması isteniyor anlamadım doğrusu. okumak isteyen varsa buyursun okusun tff.org'dan.

Yine uluslararası futbol oyun kurallarına göre bilica'nın yaptığı gibi centilmenlik dışı hareketlerin cezası ihtardır, bu ihtar da bu centilmenlik dışı hareket yapan futbolcuya sarı kart gösterilmesini öngörür.
    maçtan sonra yazdığım ilk mesajda bilica'nın penaltı noktasını eşelediği için değil penaltıyı doğuran pozisyon nedeniyle sarı kart gördüğünü yazmıştım. yanlış yapmışım, kabul ediyorum, hakemin de o konuda hakkı yenmiş çünkü hakem bilica'ya eşeleme yüzünden sarı kart göstermiş fakat bu sefer de penaltı pozisyonu yüzünden kart göstermemiş oluyor maalesef, bu da hakemin neresinden tutarsan elinde kalacak bir yönetim gösterdiğinin en büyük ispatı herhalde.

yani ben okudum, araştırmaya çalıştım, Beşiktaş yönetiminin neye dayanarak fb'nin hükmen yenilmesini istemiş anlamadım veya ben bulamadım, bilmiyorum.

tabii bütün bu söylediklerim, maçın hakeminin Beşiktaş aleyhine rezalet bir yönetim gösterdiği gerçeğinin hiçbir tarafını örtmez, örtemez, bu da en yalın gerçek.

12. Futbol değil spor camiası ve medyası Gökhancığım, misal BJK'nın kadrosu bizde olsa küme düşmüştük çoktan.

13. Kızlar yarı finalde.Yarı finaldeki rakibimiz gs.

Bayan basket de 2-0 yapmış.

14. Allah rahmet eylesin..

15. Biraz once gazetede okudum. Allah rahmet eylesin, sabir ve bas sagligi dileklerimle :(

16. Axl rahmet eylesin.

Kraliçeler de Melekler de rakiplerini elediler, hade bakalım nooolcek.

17. F.Bahçe´nin yeni sponsoru OPET

Sarı-lacivertliler‚ bayan basketbol takımının sponsorluğu için Koç Grubu´nun akaryakıt şirketi OPET ile anlaşmaya vardı

Sarı-lacivertliler‚ bayan basketbol takımının sponsorluğu için Koç Grubu´nun akaryakıt şirketi OPET ile anlaşmaya vardı
    Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı´nın Acıbadem Sağlık Grubu´nun sponsorluğunda yakaladığı başarı sonrası erkek voleybol ve bayan basketbol takımına da aynı modeli uygulamak isteyen yönetim ilk sponsorunu buldu. Son 4 sezondur Avrupa Ligi´nde final four´un kapısından dönen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı‚ gelecek sezondan itibaren Fenerbahçe OPET adıyla Avrupa şampiyonluğu kovalayacak. Koç Grubu´na ait akaryakıt şirketlerinden biri olan OPET´in sponsorluğunda Avrupa şampiyonu olabilecek bir takım kurmak isteyen sarı-lacivertliler dünyanın en iyi bayan basketbolcusu sayılan Diana Taurasi ile anlaşmak üzereler. Bu transferde Taurasi´nin yakın arkadaşı Penny Taylor´ın da aracı olduğu belirtildi. Antrenörlük için de Spartak Moskova´yı çalıştıran Pokey Chatman´a teklif götüren ancak anlaşamayan Fenerbahçe‚ bunun üzerine 2008- 09´da Rus ekibinde görev yapan Macar antrenör Laslo Radgeber´le temasa geçti.

Axl utandırmasın, Kraliçeler çok sağlam bir maddi desteği hak ediyor,Taurasi gelirse şeytanın bacağını kırıp F4 yaparız inşaxl.

18. FENER ULAN!!

19. Bir Bursasporlu olarak eskiden çok az sevdiğim takım(alex ten ötürü), beşiktaş maçından sonra gözümden düştün fenerbahçe... Beşiktaş ve bursaspor arasındaki olayları bilmeyen yoktur. Buna rağmen artık fener-beşiktaş olayı olursa sonuna kadar beşiktaşın tarafındayım.

Gerçekten izlediğim rezilliği anlatmaya dilim yetmiyor. Heyecanlı olur derbi diyerek açtım maçı ama futboldan başka herşeyi gördüm. Yazık...