Beşiktaş JK-1903

'Forum Meydanı' forumunda Zeratul tarafından 21 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar Beşiktaş hakkındaki paylaşımlarımıza lütfen bu başlıktan devam edelim.
    Bu vesileyle başlıklarda bazen yaşanan görüntüleme problemini yaşamayacağımızı umuyoruz.

Not: Eski başlık Spor Forumu içerisinde arşiv amaçlı yer alacaktır.

memoguitar67 bunu beğendi.
  2. görüntüleme problemi sadece fenerbahçe başlığında olmuyor muydu?
    yeni sayfa açmakla bahsettiğiniz görüntü problemi giderilecek belki ama olası konuşulcak konular arasında acaip bir kopukluk olmayacak mı?
    bu söylediğim sadece bu başlık için geçerli değil, açılan tüm diğer yeni başlıklar için de geçerlidir.

Şu an için Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe başlıklarında yaşanan bir problem, hatta eski başlıklarda şu an gözlemleyebilirsiniz.
    Başlangıç olarak kopukluk az da olsa yaşanacak fakat kısa sürecektir ve önemli olmayacaktır.

3. Konuşulacak konular arasında bence kopukluk olmaz Josephking üstadım :).

Bak ben direkt konuya gireyim, az çok benim tarzımı biliyorsun artık, hafif tatlı sert dokundurmalar yaparım yorumlarımda, dayanamıyorum çünkü pembe senaryolara pek :D

Şimdi hafta sonu yenildiğimiz Fenerbahçe maçı için hem konuşulacak çok şey var, hem de konuşulacak çok fazla bir şey yok aslına bakarsanız. Çünkü bir Beşiktaş yönetimi var ki maalesef başkanının Yıldırım Demirören olduğu, yine gidip Mustafa Denizli ile anlaşma tazeleyerek, yeni bir fiyaskonun üzerini örten bir anlaşma...

Peki bir Beşiktaş'lı olarak neden bu kadar sert ve ketum tutumlar içerisindeyim ? Hemen ifade edeyim.

1- Yıldırım Demirören ve yönetimini kesinlikle desteklemiyor ve kendilerinin Beşiktaş adına Türkiye ligi dahil X bir Avrupa arenasında asla ve ASLA ! söz sahibi olunabilecek bir takım yaratacaklarına zerre kadar inanmıyor hatta yapılan transferlere bakarak bayağıda gülüyorum.

2- Daha önce de yazmışımdır ama yine ifade edeyim. " Koyunun olmadığı yerde keçi kendini Abdurrahman Çelebi zannedermiş..." şeklinde eski bir atasözümüz vardır bizim. Kimse yanlış anlamasın kişilerin kariyerlerine,karakterlerine aldıkları paralara kimse laf edemez, kimseninde haddine değildir ama şimdi elinizi vicdanınıza koyun. Mustafa Denizli'nin bugün bana kariyerini açıklarmısınız ? 3 büyük takımla yakaladığı şampiyonluklar ve 2000 yılındaki Milli takımla yakaladığı Çeyrek final başarısı. Eee ya başka ? Arkadaşlar Mustafa Denizli tipindeki teknik adamların devri artık dünyada sona erdi. Elimizde dünya kadar alternatif varken hala eskilerle uğraşmaya inatla devam ediyoruz.

Yılmaz Vural diye bir adam var ki Türkiye'de bana göre en TEKNİK teknik direktördür. Ama adam sırf açık sözlü, şimdiye kadar Trabzonspor hariç başka büyük takımda çalışmadı diye adamı deli yerine koyuyorlar. Artı olarak anlamsız bir yabancı hayranlığı senelerdir gidiyor. Eh tabii buna ikinci bir artı olarakta bizim saygıdeğer yönetimlerimizin kendi insanına asla 1 dakika bile sabredememesi. Ama yabancı olunca işler nedense değişiyor. Neyse konu çok dağılmadan söyleyeyim, Mustafa Denizli ile tekrar çalışmak takımımıza hiç bir şey kazandırmayacaktır. Tam terine kaybettireeğini düşünüyorum.

3- Gelelim bu senenin flash transferlerine ! Eveeet bu yazdıklarımı da en az 254535 kez yazmışımdır ama lanet olsunki sorunun kaynadığnda bunlarda var. Bir takım yönetimi düşününki, ikiside belirli bir standardın üzerine olmayan ama yeteneksizde olmayan AMA adam başı 8 milyon euro parayıda haketmeyen iki adet futbolcu düşünün. Evet Nihat ve Tabata'dan bahsediyorum. Bilmem kaçıncı sıradaki Kasımpaşa'nın attığı gol sayısı 49, bizim attığımız gol sayısı 38, ki Ankaraspor maçını saymıyorum. Artı olarak İspanya'da Getafe gibi sıradan bir takımın ilk 11'ine ble girememiş olan İbrahim Kaş isimli bir adam var, sırf bonservis verilmedi diye tekrar Beşiktaş'a getirilen. Saç güzeli Uğur İnceman, falanlar filanlar.

Ya Beşiktaş yönetiminin parası çok savurmayı çok seviyor, ya da biz bu işleri bilmiyoruz sade vatandaş olarak.

PORTO dediğin takımın iskeleti 3 yılda bir değişir, Avrupa'nın en fazla kar eden ilk 10 kulübü arasına girerler, bir de utanmadan her yıl ŞAMPİYONLAR LİGİ'nde çeyrek final oynarlar en az. Demek ki elin Portekiz'lisi bu işi senden çok daha iyi biliyor.

Son olarak;

Arkadaşlar ben 32 yaşındayım kendimi bildim bileli futbolu saygı,sevgi ve medeni kurallar çerçevesinde izlerim. Azıcık heyecanlıyımdır, eh olur o kadar ama ben taraftar olarak resmen kandırıldığımızı düşünüyorum. Ne bu yönetim, ne Mustafa Denizli, ne de bu yaşı ve içi geçmiş futbolcu tayfası Beşiktaş adına başarıyı yakalayamazlar, bana göre yakalayamayacaklarda. Ben artık böylesine asparagas, böylesine bisiklet pompası ile şişirilmiş, yalandan dolandan farkı olmayan, abuk subuk yersiz saçma sapan transferlere ne inanıyor, ne de güveniyorum.

Ne izlediğim futboldan zevk alıyorum, ne de başka bir şeyden. Tartışılacak o kadar şey varki yaz yaz bitmez.

Dikkat ettinizmi hakemler konusunda hiç bir şey yazmadım. Gerekte yok zaten, Beşiktaş gibi bir takım gidip onunla bununla berabere kalıp bir de gidip hakemi bahane edemez, etmemesi de gerekir. Böyle zihniyetlerle lig dördüncülüğünü anca görür ve başarı sayar bu arkadaşlar. Diyecek daha da fazla bir şeyim yok zaten...

4. Eee ne demiş atalarımız;

Karga ile arkadaş olanın burnu b.ktan kurtulmazmış diye. Yıldırım Demirören'in Beşiktaş'ı git gide çok daha kötü bir takım haline bürünmeye başladı. An itibari ile Sivasspor'la da berabere kalındı. Sayın yöneticilerimiz acaba ne cevap verecekler ben çok merak ediyorum.

Şimdi de gidip Quaresma'yı alacaklarmış... Dünyanın en moron insanları gün gelir hatalarını kabul ederler, hata yaptık derler, er geç pişman olurlar ama bizim büyüklerimiz bunu idrak edemedi hala.

Sen böylesine bisiklet pompası ile şişirilmiş bir takıma Messi'yi getirsen ne yazar. Beşiktaş'ın önündeki 3 yıl oldukça karanlık artık...

5. bu yönetim olduğu sürece ben, takımdan sportif başarı bekleme konusunda umutlu olamam. bu zamana kadar yapılan zararların hesabını kim verecek? tabata'ya verilen eurolar, nobre'nin yattığı yerden kazandığı paralar hala oratada ve bunun gibi bir sürü saçma sapan hatalar...

fb maçından sonra birkaç yöneticinin yaptığı açıklama hakkatten içler acısı, yapamıyorsanız bırakın arkadaşım, kulübü kimler yönetiyor. bu kadar eyyamcı, bu kadar ezbere, bu kadar ortamı idare edici laflar olamaz.
    "biz fb'nin borsadaki hisselerinin yükselmesini kıskanmıyoruz ki" zihniyetinde olan insanlar Beşiktaş'ın haklarını nasıl koruycaklarmış yaa?
    benim yönetimden falan umudum yok, maça gelmeyen başkan, ekibini de alsın bıraksın gitsin ama nerde?

bu akşam yine 90 dakka küfür edildi durdu herkese, taraftar da tek tipleşmeye başladı. eskiden küfür edildiği zaman bile yaratıcı küfürler ediliyordu, yüzümüz gülüyordu. Beşiktaş taraftarına düz o.ç., ananı bilmem napıym basitliğinde küfürleri yakıştıramıyorum, madem küfür ediyorsun, bir dahaki maçın cezalı oynancağını göze almışsın, kaliteli küfürler et, alttan alta vurdur.
    veya maçın başında, ortasında sonunda kalayla küfrünü, geriye kalan zamanda yeni efsanevi besteyi "gücüne güç katmaya geldik"i söyle.
    şerefsizim 90 dakka "gücüne güç katmaya geldik" söylemeyi yeğlerdim bu akşam, yok böyle bir beste...

heeaa en yaratıcı küfür bence "şampiyon olanın anasını s...." idi bu akşam :D

6. http://www.ntvmsnbc.com/id/25089104/

Bunun gerçek olmamasını umuyorum ancak Demirören yanlısı kesimin de silkelenip bu adamın koca bir camiaya ne denli zarar verdiğini görmesini sağlayacak ise varsın Beşiktaş bir sene Avrupa'da oynamasın.

7. Quaresma ile görüşülüyormuş, geldiği ilk maçta joseph'in misafiriyim :)

Alırlarsa helal olsun, çok beğendiğim çok kaliteli bir futbolcu,böyle adamları görmek isteriz boktan ligimizde.

8. Şaka maka çok güzel bir haber. Elano da Galatasaray ile anlaştığında ne kadar kıskandıysam da sevinmiştim ligimizde böyle oyuncuları izleyeceğimize. Umarım gerçekleşir.

Yalnız ben bir noktaya takıldım. Tamamen benim bilgi eksikliğimden kaynaklanıyor da olabilir ancak klüpler genelde futbolcu ile anlaştıktan sonra bunu borsaya bildirmiyorlar mıydı? Yani şimdi Quaresma ve Inter ile görüşmelerin başladığının borsaya bildirilmesi anlaşmanın bir nevi kesinleştiğini de ima ediyor sanki. Ancak, eğer yanılmıyorsam isem, daha önceden de Nuri Şahin ve Mehmet Topuz transferlerini de borsaya bildirmişti Beşiktaş klübü.

Umarım bu haber bu sezon gelen başarısızlığın ardından bir hedef saptırma ve muhalefeti yumuşatma umudu ile çıkarılmamıştır. Kaldı ki Quaresma transferinin gerçekleşmesini daha ihtimal dahilinde buluyorum ben. Kendisinin klübünden ve klübün kendisinden memnun olmadığını, Şampiyonlar Ligi'ndeki Porto - Beşiktaş maçından sonra kendisinin tribünlere hayran kaldığını ve Beşiktaş taraftarının transferini en çok istediği futbolcu olduğunu hesaba katarsak Beşiktaş'ın transferdeki ilk hedefi olacağı aşikar.

Gerçekleşmesini diliyorum. Gerçekleşemediği taktirde de Yıldırım Demirören kaybetmiş olacak. Her ihtimalde kazanan Beşiktaş ve Türk futbolu olur.

9. bir oyuncuyla transfer görüşmelerine başlandığı anda borsaya bildiriliyor, illa transferin olumlu şekilde sonlanmasına gerek yok borsaya bildirilmesi için kardeş ;)
    borsadaki bu hisse senetleri, bilmem ne kağıtları, şunların bunların üstünde manipülasyon yapılmasın diye kulüpler böyle şeyler yapıyorlar artık, benim de çok derin bilgilerim yok bu konuda ama transfer görüşmelerine başlandığı anda borsaya bildiriliyor, görüşülen oyuncu alınamasa dahi ;)

10. borsa büyütülmesin hemen ya, mehmet topuz icinde borsaya alındı diye bildirilmişti

11. Bu olacak bence zira Inter ile görüşülüyor, Topuz konusunda borsaya bildirmemişlerdir,küme düşme sebebiydi o görüşme,gerçi o sebep yine vardı da ülkede fenerasyon olduğu için bişi olmadı :D

12. topuz kesinlikle bildirildi adım gibi eminim, hatta başkan bi toplantıda dile getirdi aldığımızıda borsaya bildirdik fb uğraşmasın tarzında, o sırada havai fişek falan atanlar bile olmuştu salonda dvosahdgoğshdgğ

13. Batuhan'ı eses'e vermişler. 1-2 sene sonra 5-10 milyon verip geri alırlarsa şaşırmam.

14. mevcut yönetimden beklenebilecek olası reflekslerden biri tabii, neden olmasın :)

15. Satmaları çocuğun hayrına oldu.Yönetim ve Denizli elele verip kariyerini bitireceklerdi nerdeyse. Batuhan gibi pivot santrofor kalmadı dünyada. Olan da Barcelona da oynuyor zaten.

16. Quaresma işi bitti, herkese hayırlı olsun :)

17. nerden biliyon abi?

eğer dediğin gibi hakkatten bittiyse hayırlı olsun Beşiktaş'a, belli ki bi istihbarat almışın herhalde, serhat ulueren gibi konuştum valla :)

valla şöyle diyim, queresma hakkatten yetenekli bir oyuncu, canlı da izledim, izlerken de çok iyi oyuncu yorumunu yapmıştım, bilekleri çok hakim, hızlı bir oyuncu, en önemlisi topla iyi sürat yapıyor, bence tam bir çizgi oyuncusu, inter'de ve daha önceden porto'da da öyle oynuyordu zaten, gerçi şu anda oynadığı maçlarda biraz daha kanat-forvet gibi oynatıyor morinho ama her neyse o işin teknik direktör seçimi boyutu.

önemli olan buraya adapte olabilme başarısı. Beşiktaş kimleri yedi, bundesliga gol krallarını mı dersin, dünya'nın dönemin en iyi t.direktörü olarak gösterilen adamını mı dersin, falan fişman. bir de biraz disipilinsiz ve özel hayatının çalkantılı biri olduğu söyleniyor ama tabii adamı görmeden, burda nasıl yaşadığını bilmeden etmeden hepsi dedikodu boyutunda kalır.

haa, bir de ben masaya oturup canlı kanlı haliyle imza atmadan inanmam :D

18. Vaxl Adidas'tan duymuş bi arkadaş, formalar bile hazırlanıyormuş, kolpa olduğunu hiç sanmıyorum :D

19. bir beşiktaşlı olarak yazıyorum;

kovduğumuz ertuğrul sağlam bir anadolu takımını şampiyon yaptı biz ise 4. olduk !

kapak olsun ! demirören istifa !

20. ertuğrul hoca'nın gidip te mustafa denizli'nin geldiği ilk sene de biz şampiyon olduk, nasıl olcak şimdi :)

demirören'i ben de sevmiyorum da düz mantık açıkları yakalamayı da sevmeyelim derim ;)

Bu Sayfayı Paylaş