Gitarım direk Behringer UCA200 usb ses kartına bağlanırmı?

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda dark_Rider tarafından 21 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Gitarımı bağlamak istiyorum, daha kaliteli ses ve daha az latency (10ms den az) almak istiyorum. Bu kartı mixer olmadan kullanabilirmiyim? 2 RCA input ve 2 RCA outputu var. Ben RCA -> stereo dönüştürücü ile gitarımı bağlasam ses alabilir miyim acaba? yoksa arada mixer olmak zorunda mıdır?
   
 2. direk gitarı bağlayarak ses alabilirsiniz, ama ham ses çok işinize yaramaz, amplitube, guitar rig vs. kullanabilirsiniz latency sorununu aşarsanız... Kolay gelsin.
   
 3. evet zaten o programlardan az gecikmeli ses almak için almayı düşünüyorum asio ile... ama emin değilim biraz araştırdım mixer olmadan direk bağlayan kimseye rastlayamadım internette
   
 4. Usb ses kartını bilgisayar normal görecek, sen programın device setup ından bu kartı aktif edeceksin ve kullanacaksın, mikser senin amacınla çok alakasız.latency sorununu ne derece çözer bilmiyorum latency olayında bilgisayarın özellikleri de çok önemlidir ama bu kartla direk ses alabilirsin ;)
   
 5. Mixer şart değil diyorsunuz yani... bende belki mixer sesi yükselterek bu kartın inputuna veriyordur diye düşünmüştüm.

  24 bit 48Khz de 10ms gecikme alıyorum memnunum aslında onboard ses kartından fakat daha iyisini bulmak için çalışıyorum. Line 6 studio GX var, 24 bit 96 Khz destekliyor o da 200TL, biraz tuzlu geliyor bana.

  bu kart latencyi 6 ms nin altına düşürmezse pek işime yaramaz.
   
 6. bilgisayar özellikleriniz nedir? bir de dizüstü mü masaüstü mü kullanıyorsunuz?
   
 7. laptop, Core2Duo 2Ghz işlemci, 2GB ram, onboard ses kartı
   
 8. laptop ta latency olması çok normal onboard kart ile, ben kendi laptop ımda latency 4-5 civarlarında çalıyorum amplitube ile ama çatırtı patırtı oluyor arada, ses kartı ile bu sorun düzelecektir tabiki de. Ama mikserin bu hadiseyle çok bir alakası yok, sadece ses kartı lazım size.
   
 9. 4-5 ms baya iyi bir süre laptop için... sizin laptopun özellikleri nedir? yoksa para biriktirip laptobu mu yenilesem :)
   
 10. ucuz fiyata bi gdi21 alırsanız baya idare eder sizi ;)
   
 11. gdi21gdi21 ses kartı yerine kullanılabilir mi?
   
 12. arkadaşlar yokmu başka yorum yapacak olan??? mikser gerekmediği konusunda emin olsam alacam bu kartı
   
 13. Gdi 21 i ses kartı olarak kullanamazsın. Ne yapmaya çalıştığını anlar gibiyim fakat prosesör alman gerekiyor bu iş için. Analog sistemden ses kartı gibi çalışmasını beklemek olmaz.
   
 14. Miksere ihtiyacın yok kesinlikle. :)
   
 15. dostum mixerlik bişe yok direk bağla, ben analog pedalla bağlıyorum. pedalı açmadığım halde daha tok bi ses alıyorum. amplitube muhteşem. hele metal rock yapıosan. direk amplitube metal indir ve kullan cok cok cok iyi. istediğini sorabilirsin bana
   
 16. ok mikser şart değilse bu benringer USB ses kartından alacağım o zaman.

  @stzmdr, gd21 almayi düşünmüyorum dostum ;)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş