Birkaç nota okumama yardım eder misiniz?

'Müzik Endüstrisi' forumunda orkun013 tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar
    Aşağıdaki resimdeki notaları nasıl çalacağımı çözemedim. Yani çözdüğüm kadarı oldukça anlamsız geldi o yüzden emin olmak için sormak istedim.
    Hangi parmakla hangi tel ve kaçıncı frete basacağımı söylerseniz çok sevinirim.Akor olan notaları özellikle söylerseniz çok iyi olur.

Teşekkürler.

2. zordan başlamışsın.bitane metod al basit örneklerle başla.böyle zor olur

3. Zordan başlamadım arkadaşım.Metodun başını yaptım buraya geldim.Zaten gitar çalabiliyorum notaları yeni öğrenmeye başladım.
    Teşekkür ederim yinede.

4. C#mb7b5 G7 (do diyez minör bemol 7 bemol 5 ve sol dominant 7 ) diye dusunuyorum .ve burada 3 uncu ses dusurulmus bunu neşet ruacan kıtabında anlatır .3. sesi düşürülmüş akorlara drop 3 akorları deniyordu sanırım bunların 2 . sesleri düşürülenleride var onlarada drop 2 akorları diyorlar .şöyleki mesela do major 7 akoru c e g b diye dizilir yaa biz bu akorun 3 . sesini bastan alırsak eger akor dizilimi g c e b olur bu akor drop 3 katagorisine girer .

5. 2. akoruda Sol, si, re, fa olarak düşünüldüğünde sadece solMaj b7 olmazmı yanlışmı gördüm yoksa

6. Dominant akorlar majör sesin b7 si ile olusuyor ama domınat akoru maj b7 diye okuyorlarmı bilmiyorum .

7. daha önce bi kaçkişiden duymuşluğum vardır özellikle piyanist ve bassistlerden tabi ikiside caizdir.

Bu Sayfayı Paylaş