Akustik Gitar vs Klasik Gitar (Şarkı Söylemek İçin)

Elimdeki elektro gitarı satıp akustik veya klasik gitar almayı düşünüyorum. Şarkı söylemek için hangisi daha idealdır, hangisiyle şarkı söylemek daha uygun olur?

Yoksa;

Bendeki gitar t&t sisters marka elektro ve işe yaramaz bir gitar.
Eğer yukarıda yazdığımı mı yapsam yoksa daha iyi bir elektro gitar alıp onunla şarkı söylemek mi daha uygun olur?

Şarkı söylemekten kastın bi yerde programa çıkmak mı? Öyleyse eğer ne tür müzik yapcağınada bağlı eğer kendin veya yanına 1 enstruman daha alarak çıkacaksan akustik iyi olur aslında ne tür çalcağınada bağlı pop yapıcaksan klasikde alabilirsin ama manyetikli bişey almalısın

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hotamis demiş ki:
Şarkı söylemekten kastın bi yerde programa çıkmak mı? Öyleyse eğer ne tür müzik yapcağınada bağlı eğer kendin veya yanına 1 enstruman daha alarak çıkacaksan akustik iyi olur aslında ne tür çalcağınada bağlı pop yapıcaksan klasikde alabilirsin ama manyetikli bişey almalısın

:) Hayır hayır, kendimce bir yandan çalarken bir yandan şarkı söylemek istiyorum.
Ben sorunuza şöyle cevap vereyim; Haluk Levent, Murat Kekilli tarzını benimsiyorum ama daha çok hani aynı anda tellere vurmak yerine -ki buna akor dense gerek- bir yandan şarkıyı söylerken aynı zamanda da şarkının notalarını gitarda çalmak istiyorum. Nota okuma gibi bir şey olsa gerek. Öyle görünüyor ki elektro gitar bu istediğime daha uygun. :)
Umarım nasıl bir şey istediğimi ifade edebilmişimdir. :)
Hani klasik ve akustik gitarlara baktığımızda genelde akor çalınır ya buna rağmen elektro da daha çok tellere tek tek basılır, işte ben tellere tek tek basarak şarkı söylemek istiyorum.

Valla bu zevk meselesi açıkcası dediğin şeyi 2 gitarlada yapabilirsin ama bence Akustik gitar almalısın her zaman bana en cazip gelen enstrüman olmuştur :)

Tamamen zevk meselesidir. Ses ler farklıdır.
Akustik gitar çalmak parmakları daha cabuk nasırlaştırır ve daha cok yorar. Klasik gitar akustiğe nazaran daha yumuşaktır. Klavyesi geniştir

Bunlar zaten biline şeyler. Sadece hangisinin sesi senin hoşuna gidiyorsa hangisinin tonu seni tatmin ediyorsa onu al

Geri