elektro gitar pc den akord

'Elektro Gitarlar' forumunda kevingarnett tarafından 14 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar ben bi tane jack küçültücü aldım.pc ye bağladım.ses alabiliyorum ama ap guitar tuner programıyla nasıl akord edicem??program gitarın sesini almıyor

2. Ses ayarlarından mikrofonunu aktif et veya seçili kayıt cihazı yap mikrofonu Windows 7 var bende pek yardımcı olamıycam ama...

3. microfonu aktif hale getirirsem mikrofondan akort etmiş olurum.bende amfi var zaten istesem mikrofonu amfinin yanına koyar öyle akort ederim ama benim istediğim programın gitarı direk görmesi.yani mikrofondan değil

4. Gitar jak ını direk mikrofon girişine takmıyormusun eğer takmıyorsan Hat girişine takıyorsun o zamanda dediklerimi Hat girişi için yap

5. ben jack küçültücüyü pc nin microfon girişine taktım.dediğin gibi ses denetim ayarlarından mikrofonuda seçtim ama program yine görmüyor gitarı

6. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    kullandığın ses sürücüsü üzerinden mikrofonu seçip kayıt sesini açarsan program görecektir, windows un ses panelinde pc ye ses gidip gitmediğini de görebilirsin, oldukça basit 1-2 ayar sadece, kayıt sesini aç, senin duyduğun kayıttan oynat/dinle sesi, realtek hd audio panelinde misal bu 2 ayar var, 2sini de açarsan sorunsuz kullanırsın. Kolay gelsin...

7. peki tuner almama gerek yok demi??hani gitarı pc ye bağladımya microfondan akord etmek istemiyorum normal pc yi tuner gibi kullanmak istiyorum.olur demi öyle???
    bu ap guitar tuner xp de çalışıyordu fakat yeni laptop um win7 şimdide uyumluluk problemi çıktı

8. yaa windows 7 de olmuyor.ayrıca normal mikrofonumada bişey oldu sesleri algılamıyor.şu ap guitar tuner programını xp de nasıl çalıştırcağımı rica etsem biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz.yapamadımda :D

9. [​IMG]
    bu ayarı bi dene istersen 3.08 AP Tuner kullanıyorum

ayrıca ses kartının kendi programı varsa orayada bak ben Realtek kullanıyorum... eğer mute lu felansa Kayıt kısmı onuda kapat

10. saol hocam iyi olur.hani benim demek istediğim ben bu programı normal tuner yerine kullanmak istiyorum.eskiden gitarı mikrofonun yanına yanaştırıyodum öyle yapıyodum ama pek sağlıklı olmuyordu

11. güncelledim önceki postumu

12. tamam ben pc ye gitarı okutmayı başardım ama tuner programı gitarı nasıl görcek sorun orada.yani hoparlörden ses geliyor fakat tuner programına algılatamadım

13. Kayıt sesin kapalı bence senin oynatma sesin açık... benim yolladığım şekilde sende resimlerini yollarsan belki yardımcı olabilirim

14. yardımlarınız için çok teşekkürler.sonunda yaptım galiba.ben mikrofonu açmışım o yüzden kayıt cihazı olara mikrofon gözüküyor.şimdi kayıt cihazı olarak giriş i seçtim.oldu galiba.yorumlarınız için saolun.hotamış hocam sana şeyi sorayım hangi tuner programını kullanıyorsun ve windows 7 de çalışıyormu?

15. AP Tuner 3.08 kullanıyorum hiç bir sorunlada karşılaşmadım şu ana kadar ayrıca rica ederim ne demek

16. peki bana link atabilirmisin nette aradımda hep virüslü çıkıyor seninki virüssüzdür rapidleyip atabilirmisin.özelden atarsın problem çıkarsa.benim windows 7 le ap tuner sürümü uyuşmuyor.seninkinde çalışıyorsa benimkindede çalışır

17. öm attım

18. saol hocam aldım mesajı kurucam şimdi

19. Aynı problemi bende yaşadım windows 7 64 bit ve realtek kullanıyorum Ap tuner'ı çalıştıramayan arkadaşlar (version:3.07 fark etmez diğer versiyonlarda da uygulayın) realtekten girişinizi yukarıda da söylendiği gibi hat girişi olarak gösterin ve realtek arayüzünden (ekranın orta-sağ üst tarafı) ''varsayılan aygıtı ayarla'' sekmesine tıklayın.Bende çalıştı gitarın sinyali gelmiyordu aptuner' a bu işlemden sonra normal kullanmaya başladım.

Bu Sayfayı Paylaş