elektro gitar pc den akord

• Konu Sahibi Konu Sahibi
microfonu aktif hale getirirsem mikrofondan akort etmiş olurum.bende amfi var zaten istesem mikrofonu amfinin yanına koyar öyle akort ederim ama benim istediğim programın gitarı direk görmesi.yani mikrofondan değil

ben jack küçültücüyü pc nin microfon girişine taktım.dediğin gibi ses denetim ayarlarından mikrofonuda seçtim ama program yine görmüyor gitarı

kullandığın ses sürücüsü üzerinden mikrofonu seçip kayıt sesini açarsan program görecektir, windows un ses panelinde pc ye ses gidip gitmediğini de görebilirsin, oldukça basit 1-2 ayar sadece, kayıt sesini aç, senin duyduğun kayıttan oynat/dinle sesi, realtek hd audio panelinde misal bu 2 ayar var, 2sini de açarsan sorunsuz kullanırsın. Kolay gelsin...

peki tuner almama gerek yok demi??hani gitarı pc ye bağladımya microfondan akord etmek istemiyorum normal pc yi tuner gibi kullanmak istiyorum.olur demi öyle???
bu ap guitar tuner xp de çalışıyordu fakat yeni laptop um win7 şimdide uyumluluk problemi çıktı

yaa windows 7 de olmuyor.ayrıca normal mikrofonumada bişey oldu sesleri algılamıyor.şu ap guitar tuner programını xp de nasıl çalıştırcağımı rica etsem biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz.yapamadımda :D

resim_962171355.jpg

bu ayarı bi dene istersen 3.08 AP Tuner kullanıyorum

ayrıca ses kartının kendi programı varsa orayada bak ben Realtek kullanıyorum... eğer mute lu felansa Kayıt kısmı onuda kapat

resim_928343989.jpg

saol hocam iyi olur.hani benim demek istediğim ben bu programı normal tuner yerine kullanmak istiyorum.eskiden gitarı mikrofonun yanına yanaştırıyodum öyle yapıyodum ama pek sağlıklı olmuyordu

tamam ben pc ye gitarı okutmayı başardım ama tuner programı gitarı nasıl görcek sorun orada.yani hoparlörden ses geliyor fakat tuner programına algılatamadım

yardımlarınız için çok teşekkürler.sonunda yaptım galiba.ben mikrofonu açmışım o yüzden kayıt cihazı olara mikrofon gözüküyor.şimdi kayıt cihazı olarak giriş i seçtim.oldu galiba.yorumlarınız için saolun.hotamış hocam sana şeyi sorayım hangi tuner programını kullanıyorsun ve windows 7 de çalışıyormu?

peki bana link atabilirmisin nette aradımda hep virüslü çıkıyor seninki virüssüzdür rapidleyip atabilirmisin.özelden atarsın problem çıkarsa.benim windows 7 le ap tuner sürümü uyuşmuyor.seninkinde çalışıyorsa benimkindede çalışır

Aynı problemi bende yaşadım windows 7 64 bit ve realtek kullanıyorum Ap tuner'ı çalıştıramayan arkadaşlar (version:3.07 fark etmez diğer versiyonlarda da uygulayın) realtekten girişinizi yukarıda da söylendiği gibi hat girişi olarak gösterin ve realtek arayüzünden (ekranın orta-sağ üst tarafı) ''varsayılan aygıtı ayarla'' sekmesine tıklayın.Bende çalıştı gitarın sinyali gelmiyordu aptuner' a bu işlemden sonra normal kullanmaya başladım.

Geri