Amfimden cızırtılar geliyor...

Arkadaşlar MARSHALL MG30DFX amfim var. Amfiyi yeni aldım cızırtı geliyordu gitarın JAK KABLOSUNU değiştirdim yine ses gitmedi. Acaba sorun nedir...

büyük ihtimal topraklama sorunudur.kullandığın yerde topraklama düzgün yapılmamış olabilir o yüzdendir yada uzatma kablosuyla kullanıosan direk prize girerek dene.

Bu Türkiye'nin sorunu galiba :) Topraklamalarımız yetersiz,bunun dışında voltaj olabilir,kullandığın ekipman olur,gitar olur,manyetik olur,kablo olur,gain ayarı olur vs. vs bu liste uzayıp gider.Tam olarak sessiz bir amfi şu ana kadar görmedim ben.Amfi düzgün olsa başka birşeyden sorun kaynaklanır.Yani üzülme dostum forumda bulunan çoğu kişide bu sorun var ;)

Gitarın ve manyetikleri nedir?
Single manyetikelerin dip gürültüsü yerine göre süründürür.
Ucuz bir gitarsa manyetik ekranlaması yoktur; bu durum da dip gürültüsüne neden olur.

Topraklama sorunu çok fazla büyütülüyor yeni binalarda topraklamalar gayet güzel 1.5 metrelik topraklama çubuklarıyla yapılıyor.Ama çubuğun gömüldüğü toprağın şartlarıda önemli nemli bir toprak olması gerekiyor.
Kuru bir yerde yaşıyorsanız toprağı sulamanız gerekir tuz falanda atıyorlar, çok ilgiliyseniz bu işle önce topraklama çubuğunun olduğu yeri bulun sonra toprak direncini ölçtürün 5 ohm ve altıysa iyi değer değilse ara ara sulamaktan başka yapacak bişey yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarım RG350 EX-BK alalı 2 hafta oldu yeni ve sıfır aldım...

Amfiyi ikinci el aldım ancak geri vereceğim galiba... Sizce en güzel amfi hangisi. Overdrive tonları harika olan +efektleri olan bir amfi?

Marshall'ın düşük modelleri ciddi anlamda piyasa malı olduğu ve haliyle tamamen ticari oyuncakları olduğu için pek iyi olsun diye yapılan amfiler değil sadece Marshall o küçük oyuncaklarını yapmak için yapıyor :) Haliylede kalitesiz aptal ürünler ortaya çıkıyor.

Ama arkadaşında dediği gibi Roland Cube serileri çok daha iyi ve üstünde birçok drive ve fx bulunduran ev için ideal çalışma amfileri.

DarkmanBarrek demiş ki:
Marshall'ın düşük modelleri ciddi anlamda piyasa malı olduğu ve haliyle tamamen ticari oyuncakları olduğu için pek iyi olsun diye yapılan amfiler değil sadece Marshall o küçük oyuncaklarını yapmak için yapıyor :) Haliylede kalitesiz aptal ürünler ortaya çıkıyor.

Ama arkadaşında dediği gibi Roland Cube serileri çok daha iyi ve üstünde birçok drive ve fx bulunduran ev için ideal çalışma amfileri.

Peki bende MARSHALL MG30DFX var. İyimi sizce (NOT ben memnun değilim, yarın gidip ROLAND CUBE 30Xdeneyeceğim)

Marshall'ın MG serisi başlı başına rezallettir.Yukarda belirttiğim oyuncak amfiler işte bu seridir.Roland Cube30X ciddi anlamda kaliteli bir amfi üzerindeki metal stack gibi drivelar ev için pedalsız uzunca süre idare eder.Bende zamanında Roland Cube 20X kullanmıştım Marshall onunla drive konusunda yarışamaz bile.Zaten kendinde deneyecekmişsin, denediğin vakit farkı görürsün zaten.

izzzyy demiş ki:
Topraklama sorunu çok fazla büyütülüyor yeni binalarda topraklamalar gayet güzel 1.5 metrelik topraklama çubuklarıyla yapılıyor.Ama çubuğun gömüldüğü toprağın şartlarıda önemli nemli bir toprak olması gerekiyor.
Kuru bir yerde yaşıyorsanız toprağı sulamanız gerekir tuz falanda atıyorlar, çok ilgiliyseniz bu işle önce topraklama çubuğunun olduğu yeri bulun sonra toprak direncini ölçtürün 5 ohm ve altıysa iyi değer değilse ara ara sulamaktan başka yapacak bişey yok.

dediğin doğru fakat keşke öle olsa hala daha yeni yapılan binalarda bile doğru düzgün topraklama hattı yok maalesef yaşadığın şehire bölegeye göre değişir ama hala günümüz türkiyesinde büyük bir sorun doğru düzgün elektrikçi bile bulmak kimi zaman zor olurken bunları beklemek bile zor :) gitarın toprak kablosundada sorun olabilir belkide hiç dipses almadan çalabilmek zor en aza indirgemeye çalışıyoruz sadece :);)

Geri