Fondue

Dün sizi garage da dinledim.çaldığınız şarkılar hoş güzel herşey yerli yerinde ama; vokal her şarkıya cranberries vokali gibi vokal yaptığı için pek memnun olmadım yani...
şarkılar ne bilim böle çok yayılıyoo, sanki cranberries ın my place sölemiş gibi... vokal biraz daha yaymadan sölerse daha iyi olur derim ben!!bunları inşallah yermek için sölediğimi sanmazsınız!!! başarılar sizlere!!!

dün grubunuzu amfide oturarak dinledim. beni ceken yalnızca 'in my place' ve 'my favorite game' oldu ancak bi takım teknik sorunlar oldu. bunlar gayet doğal şeyler. Ama doğal olmayan vokal in yorumu pek uygun değil. Tabiri caizse miyavlama tonunda bir yorum u var.. Öteyandan grup elemanlarının sahneye sahip olabilecek ölçüde tecrübe sahibi oldukları ortada.. Ama vokalle ilgili bir gelişime ihtiyacınız var.. Bunu negatif bir yorum olarak algılamayın.. Tamamiyle objektif olmam gerekiyo çünkü yalan yere övgüler yağdırmanın hiçbir anlamı yok. Umarım bu yorumum olumlu bir takım girişimlerinize sebep olur.. Başarılar..

denizz demiş ki:
dün akşam garaj'da çok iyiydiniz, siz öyle düşünmeseniz de.
gelişir gördüm sizi!!! ahahaha!

ertuğrul için şu doğumgünü kutlaması da çok şirin oldu bence, tekrar mutlu yıllar ertcim, isveç'te hatırlarsın artık bugünleri!!
turgut, sahnede daha hareketlisin artık, sen eğlendin, biz de eğlendik

plugged_out demiş ki:
dün grubunuzu amfide oturarak dinledim. beni ceken yalnızca 'in my place' ve 'my favorite game' oldu ancak bi takım teknik sorunlar oldu. bunlar gayet doğal şeyler. Ama doğal olmayan vokal in yorumu pek uygun değil. Tabiri caizse miyavlama tonunda bir yorum u var.. Öteyandan grup elemanlarının sahneye sahip olabilecek ölçüde tecrübe sahibi oldukları ortada.. Ama vokalle ilgili bir gelişime ihtiyacınız var.. Bunu negatif bir yorum olarak algılamayın.. Tamamiyle objektif olmam gerekiyo çünkü yalan yere övgüler yağdırmanın hiçbir anlamı yok. Umarım bu yorumum olumlu bir takım girişimlerinize sebep olur.. Başarılar..

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için , özellikle deniz:) sağol her programda yalnız bırakmadığın için. evet dünkü performansımızdan ben memnun kalmamıştım özellikle ilk yarıda kendimi duyamadan :!: tüm şarkıları çalmaya çalıştım çalamadıklarımıda bıraktım 2 şarkıda:) çünkü güzelim gitarım sahnede beni deli etmek üzereydi, sanırım tellerimden kaynaklanıyordu buradanda elixir tellerin(birton para verip ert hediye almıştı sağolsun) bana yaşattığı bu gerilimden dolayı birazdan gitarımla olan birliteliğine son vereceğimi üzülerek belirtiyorum :) ertuğrulcum kusura bakmayasın. ayrıca iyiki doğdun iyiki varsınn :dans
nerdeyse 1 yıllık sahne deneyimini dün tek sahnede geçirdim ya şarkı aralarında değiştirmediğim ayar kalmadı ama sonunda buldum tonumu :LOL: . neyseki dışarıda sesler iyiymiş , bu sevindirdi bizi.
plugged_out tüm yorumlar bizim için değerlidir , tabikide olumlu gelişmelere sebep olucaktır teşekkür ediyoruz, ama keşke vokal tonu için başka bi tabir kullansaydın yani pek şık olmamış bence. vokalde sorun olması çok doğal, sonuçta amatör grup adı altında bir grubuz ve bize özgü bi yorumumuz var . genelde cover yaptığımız için dinleyicilerin vokalleri şarkıları çalan grupların vokaline göre değerlendirmesi sonucu bazen böyle yorumlar alıyoruz. inan müge de elinden geleni yapıyor. çok farklı bi tınısı var, bazı şarkılarda vazgeçilmez oluyor(ehueh ben çok seviyorum sesini mesela) bazılarında da her vokalin başına gelebileceği gibi uyumsuzluk olabiliyor. mügenin sesini kullanabilmek için biçok şarkıyı transpozeli çalıyoruz ama dinleyici ilk dinlediğinde genelde erkek vokali olan şarkıları mügeden dinlerken önce bi uyumsuzluk seziyor doğal olarak radyoda cd de ne duyuyorsa onu bekliyor ama dediğim gibi bizimde bize göre yorumumuz var . biz sürekli onun tonundan dinlediğimiz için artık daha az yadırgıyoruz hatta bazı şarkıların normallerini dinleyince alışamıyoruz falan:). bidahaki sefere dinlemeye bekleriz daha çok hoşlanacağını umuyorum :LOL:
ertuğrulcm doğum gününü tekrar kutluyoruz . . .

tabirim için kusura bakma. gelmek isterim hatta arkadaşlarımıda getirmek isterim. vokalinizin yorumlamasına alışmış olmak demek kulağı çok uç noktalarda ve alışılmışın dışında biryerlere taşımak demek. Babam küçükken akoru bozuk gitarı çalmamamı söylerdi çünkü yorumlama çok uç noktalarda bi yerlere taşınır ve kulak buna alışırdı. Her ne kadar bana hoş gelsede dışardan bakıldığında uğultu gibi gelirdi onlara.....Dışardan gelen yorumları değerlendirmenize sevindim çünkü bir gün iyi biryerlerde olursanız bunun en büyük nedenlerinden biride yorumları değerlendirmek olur diyorum.. İyi çalışmalar..

yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, gerçekten yapıcı ve yerinde yorumlar yapmışsınız...

turgutun da söylediği gibi transpozisyonun üzerine biraz da yorum eklenince kulağa biraz farklı geliyor vokal, bu yadsınamaz...ama sahnede oldukça rayına oturacak bir durum bu bence, stüdyoda ne kadar söylerse söylesin solistin solist olabildiği yer sahnedir kanımca...ayrıca perşembe gecesi çok yayarak söylemesinin başka bir sebebi daha vardı sanki: :beer

ayrıca son sahnemizde sorunlar gerçekten çok başımızı ağrıttı, şevkimiz kırıldı biraz...yine de beğenilmek çok güzel, sağolun...git gide daha iyi olmaya başlıyor pekçok şey...taşlar yerine oturdukça şekillenecektir tam olarak yapmak istediğimiz, sizin de eleştirilerinizle birlikte elbette...

Öncelikle doğum günümde beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkürler ve tabi ki sevgili grup arkadaşlarıma da kocaman sevgiler bana hazırladıkları süper sürpriz için.

Ben de herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ancak turgutun da dediği gibi, biz kendi yorumumuzu ortaya koymaya çalışıyoruz çalarken, müge'nin de sesi ve tonu gerçekten alışılmadık bir renge sahip, ama biz çok çok mutluyuz çünkü yetenekli bir vokalist kendisi. Sadece sesine biraz alışmak gerekiyor. Ayrıca bu perşembe kendisi birazcık içmişti :) onun da etkisi vardı...

Tekrar bizi dinlemeye gelen herekse çok teşekkürler, her hafta bekliyoruz, hatta bugün de biziz'deyiz rock alive kapsamında!!

vokal

arkadaşlar ben 51 promil'in gitaristiyim.Ve gerçekten vokalinize bayıldım. :eek: .Biziz de beraberdik.Vega "Bu Sabahların Bir Anlamı olmalı :LOL: " mükemmeldi..Vokal arkadaşım ben konserden sonra elini sıktım belki hatırlarsın. ;) Beni kale alıpta konserlerinizi bildirirseniz memnun olurum..

Başarılar

grup uyumunuz güzel fakat vokal konusu üzerinde biraz daha titiz davranmak gerekiyor sanırım.seslerin vokalin sesine transpoze edilmesinden kaynaklanan bir sorun değil bu. :!:

bugünkü konserde emeği geçenlere teşekkür ediyorum öncelikle, umduğumuzdan daha fazla eğlendik, seyircide çok güzeldi dinleyenlere de teşekkür yolluyoruz buradan. özlediğimiz biziz sahnesiyle yeniden buluşmak güzeldi. eskiyi yad ettik böyle , acayip olduk:)

_erotoMaNia_ demiş ki:
bugünkü konserde emeği geçenlere teşekkür ediyorum öncelikle, umduğumuzdan daha fazla eğlendik, seyircide çok güzeldi dinleyenlere de teşekkür yolluyoruz buradan. özlediğimiz biziz sahnesiyle yeniden buluşmak güzeldi. eskiyi yad ettik böyle , acayip olduk:)

Öyle geçmisi yad etmek kolay olmuyo :) 12 temmuzda tasavvuf night yapalim diyoruz ne dersiniz ? :p

Bu arada grup uyumunuz çok iyi tebrik ederim.

aha Fondue'nun basçısıda Ertuğrul :D bendende 4 gün önce doğmuş...ne güzel tesadüf :D
arkadaşlar ellerinize sağlık...siz çalarken eğlendim gerçekten...başarılar diliyorum...

Dün Biziz'de sizi dinlerken çok eğlendik arkadaşlar, başarılarınızın devamını dilerim. Ayrıca vokaliniz sahnede çok rahattı, güzel bir sahne performansı çıkardınız, teşekkürler dün için..

yorumlara çok teşekkürler yine, biz de çok eğlendik biziz'de!! Herkesi daha çok eğlenmek için bu hafta garaja bekliyoruz...

Bu arada basçıların isim ve doğum günü kardeşliği nedir böyle, ne kadar güzel :D

dünkü organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim, umarım yine aynı sahneyi paylaşırız arkadaşlar...içerideki sound beni çok tatmin etmemişti çalarken, neyse ki dışarıya bana geldiği gibi gitmemiş, buna da sevindim...

ayrıca pinata ve dem dışındaki grupları seyredebilme şansım olmadı maalesef, malum final dönemindeyiz, kusura bakmayın...önümüzdeki organizasyonlarda tekrar birlikte olmak üzere diyelim... :D

turgut bizizdeki konsere gelemedim, işim vardı kusura bakmayın . anladığım kadarıyla güzel bi konser olmuş neyse kaçırmış olduk..
bu arada geçen perşembe yine geldim garaja sanki 2 haftada baya değişmişsiniz ya, ses sisteminemi alıştınız ne bu sefer daha çok beğendim sizi. baya bi uğraştın durdun sahnede ama dışarıda ses iyiydi. grubu da iyice oturmuş gördüm, eğlendiriyosunuz bizleri sağolun.
ya bide grup ismi değişecek diyodunuz noldu?.

Geri